VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduLyžování, Francie

Alpe d'Huez

přejít na videokatalog
zelene
43
modre
38
cervene
40
cerne
16
kabina
16
sedacky
23
vleky
27

Délka sjezdovek: 250km

Mapa sjezdovek

img

Rezidence L´ Ecrin d´ Huez

Studio ST4*** (1 místnost, 22–28 m2, v přízemí), v obývací části s kuchyňským a... Více informací »

+
img

Residences Alpe d´Huez

Studio ST4** (1 místnost, 18–26 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním... Více informací »

+
img

Le Christiania

Studio ST2*** (1 místnost, cca 25 m2), v obývací části s kuchyňským a... Více informací »

+

Středisko

Alpe d'Huez

V Alpe d´Huez, přezdívaném „ostrov slunce“, byl v roce 1936 postaven vůbec první lyžařský vlek ve Francii. Od té doby se hodně změnilo a dnes je Alpe d´Huez legendou mezi vyznavači zimních a letních horských sportů. Na lyžaře zde čekají sjezdovky všech obtížností, od širokých zelených sjezdovek pro začátečníky až po jednu z nejnáročnějších sjezdovek v Evropě Le Tunnel.
Ve středisku je také neobyčejně bohatá nabídka sportovních a kulturních aktivit.

Náš názor

ideální mix sportu, relaxace a zábavy
lyžařská oblast pro všechny kategorie lyžařů a snowboardistů
cenově výhodné středisko Oz en Oisans s přístupem do atraktivní oblasti Alpe d´Huez Grand domaine ski

Výhody střediska

široké možnosti vyžití po lyžování – sportovní palác, bazén, kluziště, koncerty
skipas umožňuje rovněž lyžovat v dalších střediscích Grande Galaxie: 2 dny v Les 2 Alpes, 1 den v Serre Chevalier, 1 den v Montgenèvre/Vialattea, 1 den v Puy St. Vincent

Tip Intertransu

neopakovatelná atmosféra legendární černé sjezdovky Sarenne před a po uzavření vleků – pravidelně pořádané akce s instruktory lyžování
vrchol Pic Blanc – nezapomenutelný výhled na 1/5 Francie

Lyžování a snowboarding

V horském pásmu Grandes Rousses ležící lyžařská oblast Alpe d´Huez Grand domaine zahrnuje 5 středisek (Alpe d´Huez, Auris-en-Oisans, Vaujany, Oz-en-Oisans a Villard-Reculas) propojených moderním systémem lanovek.
Nejvyšším vrcholem oblasti je Pic Blanc (3300 m), z kterého vede i nejdelší černá sjezdovka v Evropě La  Sarenne (16 km s převýšením 1800 m), kterou si díky kvalitní úpravě a menšímu sklonu mohou vychutnat i středně zdatní lyžaři. Pro opravdu zkušené lyžaře je naopak určena černá krkolomná Le Tunnel, která vede 200 m tunelem vysekaným ve skále.
Krásné a málo zalidněné červené sjezdovky si nenechte ujít např. nad středisky Oz-en-Oisans a Villard-Reculas. Středisko nezapomíná ani na začínající lyžaře. Přímo nad střediskem Alpe d´Huez jsou pro ně vyhrazeny 2 začátečnické zóny (3 vleky zdarma). Pro milovníky jízdy v hlubokém sněhu jsou výchozím bodem vrcholy Pic Blanc a Clocher de Macle (2800 m). Další volné terény se pak nacházejí nad středisky Villard-Reculas a Auris-en-Oisans. V Alpe d´Huez je i dobrý snowpark (halfpipe pro Světový pohár) a boardercrossový areál, další menší snowpark naleznete nad střediskem Vaujany.
Skipas Alpe d´Huez Grand domaine vám navíc umožňuje v případě příznivých sněhových podmínek zdarma lyžovat i v dalších střediscích Grande Galaxie (celkem 1100 km sjezdovek): 2 dny v Les 2 Alpes, 1 den v Serre Chevalier, 1 den v Montgenèvre/Via Lattea, 1 den v Puy St. Vincent (17. 12.–31. 3.), dle sněhových podmínek, doprava za příplatek, ze střediska Oz a Auris vhodné jen pro klienty s vlastní dopravou).

Další informace a možnosti zábavy

využívání skibusu v Alpe d´Huez zdarma
zpáteční doprava helikoptérou z Alpe d‘Huez do Les  2 Alpes (doba letu 7 min.) nebo 2x týdně busem cca 12 €/os./BUS (rezervace předem)
večerní lyžování a bobování se skipasem zdarma
50 km běžeckých tratí
sportovní centrum – krytý bazén, posilovna, tenisové kurty, squash, stolní tenis, tělocvična (sálový fotbal, volejbal, basketbal), lezecká stěna, hodiny zumby, pilates (se skipasem 1x vstup do 16 hod. zdarma)
venkovní vyhřívaný bazén (se skipasem 1x vstup zdarma)
sauna
kluziště (se skipasem 1x vstup zdarma), curling, motokáry na ledu
karta Premium – neomezený vstup do venkovního vyhřívaného bazénu, na kluziště, do sportovního paláce (26 aktivit vč. půjčení vybavení), do muzea Alpe d´Huez a knihovny
Folie Douce – disko klub přímo na sjezdovce
vyhlídkový let nad Alpami
tandemový paragliding
speed­riding
jízda na sněžném skútru
jízda se psím spřežením
skijoëring
ledová jeskyně se sochami
laserová bojová hra v ledovém labyrintu
varhanní koncerty v kostele
muzeum Alpe d´Huez
kino
WiFi v informačním centru zdarma
venkovní parkoviště zdarma