VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduLyžování, Francie

Avoriaz

přejít na videokatalog
zelene
3
modre
26
cervene
14
cerne
6
kabina
3
sedacky
21
vleky
13

Délka sjezdovek: 79km

Mapa sjezdovek

img

Rezidence Antares

Studio ST4C*** (1 místnost + kabina, 19–22 m2), v obývací části s kuchyňským... Více informací »

+
img

Rezidence Falaise

Studio ST4*** (1 místnost + kabina, 20–24 m2), v obývací části s kuchyňským... Více informací »

+

Středisko

Avoriaz

Avoriaz leží v severní části francouzských Alp, v srdci největší mezinárodní lyžařské oblasti světa „Portes du Soleil“ (Brána slunce). Okouzlí vás nejen svými výjimečnými lyžařskými možnostmi, ale i jedinečnou atmosférou, která zde panuje díky zákazu vjezdu motorových vozidel do střediska. Na zasněžených cestách potkáte jen pěší, lyžaře a snowboardisty či romanticky cinkající saně tažené koňmi.

Náš názor

středisko s jedinečnou atmosférou a typickou savojskou architekturou
největší mezinárodní lyžařská oblast s dobře upravovanými sjezdovkami všech obtížností, zejména na švýcarské straně (při rozšíření skipasu na oblast PDS)
za příznivých sněhových podmínek dostatek možností pro jízdu ve volných terénech

Výhody střediska

dle některých skiportálů nejlepší lyžování v celých Alpách
díky uzavření střediska pro automobily je ze všech rezidencí výborný přístup na sjezdovky a lanovky, které vedou centrem střediska, navíc si na týden zcela odpočinete od smogu a hluku automobilové dopravy
široká nabídka aktivit po lyžování

Tip Intertransu

navštivte vodní park Aquariaz, kde se budete cítit jako v pravém tropickém ráji
vydejte se na lyžích do švýcarského Torgonu, odkud budete mít Ženevské jezero jako na dlani
užijte si romantickou projížďku na saních taženými koňmi

Lyžování a snowboarding

Avoriaz je středisko pro všechny. Nejenže jsou zde kvalitní sjezdovky všech obtížností, naleznete tu i přes 45 km běžkařských tratí vedoucích převážně v lese, kam můžete vyrazit i na sněžnicích. Všechny cesty ve středisku jsou zároveň i sjezdovkami, a tak máte jistotu, že budete obouvat své lyže či snowboard hned vedle své rezidence. V tomto středisku naleznete i jedinečný „The Stash“ – nejnovější snowpark „nové generace“, který má na 80 překážek, které jsou pouze ze dřeva nebo sněhu. Jeho koncept ekologického snowparku je převzat z kalifornského střediska North Star. K rozvoji tohoto snowparku přispívá Jake Burton a naleznete zde 3 trasy různých obtížností. Více na www.thestash.com. Doporučujeme však rozšíření skipasu na celou oblast Portes du Soleil (viz str. 35) – budete mít nespočet možností kam vyrazit na celodenní výlety.
Portes du Soleil (PDS) tvoří již přes 40 let jednu z největších lyžařských oblastí na světě – 12 lyžařských středisek spojujících Francii a Švýcarsko. Najdete zde 650 km dobře upravovaných sjezdovek i pláně s hlubokým sněhem pro jízdu ve volných terénech (jen v Avoriaz 4 itineráře pro freeride: oblasti La Frontaliere, La Marmotte, Les Crosets a Les Brochaux; v celé oblasti mnoho dalších). Celá oblast se dá jen stěží projet za 6 dní. Za návštěvu ale určitě stojí oblast Chamossière nad střediskem Morzine, odkud je krásný výhled a díky vyšší nadmořské výšce (2002 m) je zde vždy kvalitní sníh. Z Morzine se můžete pustit do sousedního střediska Les Gets, kde si vychutnáte lyžování na pěkných, téměř liduprázdných červených sjezdovkách. Zkušení lyžaři se mohou vypravit nad středisko Châtel, kde vede několik dlouhých prudkých sjezdů. V celé oblasti Portes du Soleil najdete také 5 snowcrossových a boardercrossových tras a 11 snowparků.

Další informace a možnosti zábavy

Aquariaz – relaxační vodní centrum, ve kterém se nachází přes 1500 stromů a rostlin; je zde lezecká stěna, z které v případě pádu dopadnete přímo do vody, unikátní skluzavka ve tvaru U-rampy, dětský bazén s prolézačkami, vodopády apod., venkovní vířivka (34 °C), aquasport
doprava z parkoviště k rezidenci (nebo pěšky cca 20 min.)
centrum Altiform: wellness (sauna, pára, vířivka)
osvětlené kluziště
posilovna
squash
let helikoptérou nad střediskem Avoriaz, nad celou oblastí Portes du Soleil nebo okolo Mt. Blancu
tandemový paragliding
potápění pod ledem
jízda na saních tažených koňmi
skijoëring (lyžař tažený koňmi)
jízda na sněžném skútru
sjezd na horském kole
noční sjezd na saních dlouhý 3100 m (od 16 let)
bowling
diskotéky, kino, množství barů a restaurací
savojská večeře
internet (počítače v informačním centru nebo WiFi)
venkovní parkoviště 65 €/týden, kryté parkoviště 89 €/týden (rezervace na www.avoriazparkings.com)
úschovna zavazadel