VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduLyžování, Francie

Meribel - Mottaret

přejít na videokatalog
zelene
9
modre
27
cervene
23
cerne
8
kabina
14
sedacky
16
vleky
9

Délka sjezdovek: 150km

Mapa sjezdovek

img

Rezidence Hameau du Mottaret

Studio ST3** (1 místnost, cca 18 m2, v přízemí rezidence), v obývací části... Více informací »

+
img

Rezidence Plein Soleil

Studio ST3*** (1 místnost, cca 27 m2), v obývací části s kuchyňským a... Více informací »

+

Středisko

Meribel - Mottaret

Mottaret leží v srdci největší lyžařské oblasti na světě, proto má ve znaku srdce. Hledáte-li top středisko sportovního charakteru s kvalitními sjezdovkami, volným terénem, příjemnou horskou atmosférou, pak si nenechte ujít tuto výjimečnou oblast.

Náš názor

výborný přístup do oblasti „Tři údolí“
dle některých zdrojů nejlepší lyžování ve Francii
malebné středisko v typickém savojském duchu

Výhody střediska

méně zalidněné sjezdovky než v sousedních střediscích Val Thorens a Les Menuires
velký podíl kabinových lanovek
olympijský areál v Méribelu (bazén, zimní stadion, lezecká stěna)
rezidence s výbornou polohou přímo na sjezdovce

Tip Intertransu

červené sjezdovky v oblasti Mont du Vallon
romantická snídaně v horské restauraci (2700 m) a první ranní sjezd na „manžestru“ z vrcholu Saulire před otevřením vleku

Lyžování a snowboarding

Počátky Méribelu se datují už do roku 1938, zatímco výše položený Mottaret začal vznikat v roce 1972 jako jeho satelitní středisko. Velký rozmach zaznamenala oblast během ZOH v roce 1992, kdy došlo k výraznému posílení infrastruktury. Podmanivé Méribel, tvořené typickými dřevěnými chatami se sedlovou střechou, je rozlehlejší a nabízí větší sportovní a večerní vyžití. Naproti tomu Mottaret s neopakovatelnou horskou atmosférou je poklidnější, s nejlepším přístupem do největší lyžařské oblasti světa Tři údolí.
Po lyžařské stránce stojí určitě za vyzdvihnutí výborné sjezdovky střední a vyšší obtížnosti vedoucí z horského hřebene Saulire (2738 m) mezi Mottaretem a Courchevelem. Pro adrenalinové nadšence jsou určeny sjezdy skalními žleby Tournier a Grand Couloir. Z protilehlého Roc de Fer (2294 m) zase vede prudká černá sjezdovka Face, která je homologovaná na mezinárodní závody v alpských disciplínách.
Králem méribelských hor je nejvyšší vrchol Vallon (2952 m), z kterého je krásný výhled na celé údolí. Vedou z něho dvě dlouhé červené trasy Campagnol a Combe Vallon. V horní části se jedná o vysokohorské sjezdy mezi skalami. Není se ovšem čeho bát, protože jsou dobře značené a upravované.
Středisko nezapomíná ani na začátečníky a děti. V Méribelu i Mottaretu jsou pro ně připraveny speciálně vyznačené oblasti, zábavní zóny – dráha Alticross s minislalomem, tunelem a mini-boardercrossem, lesní sjezdovka Moon Wild s postavičkami zvířat, pojízdné koberce (krytý zdarma v Mottaretu)…
Pro milovníky různých druhů skluzů jsou v Méribelu/Mottaretu dva kvalitní snowparky: Moon Park o rozloze 10 ha a snowpark DC Area 43 (U-rampa, různé překážky, airbag...).

Další informace a možnosti zábavy

skibus po Méribelu a Mottaretu zdarma
23 km běžeckých tratí zdarma
Parc Olympique v Méribelu: bazén s tobogánem, wellness (sauna, vířivka, hydromasáže – vstup od 16 let), fitness centrum, kluziště, bowling, lezecká stěna – pokročilí zdarma (nutné vlastní vybavení), začátečníci s instruktorem
výlety na sněžnicích
jízda na sněžném skútru, dětský okruh
jízda se psím spřežením
projížďky na saních tažených koňmi
lezení po ledopádu
vyhlídkové lety nad Alpami
heliskiing
paragliding
speedriding
big air bag
horská snídaně a první ranní sjezd
savojské trhy
WiFi
kryté parkoviště od 55 €/týden, venkovní parkoviště zdarma