VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduLyžování, Francie

Oz en Oisans

zelene
43
modre
38
cervene
40
cerne
16
kabina
16
sedacky
23
vleky
27

Délka sjezdovek: 250km

Mapa sjezdovek

img

Rezidence Couleurs Soleil

Studio ST4C*** (1 místnost + kabina, 22–26 m2), v obývací části s kuchyňským a... Více informací »

+

Středisko

Oz en Oisans

V Alpe d´Huez, přezdívaném „ostrov slunce“, byl v roce 1936 postaven vůbec první lyžařský vlek ve Francii. Od té doby se hodně změnilo a dnes je Alpe d´Huez legendou mezi vyznavači zimních a letních horských sportů. Na lyžaře zde čekají sjezdovky všech obtížností, od širokých zelených sjezdovek pro začátečníky až po jednu z nejnáročnějších sjezdovek v Evropě Le Tunnel.
Ve středisku je také neobyčejně bohatá nabídka sportovních a kulturních aktivit.

Náš názor

ideální mix sportu, relaxace a zábavy
lyžařská oblast pro všechny kategorie lyžařů a snowboardistů
cenově výhodné středisko Oz en Oisans s přístupem do atraktivní oblasti Alpe d´Huez Grand domaine ski

Výhody střediska

široké možnosti vyžití po lyžování – sportovní palác, bazén, kluziště, koncerty
skipas umožňuje rovněž lyžovat v dalších střediscích Grande Galaxie: 2 dny v Les 2 Alpes, 1 den v Serre Chevalier, 1 den v Montgenèvre/Vialattea, 1 den v Puy St. Vincent

Tip Intertransu

neopakovatelná atmosféra legendární černé sjezdovky Sarenne před a po uzavření vleků – pravidelně pořádané akce s instruktory lyžování
vrchol Pic Blanc – nezapomenutelný výhled na 1/5 Francie

Lyžování a snowboarding

V horském pásmu Grandes Rousses ležící lyžařská oblast Alpe d´Huez Grand domaine zahrnuje 5 středisek (Alpe d´Huez, Auris-en-Oisans, Vaujany, Oz-en-Oisans a Villard-Reculas) propojených moderním systémem lanovek.
Nejvyšším vrcholem oblasti je Pic Blanc (3300 m), z kterého vede i nejdelší černá sjezdovka v Evropě La  Sarenne (16 km s převýšením 1800 m), kterou si díky kvalitní úpravě a menšímu sklonu mohou vychutnat i středně zdatní lyžaři. Pro opravdu zkušené lyžaře je naopak určena černá krkolomná Le Tunnel, která vede 200 m tunelem vysekaným ve skále.
Krásné a málo zalidněné červené sjezdovky si nenechte ujít např. nad středisky Oz-en-Oisans a Villard-Reculas. Středisko nezapomíná ani na začínající lyžaře. Přímo nad střediskem Alpe d´Huez jsou pro ně vyhrazeny 2 začátečnické zóny (3 vleky zdarma). Pro milovníky jízdy v hlubokém sněhu jsou výchozím bodem vrcholy Pic Blanc a Clocher de Macle (2800 m). Další volné terény se pak nacházejí nad středisky Villard-Reculas a Auris-en-Oisans. V Alpe d´Huez je i dobrý snowpark (halfpipe pro Světový pohár) a boardercrossový areál, další menší snowpark naleznete nad střediskem Vaujany.
Skipas Alpe d´Huez Grand domaine vám navíc umožňuje v případě příznivých sněhových podmínek zdarma lyžovat i v dalších střediscích Grande Galaxie (celkem 1100 km sjezdovek): 2 dny v Les 2 Alpes, 1 den v Serre Chevalier, 1 den v Montgenèvre/Via Lattea, 1 den v Puy St. Vincent (17. 12.–31. 3., dle sněhových podmínek, doprava za příplatek, ze střediska Oz a Auris vhodné jen pro klienty s vlastní dopravou).

Další informace a možnosti zábavy

večerní lyžování 1x týdně zdarma
30 km běžeckých tratí
sáňkařská dráha zdarma
krytý bazén, sauna, pára a vířivky v hotelu Les Cristaux
kluziště (se skipasem 1x vstup zdarma)
lezecká stěna
badminton
kino
internet v informačním centru, WiFi ve středisku (platba kartou)
středisko pořádá různé animační programy (uvítací přípitek, sportovní utkání apod.)