VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduLyžování, Francie

Saint-Gervais/Megéve

přejít na videokatalog
zelene
46
modre
63
cervene
85
cerne
34
kabina
13
sedacky
34
vleky
55

Délka sjezdovek: 445km

Mapa sjezdovek

img

Rezidence Le Grand Panorama

Apartmán AP4*** (2 místnosti, 31–32 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním... Více informací »

+

Středisko

Saint-Gervais/Megéve

V Saint Gervais s kulisou Mont Blancu se snoubí kouzlo historického lázeňského městečka s moderním zázemím renomované lyžařské oblasti. Střediskem projíždí vlak „tramway du Mont Blanc“, kterým si zkracují cestu horolezci na nejvyšší horu Evropy. Kabinovou lanovkou je od našeho ubytování rychlý přístup do rozsáhlé lyžařské oblasti, jejíž součástí je i proslulé středisko Megève.

Náš názor

rozsáhlá lyžařská oblast, která zahrnuje i slavné Megève
St. Gervais je příjemné lázeňské městečko s historickým centrem, kde naleznete příjemné kavárny, restaurace a stylové obchůdky s místními specialitami

Výhody střediska

kvalitní ubytování s výhodnou polohou
lanovky vedoucí do „srdce“ oblasti Evasion Mont Blanc
rozsáhlá lyžařská oblast za atraktivní cenu
jedno z nejlépe dostupných francouzských středisek z ČR

Tip Intertransu

ze Saint Gervais vystoupejte zubačkou „tramway du Mont Blanc“ jako alpinisté pokořující Mont Blanc až do výšky 1794 m. Samotná cesta je zážitek s krásným výhledem na nejvyšší horu Evropy. Navíc tento vlak zpřístupňuje lyžařskou oblast Les Houches, kde si můžete přikoupit jednodenní skipas za zvýhodněnou cenu.

Lyžování a snowboarding

Za týden stihnete jen stěží projet všech 445 km sjezdovek, které skipas Evasion Mont Blanc zahrnuje. Pokud se vám to podaří, poznáte celkem 6 různých lyžařských oblastí. Od rezidence v Saint Gervais vyjedete kabinou Bettex do stejnojmenné oblasti, kde naleznete dobře upravované sjezdovky všech obtížností. Jedinečným zážitkem je výjezd na vrcholy Mt. Joly nebo Mt. Joul, které skýtají krásný výhled na nejvyšší horu Evropy. Na lyžích se můžete dále vydat do oblastí Megève nebo Saint Nicolas de Véroce. V Megè­ve doporučujeme především oblast Rochebrune s náročnými sjezdovkami, které hostí i závody Světové­ho poháru nebo oblasti Alpette a Cote 2000 s kvalitními červenými sjezdovkami. Saint Nicolas de Véroce nabízí pěkné modré a červené sjezdovky, ale i širo­ké možnosti pro freeride.
Do zbývajících lyžařských areálů se dostanete pouze skibusem nebo autem, ale určitě si nenechte ujít Les Contamines se 120 km širokých sjezdovek a neomezenými freeridingovými terény (1 výlet do Les Contamines v ceně autobusové dopravy). Tato oblast zaručuje díky vyšší nadmořské výšce ideální sněhové podmínky. Doporučujeme výjezd na nejvyšší vrchol celé oblasti Aiguille Croche (2487 m), odkud se skýtá nádherný výhled na Mont Blanc a odkud také vedou krásné červené sjezdovky. Každá z oblastí má svůj vlastní snowpark. Snowpark Mont Joux v Saint Gervais je dobře udržovaný s mnoha skoky a překážkami různých obtížností a nově také s airbagem pro bezpečné nacvičování skoků. Freestylisté by určitě neměli vynechat ani dva snowparky v Les Contamines s mnoha skoky, 2 boardercrossy a U-rampu, která splňuje mezinárodní závodní kritéria.

Další informace a možnosti zábavy

využívání skibusu v St. Gervais zdarma
zubačka tramway du Mont Blanc
autobus do Megève (2x denně)
autobus do Chamonix (2x denně)
značené trasy pro pěší nebo pro výlety na sněžnicích přístupné zdarma
v celé oblasti 28 km běžeckých tratí
nácvik skoků na lyžích nebo snowboardu do airbagu
lázně Mont Blanc – pára, vířivky, malý bazén s protiproudem
bazén v hotelu Arbois-Bettex (u mezistanice kabinové lanovky) – bazén, vířivka, sauna
krytý bazén se saunou a párou (dostupné skibusem)
kryté kluziště
2 sáňkařské dráhy
projížďka na koni, na poníkovi pro děti (v Le Fayet)
sjezd na sněhu na horském kole
tandemový paragliding
skijoëring (lyžař tažený koněm)
let horkovzdušným balonem
curling (skupiny 6–16 os.)
restaurace, bary, obchody
kino
kasino
savojské trhy
savojská večeře