VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Levandulová Provence

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod., (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: v dopoledních hodinách příjezd do oblasti Ardéche – průjezd kaňonem stejnojmenné řeky s nádhernými přírodními scenériemi se zastávkou u známého Pont ď Arc, mohutného skalního mostu překlenujícího řeku. Dále se zastavíte v městečku Orange (památka UNESCO), které se mimo jiné pyšní slavným římským vítězným obloukem a divadlem. Přejezd na ubytování.
3. den: ráno odjezd do malebné vesnice St. Rémy, která ve středu ráno ožívá díky místním typickým provensálským trhům. Zdejší krajina učarovala malíře Vincenta Van Gogha, který zde namaloval 15 obrazů – zastávka u kláštera, kde se rok v tamní psychiatrické nemocnici malíř léčil. Následovat bude pitoreskní vesnička Roussillon, jejíž domy hrají všemi odstíny okru pocházejícího z místních nalezišť, návštěva okrových lomů. Na závěr přejedete do malebné provensálské vesnice Gordes, kterou mají v oblibě pařížské celebrity. Návrat na ubytování.
4. den: dopoledne se můžete těšit na zastávku u velkolepého římského akvaduktu, skvěle dochovaného mistrovské díla Pont du Gard (památka UNESCO), možnost koupání. Poté odjedete do Nimes, města s římskými památkami – antický chrám, amfiteátr – nejlépe zachovalá stavba svého druhu. Na závěr dne prohlídka historického města Arles (památka UNESCO), které je spojené s pozoruhodnými římskými památkami a malířem Van Goghem. Návrat na ubytování.
5. den: po snídani odjedete do bývalého rytířského sídla Les Baux de Provence, které trůní nad divokým vápencovým pohořím Les Alpilles, patřícím k nejpřitažlivějším oblastem Provence. Poté přejedete do unikátní přírodní rezervace Camarque, která leží u ústí řeky Rhony, v největší deltě Evropy. Krátká zastávka v Aigues Mortes, v dokonale zachovaném opevněném středověkém městě.Prohlídka půvabné vesničky Saintes Maries de la Mer s pozoruhodným kostelem s ostatky sv. Sáry, možnost koupání v moři. Návrat na ubytování, nocleh.
6. den: dopoledne se můžete těšit na prohlídku Avignonu, jednoho z nejcennějších evropských měst (památka UNESCO). Procházka zahradami s výhledem na proslavený most Pont Bénézet, návštěva Papežského paláce. Průjezd Francií podél řeky Rhôny, tranzit Německem.
7. den: předpokládaný návrat do 7.00 hod.

Ceník

Levandulová Provence - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
26.06. - 02.07.4ACDT8 190,-17LPRO01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od26.06.
do 2.07.
počet nocí4
Lůžko8 190 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s přísl.), služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

4x večeře + 2330,- Kč/os., servírované menu s nápojem.

Doporučená částka na vstupy

30,- EUR.

Sleva

3. osoba na přistýlce - sleva 400,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT