VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Itálie

Řím a ostrov Capri

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 12.00 hod. (z Prahy 10.30 hod.), tranzit Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: ráno příjezd do Salerna, odkud poplujete podél nádherného pobřeží až do starobylého městečka Amalfi, které bylo kdysi námořní velmocí, schopné konkurovat i takovým přístavům, jako např. Janov či Pisa. Nedaleko přístavu se tyčí katedrála Sant´ Andrea z 9. Století, postavená v normandsko-lombardském sicilském stylu. Odtud se vydáte místní autobusovou dopravou do Ravella, klenotu Amalfského pobřeží. Budete zde obdivovat katedrálu San Pantaleone a dvě nádherné vily s dechberoucími výhledy na Amalfské pobřeží. Villa Ruffolo ze 13. století je obklopena překrásnou květinovou zahradou a samozřejmě nelze opomenout ani druhou Villu Cimbrone. Před návratem lodí do Salerna bude čas i na vykoupání. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
3. den: po snídani odjezd na Vesuv, nenáročným výstupem se dostanete až ke kráteru do výšky 1270 m. Odtud se Vám otevře nezapomenutelný výhled na Neapolský záliv. Odpoledne příjezd do Pompejí, prohlídka antického města zasypaného popelem po výbuchu Vesuvu v r. 79 n. l., s místním průvodcem. Dále se vydáte do Neapole, prohlídka centra v oblasti přilehlé k přístavu (Nový hrad, Královský zámek, Plebiscitní náměstí, divadlo S. Carlos, galerie Umberta I. návrat na hotel, nocleh.
4. den: plavba lodí na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři. Z přístavu Marina Grande lze za příplatek pokračovat člunem k Modré jeskyni nebo absolvovat plavbu kolem ostrova s prohlídkou např. Bílé jeskyně, přírodní brány, mořských útesů, korálů… Dále je zde možnost zhlédnout Tiberiovu vilu nebo přejet do Anacapri s návštěvou Munteho vily, ev. vyjet lanovkou na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro (589 m) s kruhovým výhledem. Po návratu z ostrova odjezd na hotel.
5. den: budete mít jedinečnou možnost poznat nejvýznačnější památky Říma a Vatikánu. Bez povšimnutí nezůstane Koloseum, které bylo odnepaměti symbolem velikosti Říma, Kapitol a blízké Forum Romanum. Nezapomenete zhlédnout náměstí Navona se známou fontánou Čtyř řek i blízký Pantheon, chrám všech bohů. Nezapomenutelnou atmosféru zažijete v okolí Španělských schodů a pokud si budete chtít zajistit návrat do Říma, vhodíte minci do nedaleké Fontány di Trevi. Zastavíte se na Benátském náměstí s památníkem krále Viktora Emanuela II. Dostatek pozornosti zasluhuje i papežský stát Vatikán, kde budete ohromeni největším křesťanským kostelem Evropy, chrámem sv. Petra. Doporučujeme vystoupit na kopuli Svatopetrského chrámu, odkud se Vám otevře nádherný pohled nejen na území Vatikánu, ale i na celý Řím a okolí. Ve večerních hodinách návrat zpět do ČR.
6. den: předpokládaný návrat do ČR do 12.00 hod.

Ceník

Řím a ostrov Capri - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
18.07. - 23.07.3ADKT7 740,-17LONZ01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od18.07.
do23.07.
počet nocí3
Lůžko7 740 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci s polopenzí ve 4* hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím, česky mluvícího akreditovaného průvodce v Pompejích, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj + 1490,- Kč.

Fakultativně

lodní výlet na ostrov Capri 1230,- Kč. Nutno objednat nejpozději při doplatku zájezdu.

Doporučená částka na vstupy

70,- EUR.

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 300,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT