VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Polsko

Velký okruh Polskem

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod. (z Prahy 7.15 hod.), cestou zastávka ve Swidnici, kde navštívíte tzv. kostel míru – architektonický úkaz zařazený na seznamu památek UNESCO. Poté přejedete k nedaleké Vratislavi – města s českým jménem, polským duchem, německými ulicemi a rakouským barokem. Navštívíte historické centrum, jehož srdcem je Rynek, jedno z nejstarších středověkých náměstí v Evropě. Zde se nachází např. gotická Stará radnice nebo také nejstarší restaurace v Evropě – Piwnica Swidnica, kterou navštěvovali i Chopin a Goethe. Odjezd na nocleh.
2. den: dopoledne navštívíte legendární kolébku Polska město Poznaň, projdete se ve stopách prvních polských králů a uvidíte místo, kde přijal křest první polský panovník Měško I, zjistíte, proč tu v poledne na hodinách radnice křepčí a trkají se dvě kůzlata a ochutnáte tradiční poznaňské rohlíčky. Odpoledne Vás čeká návštěva Koperníkova města – Toruně. Pyšní se největším souborem gotické architektury v Polsku (UNESCO). Příjemná procházka Vás provede starým městem a do rytířských časů Vás přenese všudypřítomná červená cihla. Odjezd na nocleh.
3–4. den: 2 dny strávíte na pobřeží Baltského moře. Prastarý hanzovní Gdaňsk se vhodně doplňuje s poměrně novým přístavem Gdyně a obě tato města zdobí lázeňské městečko Sopoty. Těšit se můžete na největší gotický cihlový chrám v Evropě – baziliku Panny Marie, kolébku hnutí Solidarita – legendární loděnici, nejstarší dřevěný přístavní jeřáb v Evropě, dřevěné molo s délkou 511 m a mnoho dalšího. Nepřijdete ani o výlet lodí na poloostrov Hel a návštěvu záchranné stanice pro tuleně. Zbyde čas i pro pohodové procházky u moře a ochutnávku výborných gofrů. Odjezd na nocleh.
5. den: čeká Vás návštěva hlavního sídla křižáků hradu Malbork (UNESCO) – největší cihlové stavby na světě. S dějinami křižáctví se seznámíme i během krátké zastávky na Grunwaldském poli. Se životem běžných Poláku minulých století se můžete seznámit během prohlídky jednoho z největších skanzenů v Polsku – Olsztynku. Odjezd na nocleh.
6. den: během prohlídky centra Varšavy se seznámíte s tragickým a inspirujícím osudem Polské metropole. Prohlídka vás provede Starým městem, které bylo během 2. světové války kompletně zničeno a poté znovu vybudováno s tak velkým úsilím, že bylo v r. 1980 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Budete mít příležitost zhlédnout Staré tržní náměstí, Nové město, Barbakán, katedrálu sv. Jana, Královský palác a úchvatný palác „Josipa Stalina“ nyní Palác kultury a vědy. Podíváte se také na Velké divadlo s Apollonovou kvadrigou na jeho tympanonu a projdete se po Královské cestě do kostela Svatého kříže, kde je uchováváno srdce hudebního skladatele Chopina. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
7. den: návrat do ČR do 7.00 hod.

Ceník

Velký okruh Polskem - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
07.08. - 13.08.5ADHKT8 990,-17LVOP01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 7.08.
do13.08.
počet nocí5
Lůžko8 990 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 5 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s přísl.), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

200 PLN
POTŘEBUJI PORADIT