VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Slovensko

Krásy a památky středního Slovenska

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 7.00 hod. (z Prahy v 8.15 hod.), odpoledne příjezd na Slovensko, zastávka na oběd v lázeňském městečku Piešťany, možnost procházky, alternativně možnost návštěvy místního zajímavého muzea letectví a vojenské techniky, večer ubytování v lázeňském areálu Sliač, večeře, nocleh.
2. den: snídaně, dopoledne zavítáte do Kremnice, hornického města s historií těžby zlata a stříbra až do 10. stol., návštěva Městského hradu, návštěva expozice ražby ve světě unikátní mincovny (UNESCO), kde se nepřetržitě od roku 1328 razily mince od měděných a stříbrných grošů, zlatých dukátů až po dnešní euro mince. Alternativně je možné navštívit muzeum mincí a medailí, případně důlní muzeum štoly Andrej. V nedaleké obci Kremnické Bane se krátce zastavíme u údajného geografického středu Evropy. Přejezd do Banské Bystrice, prohlídka starobylých měšťanských domů na náměstí, které patří mezi nejhodnotnější renesanční budovy na Slovensku. Odpoledne zastávka u artikulárního dřevěného kostelíku v obci Hronsek (UNESCO). Poslední zastávkou bude návštěva dříve župného města Zvolen se zachovalým majestátním hradem a náměstím s historickými domy. Návrat na hotel, večeře, nocleh. Alternativně celodenní pobyt v lázeňském areálu.
3. den: snídaně, celodenní volno v lázeňském areálu, relaxace v místním „retro kúpalisku“ s termální vodou, v lázeňském zařízení si můžete objednat i místní léčebné procedury, masáže apod. (více na www.spa-sliac.sk). Nebo jen zvolit procházky v krásném parku či turistiku do okolní přírody. Další alternativou programu je návštěva mezinárodní leteckého dne SIAF (více viz tematické zájezdy), večeře, nocleh.
4. den: po snídani odjezd z hotelu, návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Slovenska – Banské Šťiavnice (UNESCO) s malebným náměstím, morovým sloupem, úzkými uličkami, kostelem sv. Kateřiny, radnicí, honosnými měšťanskými domy, původní dlažbou. Být v oblasti nejstarších stříbrných dolů na světě a nepoznat baňu? Budete mít možnost navštívit malou a nenáročnou štolu Michal nebo delší štolu Glanzenberg. S městem se rozloučíte na Banskošťavnické Kalvárii. Odpoledne odjezd do ČR, předpokládaný příjezd do 22.30 hod.

Ceník

Krásy a památky středního Slovenska - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
25.08. - 28.08.3ABDKT5 770,-17LSBB01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od25.08.
do28.08.
počet nocí3
Lůžko5 770 Kč

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci s polopenzí v lázeňském hotelu Palace *** hotelu (2lůžkový pokoj s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

40 EUR

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 300,- Kč/os./zájezd
POTŘEBUJI PORADIT