VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Ukrajina

Kyjev a Černobyl

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy v dopoledních hodinách. Po příletu do Kyjeva transfer do hotelu s okružní prohlídkou města. V průběhu prohlídky Vás seznámíme s hlavním městem současné Ukrajiny. Uvidíte hlavní náměstí Majdan Nezaležnosti, hlavní třídu Kreščatik, katedrála sv. Sofie (UNESCO) – vstupné v ceně zájezdu, která je nejstarším zachovaným chrámem na Ukrajině a díky své unikátní mozaikové a freskové výzdobě z 11. století o celkové rozloze 260 m2 patří k nejvýznačnějším křesťanským chrámům středověku, Michajlovský klášter a mnoho dalších památek. Ubytování v centru Kyjeva, volný program, nocleh.
2. den: po snídani pokračování prohlídky města s návštěvou klášterního komplexu Kyjevskopečerské Lavry a přilehlého Parku Slávy. Kyjevskopečerská Lavra (UNESCO) – nejposvátnější místo mezi evropskými pravoslavnými svatyněmi. Tiché místo odpočinku svatých mnichů v hlubinách Bližnich i Dalnich Peščer (jeskyní). Výlet do Měžgorie – honosného sídla bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Návrat do Kyjeva, nocleh.
3. den: po snídani fakultativní celodenní exkurze do Černobylu (prohlídka v českém jazyce) – prohlídka 10kilometrové „zakázané zóny“, návštěva „města duchů“ Prypjati. Navštívíte byt, opuštěný v roce 1986, ve kterém se dají i dnes najít osobní věci… kuchyňské náčiní, nábytek, záclony, knihy, hudební nástroje, hračky.  Během výletu se dozvíte o likvidaci následků katastrofy ve 30-ti kilometrové nejhůře kontaminované zóně a prognózy do budoucna. Projedete okolo „červeného lesa“, který byl ponechán pro vědecký výzkum, budete pouhých 100 m od 4. reaktoru, nejvíce střeženého objektu zóny. Eventuálně individuální program ve městě Kyjev. Návrat do Kyjeva, nocleh.
4. den: snídaně formou balíčku na cestu. Transfer na letiště, odlet z Kyjeva, návrat do Prahy v odpoledních hodinách.
Podmínky účasti: exkurze do Černobylu se mohou účastnit pouze osoby starší 18 let bez zdravotních kontraindikací.

Ceník

Kyjev a Černobyl - Hotel
TermínNocíLůžkoČ. zájezdu
26.05. - 29.05.313 990,-17LKYJ01 OBSAZENO
Hotel, letecky
akce01
od26.05.
do29.05.
počet nocí3
Lůžko13 990 Kč

SLEVY

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Kyjev – Praha včetně letištních a palivových tax, 3 noci v 3* hotelu se snídaní (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), transfer z/na letiště, exkurze, transfery a služby česky mluvícího průvodce podle programu, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 3 270,- Kč

Fakultativně

celodenní exkurze do Černobylu s překladem do češtiny, povolení ke vstupu do chráněné zóny, 1 x oběd (nutno objednat při podpisu smlouvy o zájezdu, nejpozději jeden měsíc před odjezdem) + 3 000,- Kč. V ceně letenky je jen kabinové zavazadlo, cena odbaveného zavazadla do 23 kg činí 720,- Kč/obě cesty.

Sleva

„AKCE“ – při objednání zájezdu do 31. 1.2017 – sleva 1 400,- Kč.
POTŘEBUJI PORADIT