VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Albánie

Okruh Albánií

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně (z Prahy) v 16.00 hod., tranzit Rakouskem a Slovinskem.
2. den: ráno přejezd z Černé Hory do Albánie, odpoledne příjezd do albánského přímořského letoviska Shëngjin, ubytování, volno a odpočinek u moře. Nocleh.
3. den: po snídani cestou do albánského hlavního města Tirany, zastávka v Krujë. Možnost návštěvy etnografického muzea a zajímavého bazaru. Odpoledne Tirana, prohlídka metropole (Skanderbergovo náměstí, mešita Ethem Bey ze 17. století a řada dalších pamětihodností). Nocleh.
4. den: po snídani odjezd do města Durres, prohlídka historického centra (římský amfiteátr, benátská věž). Návštěva palírny Skanderbeg, kde se vyrábí koňak nesoucí jméno albánského národního hrdiny G. Kastriota řečeného Skandergeg. Kolem poledne odjezd do Berátu, jednoho z nejstarších měst v Albánii, které nemůžeme opomenout. Prohlídka nové části Beratu, ale i starého opevněného města. Nocleh.
5. den: po snídaní busem přejezd do letoviska Vlorë, krátká zastávka. Průjezd přes horský průsmyk Llogara (1027 m), který se nachází ve stejnojmenném národním parku. Vyhlídková trasa podél Albánské riviéry s výhledy na Otrantský průliv, řecké Diapontské ostrovy a Korfu, přes malebnou vesnici Dhërmi, přímořské letovisko Himare k Porto Palermo v Palermském zálivu, kde se nachází bývalá ponorková základna a pevnost Aliho Paši. Vpodvečer příjezd do přímořského letoviska Sarandë, ev. večerní procházka po promenádě. Nocleh.
6. den: po snídani odjezd do nedalekého Butrintu, kde navštívíte archeologický areál s pozůstatky starého antického města, údajně založeného uprchlíky z legendární Tróje. Odpoledne odjezd do oblasti krasového pramene Modré oko „Syri i Kaltër“, který vytváří malé jezírko, ve kterém vzniká řeka Bistrica. Vzdouvající se hladina vypovídá o síle pramene. Vpodvečer návštěva města Gjirokaster, tzv. „města bílých střech“, nad kterým se tyčí Citadela ze 4. století a kde žije především obyvatelstvo řeckého původu. Nocleh.
7. den: po snídani odjezd a krátká zastávka v Tepelenë. Návštěva termálního jezírka Benjë, možnost koupání. Zastávka ve vesnici Petran a dále přejezd po panoramatické cestě podél řeky Vjosës a pohořím Gramoz do města Korcë. Nocleh.
8. den: dopoledne prohlídka Korcë, jednoho s nejkrásnějších albánských měst, které je obklopeno pohořím Moravë. Přejezd k Ochridskému jezeru, návštěva kláštera Sv. Naum, který se nachází již na území Makedonie. Dále podél východního břehu Ochridského jezera do makedonského města Ochrid, které společně s jezerem přezdívaným „Makedonské moře“ byly zapsány v roce 1980 mezi památky světového dědictví UNESCO. Prohlídka města, nocleh.
9. den: po snídani odjezd do ČR, transit přes Makedonii, Srbsko a Maďarsko.
10. den: předpokládaný příjezd do ČR do 10.00 hod.

Ceník

Okruh Albánií - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
18.10. - 27.10.7ABDHKLT12 980,-19LOAL01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od18.10.
do27.10.
počet nocí7
Lůžko12 980 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 1x trajekt přes Boku Kotorskou, 7 nocí s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

30,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT