VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduTematické zájezdy, Česká Republika

Dlouhé stráně a industriální Ostrava

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 5.00 hod. (z Prahy v 6.15 hod.). První zastávkou bude železniční muzeum Výtopna v Jaroměři, kde si prohlédnete ve více jak 110 let staré výtopně řadu železničních exponátů (mj. jedinou zachovanou českou parní ozubnicovou lokomotivu z roku 1901). Další zastávkou bude návštěva Třebechovického muzea betlémů s unikátním mechanickým Proboštovým betlémem vytvořeným ze dřeva před více než sto lety (národní kulturní památka). V odpoledních hodinách příjezd k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, která má největší reverzní vodní turbínu v Evropě. Během exkurze se seznámíte s chodem elektrárny, nahlédnete do jejího podzemí a uvidíte dolní i horní nádrž na hoře Mravenečník (1350 m). Večer odjezd na ubytování, nocleh.
2. den: návštěva největšího hornického muzea v ČR Landek Park v Ostravě. Zde si na vlastní kůži vyzkoušíte pocity horníka při sfárání do bývalého dolu Anselm v původní těžní kleci. Poté přejedete do centra Ostravy, které si včetně vyhlídkové věže Nové radnice prohlédnete s místním průvodcem. Odpoledne navštívíte unikátní industriální památku a symbol celého Moravskoslezského kraje, Dolní oblast Vítkovice. Kromě prohlídky, která vám přiblíží výrobu surového železa a historii celé průmyslové oblasti, vyjedete skipovým výtahem do hrdla vysoké pece a pěšky až na vrchol Bolt Tower (77 m). Vyhlídka z věže na celou Ostravu bude zakončením prohlídky. Předpokládaný návrat do Plzně přes Prahu do 23.00 hod.

Ceník

Dlouhé stráně a industriální Ostrava - Hotel se snídaní
TermínNocíOdjezdyLůžkoLůžkoČ. zájezdu
28.07. - 29.07.1ADKT2 750,-2 750,-18LDSO01 OBS.
Hotel se snídaní, doprava autobus
akce01
od28.07.
do29.07.
počet nocí1
Lůžko2 750 Kč

Hotel se snídaní, doprava autobus
akce01
od28.07.
do29.07.
počet nocí1
Lůžko2 750 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 1 noc se snídaní v hotelu/penzionu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), vstupné a prohlídku Dlouhých strání s průvodcem, služby místního průvodce v Ostravě a služby průvodce CK.

Doporučená částka na vstupy

500,- Kč.
POTŘEBUJI PORADIT