VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Levandulová Provence

nabídkový leták

Program zájezdu

  • ubytování na jednom místě v hotelu** s bazénem
  • s koupáním v moři
  • návštěva typických provensálských trhů
1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: po poledni příjezd do městečka Orange (UNESCO), které se mimo jiné pyšní slavným římským vítězným obloukem a antickým divadlem. Přejezd na ubytování.
3. den: ráno odjezd do malebné vesnice St. Rémy, která každou středu ožívá díky místním typickým provensálským trhům. Zdejší krajina učarovala světoznámému malíři Vincentu Van Goghovi, který zde namaloval 15 obrazů – zastávka u kláštera St. Paul, kde se rok v tamní psychiatrické nemocnici malíř léčil. Následovat bude pitoreskní vesnička Roussillon, jejíž domy hrají všemi odstíny okru pocházejícího z místních nalezišť. Návštěva „Okrové stezky“. Na závěr přejezd do malebné provensálské vesnice Gordes, kterou mají v oblibě pařížské celebrity. Návrat na ubytování.
4. den: dopoledne návštěva velkolepého římského akvaduktu, skvěle dochovaného mistrovského díla Pont du Gard (UNESCO), možnost koupání. Odpoledne přejezd do Nimes, města s římskými památkami – antický chrám, amfiteátr – nejlépe zachovalé stavby svého druhu. V závěru dne prohlídka historického města Arles (UNESCO), které je spojené s pozoruhodnými římskými památkami a malířem Van Goghem. Návrat na ubytování.
5. den: po snídani odjezd do bývalého rytířského sídla Les Baux de Provence, které trůní nad divokým vápencovým pohořím Les Alpilles, patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence. Poté přejedete do unikátního přírodního parku Camarque, který leží u ústí řeky Rhony, v největší deltě Evropy. Prohlídka půvabné vesničky Saintes Maries de la Mer s pozoruhodným kostelem s ostatky sv. Sáry, možnost koupání v moři. Vpodvečer krátká zastávka v Aiques Mortes, v dokonale zachovaném středověkém městě. Návrat na ubytování.
6. den: dopoledne se můžete těšit na prohlídku Avignonu, jednoho z nejcennějších evropských měst (UNESCO). Procházka zahradami s výhledem na proslavený most Pont St. Bénézet, návštěva Papežského paláce. Průjezd Francií podél řeky Rhôny, tranzit Německem.
7. den: předpokládaný návrat do 7.00 hod.

Ceník

Levandulová Provence - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
24.06. - 30.06.4ACDKT8 440,-19LPRO01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od24.06.
do30.06.
počet nocí4
Lůžko8 440 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu s bazénem (2lůžk. pokoje s přísl.), služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

4x večeře + 2330,- Kč/os., servírované menu s nápojem.

Doporučená částka na vstupy

30,- EUR.

Sleva

3. osoba na přistýlce - sleva 400,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT