VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Levandulová Provence

nabídkový leták

Program zájezdu

  • ubytování na jednom místě
  • s koupáním v moři
  • návštěva typických provensálských trhů
1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: po poledni příjezd do městečka Orange (UNESCO), které se mimo jiné pyšní slavným římským vítězným obloukem a antickým divadlem. Přejezd na ubytování.
3. den: ráno odjezd do malebné vesnice St. Rémy, která každou středu ožívá díky místním typickým provensálským trhům. Zdejší krajina učarovala světoznámému malíři Vincentu Van Goghovi, který zde namaloval 15 obrazů – zastávka u kláštera St. Paul, kde se rok v tamní psychiatrické nemocnici malíř léčil. Následovat bude pitoreskní vesnička Roussillon, jejíž domy hrají všemi odstíny okru pocházejícího z místních nalezišť. Návštěva „Okrové stezky“. Následuje zastávka u románského kláštera Sénanque obklopeného kvetoucí levandulí. Vpodvečer zastávka v malebné provensálské vesnice Gordes, kterou mají v oblibě pařížské celebrity. Návrat na ubytování. Pro zájemce večerní návštěva Avignonu, kterou doporučujeme ev. využít i k příjemnému posezení v některé z místních restaurací.
4. den: dopoledne návštěva velkolepého římského akvaduktu, skvěle dochovaného mistrovského díla Pont du Gard (UNESCO), možnost koupání. Odpoledne přejezd do Nimes, města s římskými památkami – antický chrám, amfiteátr – nejlépe zachovalé stavby svého druhu. V závěru dne prohlídka historického města Arles (UNESCO), které je spojené s pozoruhodnými římskými památkami a malířem Van Goghem. Návrat na ubytování.
5. den: po snídani odjezd do bývalého rytířského sídla Les Baux de Provence, které trůní nad divokým vápencovým pohořím Les Alpilles, patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence. Zastávka v Aigues Mortes – městě s dokonale zachovalým středověkým opevněním. Poté přejedete do unikátního přírodního parku Camarque, který leží u ústí řeky Rhony, v největší deltě Evropy. Prohlídka půvabné vesničky Saintes Maries de la Mer s pozoruhodným kostelem s ostatky sv. Sáry, možnost koupání v moři. Návrat na ubytování.
6. den: dopoledne prohlídka centra Avignonu, jednoho z nejcennějších evropských měst (UNESCO). Procházka zahradami s výhledem na proslavený most Pont St. Bénézet, návštěva Papežského paláce. Odpoledne odjezd do ČR, tranzit Francií a Německem.
7. den: předpokládaný návrat do 7.00 hod.

Ceník

Hotel

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
21.06. - 27.06.4ACDKT9 790,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar)
  • 4 noci v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s přísl.)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění vč. storna + 249,- Kč

Doporučená částka na vstupy

  • 50,- EUR.

Sleva

  • 3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč/os./záj.
POTŘEBUJI PORADIT