VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Levandulová Provence

nabídkový leták

Program zájezdu

  • ubytování na jednom místě v hotelu** s bazénem
  • s koupáním v moři
  • návštěva typických provensálských trhů
1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: po poledni příjezd do městečka Orange (UNESCO), které se mimo jiné pyšní slavným římským vítězným obloukem a antickým divadlem. Přejezd na ubytování.
3. den: ráno odjezd do malebné vesnice St. Rémy, která každou středu ožívá díky místním typickým provensálským trhům. Zdejší krajina učarovala světoznámému malíři Vincentu Van Goghovi, který zde namaloval 15 obrazů – zastávka u kláštera St. Paul, kde se rok v tamní psychiatrické nemocnici malíř léčil. Následovat bude pitoreskní vesnička Roussillon, jejíž domy hrají všemi odstíny okru pocházejícího z místních nalezišť. Návštěva „Okrové stezky“. Na závěr přejezd do malebné provensálské vesnice Gordes, kterou mají v oblibě pařížské celebrity. Návrat na ubytování.
4. den: dopoledne návštěva velkolepého římského akvaduktu, skvěle dochovaného mistrovského díla Pont du Gard (UNESCO), možnost koupání. Odpoledne přejezd do Nimes, města s římskými památkami – antický chrám, amfiteátr – nejlépe zachovalé stavby svého druhu. V závěru dne prohlídka historického města Arles (UNESCO), které je spojené s pozoruhodnými římskými památkami a malířem Van Goghem. Návrat na ubytování.
5. den: po snídani odjezd do bývalého rytířského sídla Les Baux de Provence, které trůní nad divokým vápencovým pohořím Les Alpilles, patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence. Poté přejedete do unikátního přírodního parku Camarque, který leží u ústí řeky Rhony, v největší deltě Evropy. Prohlídka půvabné vesničky Saintes Maries de la Mer s pozoruhodným kostelem s ostatky sv. Sáry, možnost koupání v moři. Vpodvečer krátká zastávka v Aiques Mortes, v dokonale zachovaném středověkém městě. Návrat na ubytování.
6. den: dopoledne se můžete těšit na prohlídku Avignonu, jednoho z nejcennějších evropských měst (UNESCO). Procházka zahradami s výhledem na proslavený most Pont St. Bénézet, návštěva Papežského paláce. Průjezd Francií podél řeky Rhôny, tranzit Německem.
7. den: předpokládaný návrat do 7.00 hod.

Ceník

Levandulová Provence - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoLůžko
22.06. - 28.06.4ACDKT7 990,-7 990,-OBS.
Hotel, doprava autobus
akce01
od22.06.
do28.06.
počet nocí4
Lůžko7 990 Kč

Hotel, doprava autobus
akce01
od22.06.
do28.06.
počet nocí4
Lůžko7 990 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s přísl.), služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

3x večeře v hotelu (nelze 3. den) + 1 510,- Kč/os. (servírované menu)

Doporučená částka na vstupy

50,- EUR.

Sleva

3. osoba na přistýlce - sleva 400,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT