VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Itálie

Krásy Umbrie a jižního Toskánska

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 21.00 hod. (z Prahy 19.30 hod.). Průjezd Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: příjezd do hlavního města Umbrie. Perugia je významné historické a umělecké centrum ležící na výrazném vrchu uprostřed zelené krajiny. Následuje prohlídka města a exkurze v čokoládovně Perugina, která byla založena v roce 1907 a jejím nejslavnějším výrobkem jsou čokoládové bonbóny Baci, tedy Polibky. Polibky mají lanýžovou náplň a obsahují lískový oříšek. Odjezd do Assisi, města, které je známo především díky sv. Františkovi, přednímu italskému světci. Proto také během prohlídky nelze opomenout baziliku sv. Františka, jednu z nejvýznamnějších památek italského umění 13. a 14. stol. Odjezd na hotel, nocleh.
3. den: Návštěva města Orvieto, které bylo vystavěno na skále tvořené sopečnými vyvřelinami, tufy a je považováno za jedno z nejatraktivnějších v celé Umbrii. Návštěva horské vesnice, kde se zastavil čas, Civitta di Bagnoreggio. Přejed do vesnice Bagnaia, prohlídka paláce Villa Lante a renesanční zahrady. Ty jsou zajímavé především architektonicky, množstvím zahradních staveb vytvářejících jeden celek spojený společnou myšlenkou – stylizované ztvárnění přirozeného světa – alegorií vodního toku od pramene v kopcích po jeho ústí v moři. Odjezd na hotel, nocleh.
4. den: průjezd údolím Val d´Orcia přes lázně Bagno Vignoni jejichž tradice sahá do antiky, k románskému opatství Sant´Antimo. Prohlídka středověkého městečka Montcalcino, které je proslavené svými víny. Přejezd do renesančního městečka Pienza (UNESCO), které bylo postavené podle plánů papeže Pia II. Odjezd na hotel, nocleh.
5. den: návštěva proslulého vinařského městečka Montepulciano s mnoha středověkými památkami, degustace vín. Následuje Arezzo, které se stalo známým jako město keramiky a kovů. Dnes je toto toskánské město světově proslulé výrobou zlatých šperků. Večer odjezd zpět do ČR.
6. den: předpokládaný návrat do 8.00 hod.

Ceník

Krásy Umbrie a jižního Toskánska - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
04.05. - 09.05.3ADKT7 360,-18LUMB01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 4.05.
do 9.05.
počet nocí3
Lůžko7 360 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci s polopenzí v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

50 EUR

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 300,- Kč /zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT