VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Itálie

Perly Neapolského zálivu, Ischie

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 12.45 hod. (z Prahy v 11.30 hod.), tranzit Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: ráno příjezd do Neapolského zálivu, přejezd na Ischii, ubytování na hotelu v odpoledních hodinách. Odpoledne fakultativně okruh ostrovem Ischia klimatizovaným autobusem. Uvidíte např. Aragonský hrad, městečka Ischia Porto a Ponte, Barano, Fontana, Forio, čekají vás zastávky na vyhlídkách v Serrara Fontana, na poloostrůvku Sant‘ Angelo s možností nákupu koření a ochutnávkou místních likérů. Možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře, nocleh.
3. den: po snídani odjezd autobusem do přístavu, přejezd trajektem na pevninu. Poté odjezd k sopce Vesuv a pěší výstup k samotnému jícnu vulkánu. Následuje návštěva Pompejí, prohlídka bývalého antického města, jež bylo zničeno a zasypáno v r. 79 při výbuchu sopky. Návrat na Ischii, možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře, nocleh.
4. den: po snídani odjezd autobusem do přístavu. Jízda lodí na malebný ostrov Capri, jednoho z nejkrásnějších a nejatraktivnějších ostrovů v Tyrhénském moři. Následuje prohlídka ostrova. Minibusy a pěšky navštívíme přístav, město Capri a Anacapri, případně individuálně vily San Michele a Monte Solaro – nejvyšší vrchol ostrova, z něhož je velkolepý výhled na celý ostrov a neapolský záliv, Vesuv a okolní ostrovy. Dále je možná okružní plavba lodí kolem ostrova. Navečer odjezd lodí zpět na Ischii, možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře, nocleh.
5. den: odpoledne Pizza party (dvouhodinový program). Budete moci ochutnat typickou pizzu nebo si někteří klienti sami z připravených ingrediencí vytvoří pizzu dle vlastní fantazie. K příjemné atmosféře v pěkné restauraci hraje reprodukovaná italská hudba a samozřejmostí je i výborné ischitánské víno.
6. den: po snídani přejezd trajektem na pevninu do Neapole, průjezd městem s výkladem a krátkou zastávkou na Santa Lucia. Poté odjezd do Říma, přeprava metrem do centra města, kde následuje půldenní prohlídka s průvodcem - Koloseum, Fórum Romanum, Kapitol a památník Emanuela II., návštěva Vatikánu s prohlídkou Svatopetrského náměstí a křesťanského chrámu sv. Petra. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
7. den: předpokládaný návrat do ČR do 14.00 hod.

Ceník

Hotel s polopenzí

POTŘEBUJI PORADIT