VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Norsko

Malý okruh Norskem

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 18.00 hod. přes Prahu (19.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ranní trajekt do Dánska, přejezd do Švédska přes most Öresund. Vpodvečer příjezd do Oslo, ubytování, nocleh v hotelu.
3. den: po snídani Vaše cesta povede bohatou norskou přírodou přes Gol do oblasti Flamu, překrásným Aurlandským údolím cestou do Vossu na vás čekají dvě zastávky, při kterých se Vám určitě zatají dech – vodopády Stalheims­kleiv (výška 126 m) a kaskádovité Twindefossen. Večer se ubytujete ve Vossu, známém zejména jako středisko zimních sportů (četné sjezdové tratě), ale i jako příjemné letovisko s možností turistiky v nádherném okolí. Výhodné polohy tohoto ubytování můžete využít za bílé noci k příjemné procházce. Nocleh v hotelu.
4. den: po snídani se vydáte do Bergenu, kde se budete až do večera věnovat tomuto „hlavnímu městu fjordů“. Určitě si nenechte ujít výjezd lanovkou na vyhlídku Floyen, odkud se Vám otevře nádherný výhled na Bergen i záliv s okolními ostrovy. Kromě své nádherné polohy se město pyšní i starobylou přístavní pevností, pověstnými rybími trhy, unikátními hansovními domy, stejně jako moderní architekturou. Vpodvečer odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
5. den: dopoledne příjezd k Eidfjordu. Z břehu fjordu budete pokračovat ke „vstupní bráně národního parku Hardangeru“, kterou jsou vodopády Voringsfossen (výška 181 m). Nad vodopády se nachází jezero Sysendamm, které v zimě napájí elektrárnu, v létě vodopád, a je zajímavé především svojí unikátní hrází. Průjezd krajinou tundry, podél Hardangerské náhorní plošiny s ojedinělou faunou a flórou (největší národní park v Norsku). Přes horské středisko Geilo se vrátíte zpět poblíž Oslo, kde vás čeká poslední nocleh v hotelu v Norsku.
6. den: ráno příjezd do Oslo. Prohlídku norské metropole zahájíte vyhlídkou z úpatí skokanského můstku Holmen­kollen, z něhož budete mít město a Oslofjord jako na dlani. Navštívíte zajímavá muzea na poloostrově Bygdoy (Muzeum lodi Fram, dokumentující úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen, Muzeum Kon-Tiki, Námořní muzeum, Muzeum vikingských lodí). Projdete se historickou částí města s královským palácem, parlamentem, moderní radnicí, nebo můžete pěší zónou zamířit i do supermoderní výstavby přístavu či nádherného Frognerparku s originálními sochami. Večer odjezd do jižního Švédska.
7. den: ráno trajektem z Dánska do Německa, předpokládaný příjezd do 18.00 hod.

Ceník

Malý okruh Norskem - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
05.07. - 11.07.4ADKTU16 960,-19LNOM01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 5.07.
do11.07.
počet nocí4
Lůžko16 960 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci s bohatou snídaní v hotelu 3* (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 2x trajekt, 2x most Öresund, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 4620,- Kč

Doporučená částka na vstupy

700,- NOK.
POTŘEBUJI PORADIT