VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Rusko

Kazaň - tatarská perla Ruska

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: pozdě večer odlet z Prahy linkou s ČSA do Kazaně.
2. den: přílet do Kazaně v nočních/časně ranních hodinách, transfer do hotelu****, ubytování, odpočinek. Po snídani okružní prohlídka Kazaně, hlavního města federativní republiky Tatarstán s více než tisíciletou historií. Během exkurze uvidíte starotatarskou slobodu, mešitu Mardžani, chrám Pozdvižení Svatého Kříže se světoznámou kazaňskou ikonou Bohorodičky, jejíž cennou kopii vrátil Kazani papež Jan Pavel II. V celém Tatarstánu je patrné prolínání pravoslavné a muslimské kultury a atmosféry s neuvěřitelně tolerantním a přátelským soužitím místních obyvatel obou vyznání. Oběd v místní restauraci. Odpoledne Procházka po „kazaňském Arbatu“ – ulici Baumana s pobočkou ruské národní banky, kde je uložen ruský státní poklad, jehož historie je spojena i s československými legiemi v Rusku. Individuální volno, návrat na hotel, nocleh.
3. den: snídaně. Celodenní výlet k ruinám starobylého města Veliký Bolgar (UNESCO), právě zde byl v roce 922 přijat Islám a dále šířen na ostatní území pozdějšího Ruska. „Země měst“ – tak nazývali Veliký Bolgar středověcí cestovatelé a na území říše jich archeologové našli celých 250. Největší z nich byl právě Veliký Bolgar, jehož ruinám dnes muslimové říkají „Severní Mekka“ a je významným poutním místem. Poblíž archeologického komplexu Veliký Bolgar byla postavena impozantní a nádherná Bílá Mešita s největším tištěným koránem na světě, kterou také navštívíte. Odpoledne oběd v místní restauraci. Návrat na hotel, volný večerní program, nocleh.
4. den: snídaně. Výlet na malebný ostrov Svyjažsk s děsivou historií. Právě na něm nechal postavit car Ivan Hrozný pevnost jako základnu k dobytí Kazaně. V místních klášterech byl ve 20. století třídící tábor pro vězně směřující na Gulag a později psychiatrická klinika. V současnosti ostrov prošel velkou proměnou, kláštery byly vráceny pravoslavné církvi a jsou rekonstruovány. Oběd v místní restauraci. Odpoledne navštívíme historický dvůr s ukázkou starých řemesel a možností vyzkoušet si střelbu z luku nebo kuše. Návrat do Kazaně, volný program, nocleh.
5. den: snídaně. Prohlídka Kazaňského Kremlu (UNESCO) s překrásnou mešitou Kol Šarif a Chrámem Zvěstování. Odpoledne projížďka lodí po Volze – nejdelší řece Evropy. Šíře Volhy je u Kazaně až 3 km. Na rozloučenou večeře v místní restauraci s Master Class (praktickým minikurzem) „Tajemství tatarské kuchyně“. Odjezd do hotelu a krátký odpočinek, večer transfer na letiště.
6. den: po půlnoci noční přímou linkou odlet do Prahy, přílet v brzkých ranních hodinách.

Ceník

Kazaň - tatarská perla Ruska - Hotel
TermínNocíLůžkoČ. zájezdu
18.07. - 23.07.524 660,-18LKAZ01 OBSAZENO
Hotel, letecky
akce01
od18.07.
do23.07.
počet nocí5
Lůžko24 660 Kč

SLEVY

Cena zahrnuje

leteckou dopravu s ČSA Praha – Kazaň – Praha včetně letištních a palivových tax, odbavené zavazadlo do 23 kg, transfer letiště – hotel – letiště, okružní jízdu a výlety autobusem, 4 noci v hotelu**** s bufetovou snídaní (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 3x oběd, 1x večeři s kurzem Master Class „Tajemství tatarské kuchyně“, služby česky mluvící průvodkyně a místních průvodců dle programu, vstupné Kazaňský Kreml, areál a muzeum Veliký Bolgar, ostrov Svijažsk - klášter a řemeslný trh, projížďku lodí po Volze, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj + 7 140,- Kč/os.

Fakultativně

vízum do Ruské federace vč. poplatku za zprostředkování + 2 300,- Kč (hromadné vyřízení ze strany CK), vízum je nutno objednat při sepisování smlouvy a později počítat s blokací pasu cca 2 týdny.

Sleva

„AKCE“ - při objednání zájezdu do 31. 1. – sleva 2 000,- Kč.
POTŘEBUJI PORADIT