VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Skotsko

SKOTSKO I

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 00.15 hod. (z Prahy 13. června ve 22,45 hod.), přejezd přes Německo do Holandska. Krátká zastávka ve skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny, výrobou dřeváků a ochutnávkou znamenitých holandských sýrů. Přejezd do přístavu, nalodění na trajektu, ubytování v kajutách, noční plavba do Newcastlu. Na trajektu možnost zakoupení večeře.
2. den: možnost zakoupení snídaně na trajektu, ráno vylodění v Newcastlu. První zastávkou ve Skotsku bude bývalé královské městečko Jedburgh, jehož dominantou je opatství Jedburgh Abbey, patřící mezi nejkrásnější normanské budovy ve Skotsku. Průjezd vrchovinou Southern Uplands, zastávka u opatství Melrose Abbey, ve kterém je pohřbené srdce krále Roberta Bruce. Ubytování v hotelu v centru Edinburghu, možnost výstupu na nedaleký vrch Arthur´s Seat, ze kterého je krásná vyhlídka na město, možnost návštěvy proslulých místních hospůdek.
3. den: dopoledne prohlídka královského Stirlingu s hradem, kde byla korunována Marie Stuartovna. Odpoledne výlet do oblasti Trossachs, romantického kraje Roba Roye a Waltera Scotta s četnými jezery a nádhernou přírodou. Možnost výletu lodí po překrásném jezeře Loch Katrine. Při exkurzi do palírny Glengoyne distillery můžete ochutnat a zakoupit si tradiční skotskou whisky. Večer návrat do hotelu.
4. den: tento den opustíte centrální Skotsko a vydáte se do pravé skotské nedotčené přírody, do oblasti Highlands. Průjezd nádhernou přírodou se zastávkami na tajuplném vřesovišti Rannoch Moor a ve fascinujícím údolí Glen Coe mezi horskými velikány a burácejícími vodopády. Zastávka na vyhlídce na nejvyšší vrchol Velké Británie Ben Nevis. Odpoledne průjezd podél jezer Kaledonského kanálu se zastávkou u jezera Loch Ness, opředeného pověstmi o bájné Nessie. Cestou zpět z Inverness průjezd nejvyšším pohořím Velké Británie – Grampian Mountains.
5. den: dopoledne navštívíte městečko St. Andrews, s nejstarší univerzitou ve Skotsku, kde studoval i korunní princ William a seznámil se právě zde s manželkou Kate. Uvidíte impozantní zbytky katedrály, někdejšího duchovního centra Skotska a samozřejmě nelze opomenout nejstarší golfové hřiště s nádhernou polohou přímo na pobřeží. Odpoledne přejezd do skotského hlavního města Edinburghu, jehož prohlídka vás jistě přesvědčí o tom, že se právem řadí k nejkrásnějším evropským metropolím. Navštívíte historickou část města s impozantním hradem, známou Královskou míli – ulici vedoucí od hradu kolem katedrály St. Gilese až k paláci Holyrood, rezidenci britských panovníků ve Skotsku. Nocleh v hotelu.
6. den: cestou zpět do Newcastlu zastávka u Hadriánova valu – Housesteads Roman Fort, možnost návštěvy pevnosti, procházka v přírodě podél valu. Odpoledne příjezd do přístavu v Newcastlu, odbavení a následně noční plavba do Amsterdamu. Nocleh ve 4 lůžkových kajutách.
7. den: možnost zakoupení snídaně na trajektu, dopoledne vylodění v Amsterdamu, tranzit zpět do ČR, návrat do 24.00 hod.

Ceník

SKOTSKO I - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
14.06. - 20.06.4ACDHKL15 620,-18LSKE01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od14.06.
do20.06.
počet nocí4
Lůžko15 620 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 2 noci na trajektu Amsterdam – Newcastle a zpět (4 lůžk. kajuty s přísl.), služby průvodce, komplexní pojištění

Fakultativně

dokoupení snídaně v hotelu za 8,25 GBP os./den (děti do 15 let s platícím rodičem snídaně zdarma).

Doporučená částka na vstupy

60,- GBP

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT