VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Slovensko

Krásy a památky středního Slovenska

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 5.00 hod. (z Prahy v 6.15 hod.), okolo poledne zastávka v lázeňském městečku Piešťany, prohlídka centra, možnost posezení u kávy či oběda. Alternativně možnost návštěvy místního zajímavého muzea letectví a vojenské pozemní techniky. Vpodvečer ubytování v lázeňském areálu Sliač, večeře, nocleh.
2. den: snídaně, celodenní volno v lázeňském areálu, možnost relaxace v místním „retro“ kůpalisku s termální vodou, procházky v lázeňském parku s možností posezení a ochutnání místních vyhlášených léčivých pramenů (více na www.spa-sliac.sk). Alternativou v rámci dne je možnost individuální prohlídky dříve župného města Zvolen se zachovalým majestátným hradem a náměstím s historickými domy (linkovým autobusem přímo od hotelu), či návštěva mezinárodního leteckého dne SIAF (více viz tematické zájezdy). Po večeři možnost posezení při vínku na terase hotelu, nocleh.
3. den: po snídani odjezd z hotelu, dopoledne návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Slovenska – Banské Šťiavnice (UNESCO) s malebným náměstím, morovým sloupem, úzkými uličkami, kostelem sv. Kateřiny, radnicí, honosnými měšťanskými domy a původní dlažbou. Být v oblasti nejstarších stříbrných dolů na světě a nepoznat baňu? Budete mít možnost navštívit jak malou a nenáročnou štolu Michal nebo v areálu Banského muzea v přírodě delší a náročnější štolu Bartolomej. S městem se rozloučíte na Banskošťavnické Kalvárii. Odpoledne přejezd do Banské Bystrice, prohlídka starobylých měšťanských domů na náměstí, které patří mezi nejhodnotnější renesanční budovy na Slovensku. Cestou na hotel krátká zastávka u artikulárního dřevěného kostelíku v obci Hronsek (UNESCO). Po večeři opět možnost posezení při vínku na terase hotelu, nocleh.
4. den: snídaně, dopoledne zavítáte do Kremnice, hornického města s historií těžby zlata a stříbra až do 10. stol., návštěva Městského hradu, návštěva expozice ražby ve světě unikátní mincovny (UNESCO), kde se nepřetržitě od roku 1328 razily mince od měděných a stříbrných grošů, zlatých dukátů až po dnešní euro mince. Individuální volno na oběd, alternativně je možné navštívit muzeum mincí a medailí nebo důlní muzeum štoly Andrej. Odpoledne odjezd do ČR, předpokládaný návrat do 23.00 hod.

Ceník

Krásy a památky středního Slovenska - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
31.08. - 03.09.3ABDKT5 810,-18LSBB01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od31.08.
do 3.09.
počet nocí3
Lůžko5 810 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci s polopenzí v lázeňském hotelu Palace *** hotelu (2lůžkový pokoj s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj + 2310,- Kč

Doporučená částka na vstupy

30 EUR
POTŘEBUJI PORADIT