VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Slovensko

Perly Slovenska

nabídkový leták

Program zájezdu

  • zájezd bez nočních přejezdů
1. den: odjezd z Plzně v 5.00 hod. (z Prahy v 6.15 hod.), dopoledne prohlídka zříceniny hradu Děvín, vypínající se majestátně nad soutokem Dunaje a Moravy. Odpoledne prohlídka Bratislavy (Michalská brána, staré město, Bratislavský hrad a nábřeží). Po prohlídce odjezd na ubytování, nocleh.
2. den: snídaně, dopoledne zavítáte do Kremnice, hornického města s historií těžby zlata a stříbra až do 10. stol., návštěva Městského hradu, návštěva expozice ražby světově unikátní mincovny (UNESCO), kde se razily nepřetržitě od roku 1328 mince od měděných a stříbrných grošů, zlatých dukátů až po dnešní euromince. Individuální volno na oběd, alternativně je možné navštívit muzeum mincí a medailí nebo důlní muzeum štoly Andrej. Odpoledne prohlídka dříve župního města Zvolen se zachovalým majestátným hradem a náměstím s historickými domy. Alternativně možnost návštěvy lázeňského areálu Sliač (krásný park s možností posezení, možnost ochutnávky zdejších vyhlášených léčivých pramenů ev. možnost relaxace v místním „retro“ kúpalisku s termální vodou (více na www.spa-sliac.sk) nebo možnost turistiky na Pustý hrad ležící nad městem.
3. den: snídaně, dopoledne návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Slovenska – Banské Štiavnice (UNESCO) s malebným náměstím, morovým sloupem, úzkými uličkami, kostelem sv. Kateřiny, radnicí, honosnými měšťanskými domy a původní dlažbou. Být v oblasti nejstarších stříbrných dolů na světě a nepoznat baňu? Budete mít možnost navštívit jak krátkou štolu Michal nebo v areálu Banského muzea v přírodě delší štolu Bartolomej. S městem se rozloučíte na Banskoštiavnické Kalvárii. Odpoledne přejezd do Banské Bystrice, prohlídka starobylých měšťanských domů na náměstí, které patří mezi nejhodnotnější renesanční budovy na Slovensku. Cestou na hotel krátká zastávka u artikulárního dřevěného kostelíku v obci Hronsek (UNESCO). Návrat na hotel, nocleh.
4. den: snídaně, odjezd do Bojnic. Zde můžete navštívit pohádkový zámek Bojnice nebo velmi pěknou zoologickou zahradu, Bojnický dvůr lidových řemesel anebo si zvolit návštěvu Muzea pravěku – Prepoštské jeskyně. Odpoledne odjezd do ČR. Návrat do 22.30 hod.

Ceník

Hotel

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
12.08. - 15.08.3ABDHKT5 330,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 3 noci v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • 1lůžkový pokoj + 1 800,- Kč
  • cestovní pojištění vč. storna + 183,- Kč

Doporučená částka na vstupy

30,- EUR

Sleva

  • 3. osoba na přistýlce – sleva 300,- Kč/os./zájezd
POTŘEBUJI PORADIT