VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Velká Británie

Putování Skotskem až na ostrov Skye

nabídkový leták

Program zájezdu

  • pohodlně nočním trajektem Amsterdam – Newcastle
  • poznejte s naším průvodcem to pravé Skotsko

1. den: odjezd z Plzně ve 00.15 hod. (z Prahy 15. července ve 22.45 hod.) přejezd přes Německo do Holandska. Krátká zastávka ve skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny, výrobou dřeváků a ochutnávkou znamenitých holandských sýrů. Odpoledne přejezd do přístavu, nalodění na trajektu, ubytování v kajutách, noční plavba do Newcastlu.
2. den: ráno vylodění v Newcastlu. Vaší první zastávkou ve Skotsku bude kovářská vesnička Gretna Green. Cestou na skotskou Vysočinu průjezd nádhernou přírodou se zastávkami na tajuplném vřesovišti Rannoch Moor a ve fascinujícím údolí Glen Coe mezi horskými velikány a burácejícími vodopády. Ubytování v hotelu, nocleh.
3. den: ráno odjezd na Skye, legendami opředený ostrov, bez něhož si Skotsko nelze představit. Cestou průjezd skotskou Vysočinou, údolím Five Sisters, zastávka u Eilean Donan Castle, jednoho z nejmalebnějších a nejfotografovanějších skotských ostrovních hradů. Na Skye projedete oblast Trotternish – nejkrásnější a nejbizarnější krajinu z celého ostrova. V případě příznivého počasí možnost turistiky pod pohořím Cuillin Hills, které je považováno za nejpůsobivější v celé Velké Británii. Na závěr návštěva městečka Portree s malebným přístavem. Večer návrat do hotelu.
4. den: den strávíte v oblasti nejvyššího masivu ve Velké Británii – Ben Nevisu. Lanovka Nevis Range vás vyveze do horní stanice položené v nadmořské výšce 650 m, odtud možnost vycházky na dvě vyhlídková místa. Odpoledne průjezd podél jezer Kaledonského kanálu se zastávkou u jezera Loch Ness, opředeného pověstmi o bájné Nessie. Ubytování v hotelu, nocleh.
5. den: tento den se vydáte na severozápadní Vysočinu, která pro mnohé ztělesňuje tu pravou skotskou divokou přírodu s úchvatnými scenériemi. Čeká vás záliv Loch Torridon s fantastickou polohou, turistika v oblasti jezera Loch Maree ozdobeného ostrůvky kaledonských borovic. Odpoledne navštívíte zahrady Inverewe na březích Atlantiku, kde spatříte rostliny z Chile, Číny, Tasmánie i Himalájí. Na závěr zastávka u 50 metrů vysokých kaskád Falls of Measach, které si razí cestu 1,5 km dlouhou strží. Návrat do hotelu.
6. den: přejezd do skotského hlavního města Edinburghu,.Prohlídka vás jistě přesvědčí o tom, že se Edinburgh právem řadí k nejkrásnějším evropským metropolím. Navštívíte historickou část s impozantním hradem, známou Královskou míli – ulici vedoucí od hradu kolem katedrály St. Gilese až k paláci Holyrood, rezidenci britských panovníků ve Skotsku. Možnost výstupu na nedaleký vrch Arthur´s Seat, ze kterého je krásná vyhlídka na město. Nocleh v hotelu.
7. den: průjezd vrchovinou Southern Uplands, zastávka u opatství Melrose Abbey, ve kterém je pohřbené srdce krále Roberta Bruce. Poslední zastávkou ve Skotsku bude bývalé královské městečko Jedburgh, jehož dominantou je opatství Jedburgh Abbey, patřící mezi nejkrásnější normanské budovy ve Skotsku. Odpoledne příjezd do přístavu v Newcastlu, následuje noční plavba do Amsterdamu. Nocleh ve 4 lůžkových kajutách.
8. den: tranzit zpět do ČR. Předpokládaný návrat do 24.00 hod.

Ceník

Putování Skotskem až na ostrov Skye - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
16.07. - 23.07.5ACDHKL21 390,-19LSKO01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od16.07.
do23.07.
počet nocí5
Lůžko21 390 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 5 nocí se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), 2 noci na trajektu Amsterdam – Newcastle a zpět (4 lůžk. kajuty s přísl.), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

60,- GBP.

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 500,- Kč/os./zájezd
POTŘEBUJI PORADIT