VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduTematické zájezdy, Česká Republika

Mostecké Uhelné safari

Program zájezdu

Zajímá vás těžba jedné z nejdůležitějších energetických surovin střední Evropy – hnědého uhlí a rádi byste si prohlédli jednu z hlavních českých těžebních oblastí? Vydejte se s námi na Uhelné Safari v oblasti chomutovsko-mostecké pánve (www.uhelnesafari.cz). Terénní vozidlo u varianty 1) vás zaveze na vnitřní vyhlídkovou terasu lomu ČSA. S místním průvodcem se seznámíte s technologií těžby hnědého uhlí, novodobými dinosaury – kolesovým rypadlem KU800 a těžebním rypadlem KU300. Variantu 1) garantujeme pouze pro prvních 18 zájemců. U varianty 2), zvaná Rekultivační, vás náš autobus zaveze mj. na vyhlídkovou terasu lomu Vršany. Díky exkurzím se dovíte, jak se obnovuje krajina zasažená těžbou, navštívíte areál přesunutého kostela a jezero Most.

Odjezd z Plzně v 6.00 hod. (z Prahy v 7.15 hod.). V 9.00 hod. organizovaná exkurze Uhelné safari do mosteckých těžebních lokalit za plného provozu doprovázená odborným výkladem a seznámení se s rekultivačními procesy. Po prohlídce průmyslové části Mostecka přejezd k hradu Hněvín, odtud výhledy na Krušné hory, České středohoří, uměle vytvořená jezera a celé město Most. Na závěr dne prohlídka barokního zámku Jezeří s výhledem na Mosteckou pánev a lom ČSA. Návrat do Plzně přes Prahu do 21.00 hod.

Ceník

Mostecké Uhelné safari -
TermínNocíOdjezdyČ. zájezdu
04.05. - 04.05.0ADKT1 090,-19LMUS01 OBSAZENO
, doprava autobus
akce01
od 4.05.
do 4.05.
počet nocí0
1 090 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), vstupné: prohlídková trasa var. 1) s dopravou místním terénním vozidlem (počet osob omezen, doporučujeme včasné přihlášení), nebo trasa var. 2) s dopravou naším autobusem, služby místního odborného průvodce a průvodce CK.

Délka tras

Varianta 1) exkurze s místním terénním vozidlem - Lom ČSA nebo Lom Vršany 1 090,- Kč.
Varianta 2) exkurze naším autobusem - rekultivační trasa 790,- Kč.

Doporučená částka na vstupy

cca 150,- Kč.

Poznámka

Pozn.: nelze pro děti do 12 let a těhotné ženy.
POTŘEBUJI PORADIT