VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduLyžování, Francie

Chamonix

přejít na videokatalog
zelene
7
modre
28
cervene
19
cerne
12
kabina
9
sedacky
14
vleky
9

Délka sjezdovek: 118km

Mapa sjezdovek

img

Rezidence Le Chamois Blanc

Apartmán AP4/5*** (2 místnosti, cca 28 m2), v obývací části s kuchyňským a... Více informací »

+
img

Rezidence La Riviére

Studio ST4*** (1 místnost + kabina, cca 25 m2), v obývací části s... Více informací »

+
img

Isatis****

Apartmán AP4**** (2 místnosti, cca 34 m2), v obývací části s kuchyňským a... Více informací »

+

Středisko

Chamonix

Pro milovníky opravdových hor je Chamonix legendou. Toto renomované horské středisko se rozkládá pod majestátním masivem Mont Blancu u francouzských hranic s Itálií a Švýcarskem. Na lyžaře tu čekají kvalitní sjezdovky i neobyčejné možnosti sjezdů ve volném terénu s úchvatný­mi výhledy na nejvyšší horu Evropy. 90 % lyžařských terénů leží nad hranicí 2000 m, což je zárukou velmi kvalitního sněhu po celou sezónu. Není náhodou, že Chamonix každoročně hostí mnoho významných sportovních událostí vč. závodů Světového poháru.

Náš názor

toto výjimečné středisko doporučujeme opravdovým milovníkům lyžování a freeriderům, kteří chtějí nasát jedinečnou atmosféru Chamonix a které neodradí cestování autem nebo skibusy.
Chamonix je živé městečko s širokou nabídkou aktivit po lyžování, bohatým nočním životem a možností nákupu místních savojských specialit

Výhody střediska

jedinečné lyžování v blízkosti opravdových horských velikánů včetně Mont Blancu
jedno z nejbližších a nejlépe dostupných francouzských středisek z České republiky
možnost rozšířit si skipas na oblast „Mont Blanc Unlimited“, která čítá přes 400 km sjezdovek a zahrnuje mimo jiné i italský Courmayeur a švýcarské Verbier (při zakoupení zájezdu do 29. 11. 2016 ve vybraných termínech rozšíření skipasu s cenovým zvýhodněním)

Tip Intertransu

vyjeďte lanovkou na vrchol Aiguille du Midi vysoký 3842 m, kde se otevírá krásný pohled na Mont Blanc a okolní masivy. Zde také začíná itinerář cca 17 km dlouhého volného sjezdu s převýšením 2070 m údolím Vallée Blanche (doporučujeme absolvovat jen se zkušeným horským průvodcem).

Lyžování a snowboarding

Chamonix tvoří několik samostatných oblastí, které jsou propojeny skibusy. Oblast Les Grands Montets (1235–3300 m), jejíž terény leží zčásti na ledovci, nabízí svahy sportovnějšího charakteru. Najdete zde především náročné černé a červené sjezdovky. Oblast si získala nevídaný mezinárodní věhlas díky kvalitnímu sněhu až do května a neomezeným možnostem lyžování a snowboardingu ve volném terénu s převýšením až 2000 m. Naleznete zde i dobře udržovaný snowpark se službou videozáznamu z vaší jízdy zdarma.
Le Brévent/La Flégère (1050–2525 m) – dvě oblasti, propojené kabinovou lanovkou, které nabízejí slunečné odpolední lyžování s výhledem na Mont Blanc pro všechny kategorie lyžařů.
Oblast Domai­ne de Balme (1453–2270 m) – je ideálním řešením pro rodinné lyžování a snowboarding. Nabízí pěkné sjezdovky, ale i rozsáhlé možnosti pro freeride.
Aiguille du Midi (3842–1913 m) – z vrcholu se můžete na lyžích pustit náročným volným terénem ledovcového údolí Vallée Blanche (Bílé údolí) s výhledy na masív Mont Blancu (doporučujeme horského průvodce a lavinový vyhledávač). Dole pak nasednete do vláčku Montenvers, který vás doveze zpět do Chamonix.
Chamonix poskytuje 2 typy skipasů (viz plán sjezdovek). Se základním skipasem „Chamonix Le Pass“ jsou přístupné oblasti Brévent/Flégère, Domaine de Balme, Les Grands Montets (mimo 2. úseku kabinové lanovky Lognan-Les Grands Montets) a oblasti vhodné pro děti Les Planards, Le Savoy a La Vormaine. Druhý typ skipasu „Mont Blanc Unlimited“ (MBU, za příplatek viz str. 33) umožňuje navíc přístup bez omezení na 2. úsek kabinové lanovky Lognan-Les Grands Montets, na kabinovou lanovku Aiguille du Midi, na zubačku „tramway du Mont Blanc“, na vlak Montenvers z údolí Vallée Blanche a kabinu „La Grotte de Glace“ vedoucí k ledové jeskyni vysekané v ledovci Mer de Glace, galerii krystalů a muzeu alpské fauny.
MBU také zahrnuje lyžování v italském středisku Courmayeur (www.courmayeur-montblanc.com, 100 km sjezdovek, 1224–2755 m), ve francouzském středisku Les Houches (www.leshouches.com, 55 km sjezdovek, 950–1900 m), 50% slevu na 1denní skipas ve švýcarském středisku Verbier (www.verbier.ch, oblast 4 Vallées, 100 km sjezdovek, 1500–3330 m, bus 1x týdně) a jeden den v rozsáhlé oblasti Evasion Mont Blanc (www.evasionmontblanc.com, 445 km sjezdovek, 1000–2487 m, nástup v Megève, doprava na vlastní náklady). S MBU máte navíc vstup zdarma do sportovního centra v Chamonix (bazén, sauna, pára, posilovna, lezecká stěna, kluziště) a mnoho dalších zvýhodnění.

Další informace a možnosti zábavy

skibus v celém údolí zdarma
autobus do Verbier (1x týdně)
autobus do Courmayeuru (každý den)
40 km běžeckých tratí
horský průvodce pro Vallée Blanche
sportovní centrum (bazén 25 m, tobogán 130 m, sauna, pára, solárium) – se skipasem MBU vstup zdarma, posilovna
kryté kluziště
squash
lezecká stěna
projížďka se psím spřežením
let helikoptérou
paragliding
speedriding (kombinace lyží a padáku)
paintball
muzeum alpinismu
bowling
kino
kasino
savojské trhy
savojská večeře
WiFi v informačním centru zdarma
WiFi v informačním centru zdarma