VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Chorvatsko

Po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 18.45 hod. (z Prahy ve 20.00 hod., z Brna ve 22.30 hod.), tranzit Rakouskem, Slovinskem do Chorvatska.
2. den: ráno příjezd do NP Plitvická jezera, kde mimo jiné navštívíte asi nejslavnější symbol mayovek, Stříbrné jezero a jeskyni s pokladem, projdete se podél padajících vod a uvidíte také místo, kde bandité chtěli pověsit Freda Engela. Odpoledne odjezd na ubytování, nocleh.
3.–5. den: prohlídka Trogiru (UNESCO), města, které se během natáčení filmu Vinnetou – Poslední výstřel změnilo na Santa Fé, kde mimo mnohé pamětihodnosti uvidíte radnici, která představovala guvernérův palác nebo kostel sv. Petra, okolo kterého cválali Vinnetou a Old Shatterhand. Vaším dalším cílem bude NP Krka, kde se vydáte ke klenotu celé oblasti, k vodopádům Skradinski buk. Budete se moci vykoupat na místech, kde prováděl svou hygienu Sam Hawkens před schůzkou s Myším ocáskem a kde vzniklo mnoho dalších filmových scén (Old Shatterhand a Nšo-či, loviště ryb Osaků, misie Bílé holubice). Dále Vás čeká turistika v NP Paklenica, který je součástí pohoří Velebit, a který fanoušci mayovek znají zejména jako kaňon Duchů, kde Vinnetou s přáteli přichystal past na Utahy. Během prohlídky parku s nedotčenou přírodou uvidíte El Doro, známé paklenické mlýny, projdete místy, kde číhali bandité na poštovní dostavník nebo kde Old Shatterhand kouřil kalumet s Utahy. Zastavíte se na jednom z nejúchvatnějších míst filmových záběrů – na planině nad Zrmanjou, kde stávalo pueblo Apačů a odkud si vychutnáte pohled na filmové Rio Pecos. Dále Vás bude čekat zlatý hřeb putování za filmovými mayovkami, turistika v pohoří jižního Velebitu – v kultovní lokalitě natáčení. Turistika v oblasti vrcholů Tulove Grede (Nugget tsil) a Mali Alan. Zde, na Louce s hroby, uvidíte místo, kde mají svůj filmový hrob Nšo-či a její otec Inču-čuna, navštívíte Zelenou louku, kde zemřel Vinnetou nebo lokalitu, kde Old Shatterhand bojoval proti Santerově bandě a další filmová místa. V neposlední řadě pak budete mít možnost koupání ve Starigradu, kde byl v 60. letech ubytován filmový štáb a kde vzniklo mnoho dalších slavných scén. Prostor bude i na fakultativní výlet lodí do kaňonu řeky Zrmanji, kde se natáčel např. souboj Old Shatterhanda a Inču-čuny. Po západu slunce nás už bohužel bude čekat návrat z nádherného světa příběhů Vinnetoua a Old Shatterhanda do reality a každodenních starostí.
6. den: předpokládaný návrat do 9.00 hod.

Poznámka

Svou účast nám opět přislíbil zkušený odborník Dr. Jan Koten, který se Mayovkami zabývá již 40let!!
Pojeďte s námi do míst, kde na úžasné vyhlídce na vlnící se Rio Pecos stávalo pueblo kmene Apačů, kde nocovali Cornelovi trampové nebo kde Vinnetou vlákal do pasti Utahy. Projdete se kultovní krajinou natáčení v oblasti pohoří jižního Velebitu, navštívíte jeskyni s pokladem u Stříbrného jezera a řadu dalších míst. Během tohoto zájezdu máte za doprovodu průvodce jedinečnou možnost navštívit nejznámější místa natáčení slavných mayovek, která zároveň patří k nejkrásnějším oblastem v celém Chorvatsku.

Ceník

Po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda - Zaton Holiday Resort
TermínNocíOdjezdyLůžkoLůžkoČ. zájezdu
19.05. - 24.05.3ABDKT7 250,-7 250,-17LVIN01 OBS.
15.09. - 20.09.3ABDKT7 250,-7 250,-17LVIN02 OBS.
Zaton Holiday Resort, doprava autobus
akce0102
od19.05.15.09.
do24.05.20.09.
počet nocí33
Lůžko7 250 Kč7 250 Kč

Zaton Holiday Resort, doprava autobus
akce0102
od19.05.15.09.
do24.05.20.09.
počet nocí33
Lůžko7 250 Kč7 250 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci v komplexu Zaton u moře (2lůžk. pokoje s přísl.), 3x bohatou polopenzi all inclusive, služby průvodce, komplexní pojištění

Ubytování

Zaton holiday resort***, komplex se rozkládá podél písečné pláže v nádherném parkovém prostředí se 2 vyhřívanými bazény. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, příslušenstvím, SAT TV, Wi-Fi zdarma.

Doporučená částka na vstupy

430,- Kn

Sleva

3., 4. osoba na lůžku – sleva 300,- Kč/os./zájezd; dítě 3–12 let – sleva 1 800,- Kč, do 17 let – sleva 900,- Kč (se dvěma dosp. os. na pokoji).
POTŘEBUJI PORADIT