VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Auvergne, krajem sopek

nabídkový leták

Program zájezdu

Kraj Auvergne, ležící v centrální části Francie v oblasti Francouzského středohoří, vděčí za svou podobu sopečné činnosti. Je to pozoruhodný kraj vyhaslých sopek s krátery s typickými okrouhlými prohlubněmi, na jejichž úpatí se rozkládají města a vísky vystavěné z temného lávového kamene, s románskými kostely a malebnými náměstími s kašnami...

1. den: odjezd z Plzně ve 21.00 hod. (z Prahy 19.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: v dopoledních hodinách příjezd do pohoří Jura, kde podniknete nenáročnou vycházku podél vodopádů Cascades Hérisson. Dále návštěva půvabného středověkého městečka Pérouges, které několikrát posloužilo filmařům jako kulisa k natáčení historických filmů. Přejezd na ubytování v oblasti Clermont-Ferrand.
3. den: dopoledne výlet turistickým vláčkem na sopku Puy de Dôme (1465 m), s krásným výhledem na okolní sopky i město Clermont-Ferrand. Odpoledne přejezd do Riomu, typického auvergneského městečka postaveného z černého vulkanického kamene a prohlídka lázeňského města Clermont-Ferrand se zachovalým historickým centrem, s bazilikou Notre-Dame-du-Port a živým náměstím Place de Jaude. Návrat na ubytování.
4. den: ráno zastávka v Orcivalu, vesničce s břidlicovými střechami a románskou bazilikou z 12. století. Průjezd lázeňským městem Le Mont Dore, nad kterým se zvedá nejvyšší hora středofrancouzského masívu Puy de Sancy (1885 m). Výjezd lanovkou na vrchol, ze kterého se otevírá velkolepý výhled daleko do krajiny, za příznivého počasí i na 320 km vzdálený Mont Blanc. Přejezd kolem Lac Chambon jezera v sopečném kráteru do městečka Murol se středověkým hradem. Ubytování.
5. den: dopoledne návštěva půvabného města Le-Puy-en-Velay, jehož dominantu tvoří poutní románský kostel sv. Michela, na 80 m vysokém lávovém kopci a skála Corneille se sochou Panny Marie. Možnost návštěvy zdejších jedinečných trhů (ovoce, zelenina, sýry, místní řemeslné výrobky...). V odpoledních hodinách přejezd do Lyonu, metropole známé svou vytříbenou gastronomií. Procházka historickým jádrem zapsaným na seznamu UNESCO (bazilika Notre Dame na kopci Fourviére, renesanční čtvrť tkalců s proslulými pasážemi „traboules“…), ubytování.
6. den: po snídani odjezd přes Německo do ČR, s krátkou zastávkou v kouzelném Besanconu, kterému tvoří kulisu Vaubanova pevnost (UNESCO), předpokládaný příjezd do 23.00 hodin.

Ceník

Auvergne, krajem sopek - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
15.08. - 20.08.4ACDHKLTU7 850,-17LKSA01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od15.08.
do20.08.
počet nocí4
Lůžko7 850 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžkový pokoj s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

50,- EUR

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT