VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 29. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Velká Británie

Putování Skotskem až na ostrov Skye - LETECKY

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: večer samostatně odlet z Prahy do Newcastlu, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
2. den: dopoledne se připojíte k autobusovému zájezdu. Cestou do Skotska procházka u Hadriánova valu. Vaší první zastávkou ve Skotsku bude kovářská vesnička Gretna Green. Přejezd do Glasgow, největšího skotského města plného viktoriánské architektury. Prohlídka historické části města (katedrála sv. Munga, Nekropole, Provand´s Lordship, George Square – City Chambers v klasicistním stylu, sochy slavných Skotů). Nocleh v hotelu.
3. den: dnešní den strávíte ve skotském hlavním městě Edinburghu, patřící k nejkrásnějším evropským metropolím. Navštívíte historickou část města s impozantním hradem, známou Královskou míli – ulici vedoucí od hradu kolem katedrály St. Gilese až k paláci Holyrood, rezidenci britských panovníků ve Skotsku. Odpoledne možnost procházky na nedaleký vrch Arthur´s Seat, ze kterého je krásná vyhlídka na město. Doporučujeme prohlídku královské jachty Britannia, kotvící v edinburském přístavu Leith. Večer návrat na ubytování.
4. den: opustíte centrální Skotsko vydáte se pravé, skotské nedotčené přírody, do oblasti Highlands. Prohlídka královského Stirlingu s hradem, kde byla korunována Marie Stuartovna. Průjezd nádhernou přírodou se zastávkami na tajuplném vřesovišti Rannoch Moor a ve fascinujícím údolí Glen Coe mezi horskými velikány a burácejícími vodopády. Ubytování ve Fort William pod masivem Ben Nevisu.
5. den: ráno odjezd na Skye, legendami opředený ostrov, bez něhož si Skotsko nelze představit. Cestou průjezd skotskou Vysočinou, údolím Five Sisters, zastávka u Eilean Donan Castle, jednoho z nejmalebnějších a nejfotografovanějších skotských ostrovních hradů. Na Skye projedete oblast Trotternish – nejkrásnější a nejbizarnější krajinu z celého ostrova. Čeká Vás známý Old Man of Storr, útesy Kilt Rock a návštěva městečka Portree s malebným přístavem. Večer návrat do hotelu.
6. den: dopoledne zastávka u jezera Loch Ness, opředeného pověstmi o bájné Nessie. Průjezd nejvyšším pohořím Velké Británie – Grampian Mountains. Odpoledne zastávka v malebném městečku Pitlochry, obklopeném kouzelnou přírodou a označeném královnou Viktorií za jedno z nejkrásnějších letovisek v Evropě. Při exkurzi do místní palírny můžete ochutnat a zakoupit si tradiční skotskou whisky. Přejezd na ubytování, nocleh.
7. den: průjezd vrchovinou Southern Uplands, zastávka u opatství Melrose Abbey, ve kterém je pohřbené srdce krále Roberta Bruce. Poslední zastávkou ve Skotsku bude bývalé královské městečko Jedburgh, jehož dominantou je opatství Jedburgh Abbey, patřící mezi nejkrásnější pozůstalé normanské budovy ve Skotsku. Odpoledne příjezd do Newcastlu, ubytování v hotelu,individuální volno, nocleh.
8. den: transfer z hotelu na letiště, odlet z Newcastlu do Prahy.

Ceník

Putování Skotskem až na ostrov Skye - LETECKY - Hotel
TermínNocíLůžkoČ. zájezdu
17.07. - 24.07.727 470,-17LSKL01 OBSAZENO
Hotel, letecky
akce01
od17.07.
do24.07.
počet nocí7
Lůžko27 470 Kč

SLEVY

Cena zahrnuje

letenku Praha – Newcastle a zpět včetně letištních a bezpečnostních tax, transfery, ve Velké Británii dopravu luxusním busem (WC, klima, DVD, bar), 7 nocí v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Fakultativně

snídaňový balíček za 5,- GBP k zakoupení na recepci hotelů Travelodge, nebo možnost anglické snídaně za 5–8,- GBP. V ceně letenky je jen kabinové zavazadlo, cena odbaveného zavazadla do 22 kg činí 1 630,- Kč/obě cesty.

Doporučená částka na vstupy

60 GBP

Sleva

3. osoba na přistýlce 700,- Kč/os. zájezd.

„AKCE“ - při objednání zájezdu do 31. 3. 2017 – sleva 2 700,- Kč.
POTŘEBUJI PORADIT