MENU
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduAktuálně - Důležité informace - Zima

21.1.2022

S účinností od 24. 1. 2022 se ve Francii zpřísní pravidla pro přístup ke službám všeho druhu (ubytování, restaurace, sportovní aktivity včetně lanovek v lyžařských střediscích, muzea, divadla, kina atd.) pro osoby starší 16 let. Uznávat se bude jen kompletní očkování (včetně nutných přeočkování v termínu) a nebo prodělaná nemoc. Pro osoby starší 16 let tak již nebude stačit negativní test.

Dosavadní covid pass/pass sanitaire, který zahrnoval QR kód dokladu o očkování, negativním testu nebo prodělání nemoci, bude nahrazen tzv. Očkovacím pasem/Pass vaccinal.

-          Očkovací pas zahrnuje pouze doklad o kompletním očkování včetně nutných přeočkování (původní kompletní očkování + přeočkování do 7 měsíců, nebo po 15.2. přeočkování do 4 měsíců)  nebo o prodělání nemoci (pozitivní PCR test ne starší 6 měsíců a mladší 11 dnů).

-          Pro přístup ke službám a volnočasovým aktivitám bude pro všechny osoby starší 16 let vyžadován jen tento očkovací pas, testy už nebudou stačit.

-          Děti 12-15 let mohou i nadále předkládat negativní test, kompletní očkování nebo doklad o prodělání nemoci, tzv covid pas/pass sanitaire.

Dále se s účinností od 15. 2. 2022 platnost očkování bez přeočkovací dávky zkracuje na 4 měsíce – při naočkování dvěma dávkami platí 2. dávka 4 měsíce, přeočkování po infekci nemocí covid musí být provedeno do 4 měsíců po prodělání nemoci. Po uplynutí 4 měsíců od poslední očkovací dávky přestává platit očkovací průkaz (zčervená) a na držitele se pohlíží jako na neočkovaného.