MENU
...od roku 1990

Lyžování a snowboarding ve Francii 2024

obrazek 4

 

Vážení klienti, milovníci hor a zimních sportů,

i v nadcházející sezoně uděláme z naší strany vše pro to, aby Vaše zimní dovolená ve Francii byla opět pohodová a proběhla podle Vašeho očekávání - pohodlná autobusová doprava, nejlepší delegáti, příprava a organizace na místě na kterou jste zvyklí. Jen počasí ovlivnit neumíme.

Pro zimní sezonu 2023/24 začínáme připravovat nabídku autobusových zájezdů do Francie.

Všeobecné podmínky ZIMA FRANCIE - více zde

Důležité informace ZIMA FRANCIE - více zde

Půjčení lyžařského a snowboardového vybavení SKISET - více zde


 

Francie je pravým lyžařským rájem, z široké nabídky 300 francouzských středisek jsme pro Vás vybrali osvědčené lyžařské areály pro všechny kategorie lyžařů a snowboardistů. V naší nabídce najdete top střediska s propojenými lyžařskými oblastmi - Les Trois Vallées (600 km sjezdovek), Evasion Mont Blanc (445 km), Paradiski (425 km), Tignes/ Val d´Isère (300 km), ale i střediska střední a menší velikosti jako např. Val Cenis/ Termignon + 4 menší sousední střediska (350 km), Les Sybelles (310 km), Isola 2000/ Auron (255 km), Vars (110 km) a další.

obrazek 9obrazek 10


Nutno podotknout, že i menší francouzská střediska jsou poměrně rozsáhlá, nabízí široké, upravené, zpravidla liduprázdné a bezpečné sjezdovky jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře, lanovky a vleky zpravidla bez čekání. Za poslední roky se ve Francii navíc hodně investovalo do úpravy sjezdovek, vybavení lyžařských areálů i zázemí středisek. Mnoho středisek leží v nadmořské výšce nad 1800 m a některé lanovky a vleky šplhají i přes 3000 m. To zaručuje dostatek kvalitního sněhu po celou zimní sezónu od prosince do května. Pro jistotu, všechna střediska disponují dostatečným množstvím sněhových děl.

obrazek 12obrazek 13


Důležitá informace pro milovníky volných terénů, freeriding je Francii, až na malé výjimky, bez omezení povolen. Pokud je dobrý sníh, v každém středisku si najdete svůj volný terén, nejlepší podmínky nabízejí střediska Les Sybelles, Tignes/Val d´Isèere, Val Thorens, Les Deux Alpes, La Rosière, Flaine a další…

obrazek 5obrazek 1


Nelze nezmínit i absolutní výhodu francouzských středisek, kde zpravidla z ubytovací kapacity máte jen pár kroků ke sjezdovce či lanovce. Zaměřili jsme se v nabídce hlavně na ubytování s důrazem na cenovou výhodnost a blízkost sjezdovek. Sestavili jsme pro Vás optimální nabídku ubytovacích kapacit všech cenových kategorií, kapacity a střediska s nabídkou wellness, volnočasových aktivit, v nabídce najdete rodinná střediska jako např. Orcières, La Rosière, Isola 2000/ Auron. Neodmyslitelnou součástí večerní atmosféry jsou typické francouzské restaurace nabízející proslulé savojské speciality fondue, raclette, tartiflette…

obrazek 7obrazek 6


Pevně věříme, že Vás naše letošní zimní nabídka zaujme a vyberete si zájezd, který splní Vaše očekávání ideální zimní dovolené. Pojeďte s námi na hory do Francie a vyzkoušejte naše služby.

Cesta do Francie určitě stojí za ty mnohdy liduprázdné a široké sjezdovky.

Nesněte o životě, žijte své sny...

Plzeňská cestovka a tým řidičů a delegátů

obrazek 3