VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduCyklozájezdy

Cyklozájezdy

Je báječné zažít příjemné a nezapomenutelné chvíle společně s blízkými lidmi, kochat se rozkvetlými loukami, nechat si větrem čechrat vlasy při pohledu na mořské vlny, popíjet vínečko, objevovat krásy každého dne a překonávat své vlastní hranice při zdolávání kopců i kilometrů na kole. Neváhejte a pojeďte s námi užívat života!  Těšíme se na Vás.

Cyklotrasy
Připravené trasy absolvují účastníci zájezdu buď s průvodcem, individuálně nebo ve skupinkách. Na trase jsou zpravidla dohodnuta místa a časy srazů s průvodcem popř. i s busem, který slouží také jako občerstvovací stanice a zázemí v případě nepříznivého počasí. Méně zdatní cyklisté mohou někdy část trasy absolvovobrazek 1at busem. Pokud se fyzicky necítíte na celou etapu, lze se domluvit individuálně s vedoucím zájezdu na kratší či lehčí variantě.

Náročnost
Náročnost zájezdu je vždy slovně označena u každého programu. Naše cyklozájezdy jsou koncipovány tak, aby je zvládl každý, kdo se alespoň občas „projede“ na kole. Na své si ale může přijít i vytrénovaný cyklista, který si chce dát pořádně „do těla“. Takže u řady programů jsou nabízeny různé možnosti: kratší i delší varianty a více či méně náročné varianty. Většinu zájezdů zvládnou v pohodě i rodiny s dětmi.

Vaše příprava na zájezd
Nabízené cyklozájezdy nevyžadují speciální trénink nebo zvláštní kondici účastníka. Máte-li k dispozici kolo ve vhodném technickém stavu a chuť aktivně prožít dovolenou, neváhejte a přihlaste se na zájezd. Vaše další speciální příprava není nutná.

Příprava kola na zájezd
obrazek 3
Nezapomínejte, že Vaše kolo bývá na vícedenních zájezdech vystaveno někdy náročným podmínkám. Intenzivní jízda klade zvýšené nároky na technický stav Vašeho kola, proto doporučujeme kolo před odjezdem zkontrolovat ev. navštívit odborný servis a ještě vyzkoušet funkčnost vybavení Vašeho kola za jízdy – tzn. projet se na několikakilometrové trati a vyzkoušet správnou funkčnost brzd a všech převodů v záběru.

Informační materiály

Každý účastník obdrží na zájezdu barevnou kopii mapy příslušné oblasti a podrobné informace o trasách od vedoucího zájezdu.

Průvodceobrazek 6
Průvodce je vedoucím zájezdu, který se stará o hladký průběh Vaší dovolené, seznamuje Vás s jednotlivými cykloetapami, upozorňuje Vás na zajímavosti navštívené oblasti, snaží se Vám přiblížit kulturní a historická specifika regionu.
Rozhoduje také o změnách programu v závislosti např. na počasí. Naši průvodci mají několikaleté zkušenosti s organizací cyklozájezdů a jsou vždy připraveni Vám poradit a pomoci nebo jen prostě strávit s Vámi příjemný čas.

Technik
Technik zajišťuje technickou podporu cyklozájezdu. Nikdo se s námi nemusí bát, že zůstane s případným defektem kola bez pomoci. CK Intertrans spolupracuje s velmi zkušenými a léty prověřenými odborníky.
V ceně zájezdu jsou zahrnuty neodkladné opravy kol. Pokud Vám bude chybět potřebný standardní náhradní díl (např. duše, plášť, lepení, řetěz, atd.), poskytneme Vám jej za obvyklou cenu.
Ve výjimečných případech (při nízkém počtu účastníků zájezdu) vykonává funkci technika řidič spolu s vedoucím zájezdu.

Doprava
Doprava je zajišťována našimi luxusními autobusy (WC, klimatizace, DVD, bar). V případě menšího počtu účastníků může být na zájezd využit i náš pohodlný menší bus Isuzu pro 26 míst bez WC.

Nástupní místa
Všechny cyklozájezdy odjíždějí pravidelně z míst na trase Praha – Plzeň. CK zajišťuje pro své klienty i svozy (za příplatek) z míst dle konkrétního zájezdu. Trasy svozů a výše příplatku viz str. 4.
Pro svozy na cyklozájezdy volíme typ dopravního prostředku dle počtu osob na dané trase, tzn. svozy zajišťujeme buď autobusem/minibusem s cyklovlekem nebo osobními vozy s kapacitou přepravy 4 až 7 osob a kol. Při přepravě kol os. vozy využíváme 3x střešní systém Thule 575, 591, 598 a 1x přepravní systém Atera Strada Evo 3 na závěsném zařízení. Tyto systémy mají své maximální rozměrové a hmotnostní limity pro přepravu kol, i proto potřebujeme předem rozlišit standardní kola a také vědět o každém nestandardním kole (viz přeprava elektrokol, koloběžek a kol „nadměrných velikostí“).

Individuální klient

CK INTERTRANS umožňuje účast na zájezdech i individuálním klientům (jednotlivcům, dvojicím atd.) – viz Všeobecné podmínky. Cestujete-li sami, můžete si připlatit jednolůžkový pokoj (na vyžádání Vám rádi sdělíme cenu jednolůžkového pokoje). Pokud nechcete platit tento příplatek a nevadí Vám spolubydlící, nabízíme možnost doobsazení jiným účastníkem bez ohledu na pohlaví a věk:
– u zájezdu do 8 000,- Kč bez příplatku (při uzavření smlouvy do 40 dní před zahájením zájezdu).
– u zájezdu nad 8 000,-Kč, pokud CK nenajde cca 40 dnů před zahájením zájezdu osobu na doobsazení, je možné doplatit jednolůžkový pokoj, nebo lze zájezd bez poplatku zrušit.

Sleva dospělý & dítě
Pro jednotlivce do 10 osob poskytujeme různé slevy (podrobnosti viz úvod katalogu). Pro děti do 15 let poskytujeme nad rámec všech slev ještě slevu ve výši 6 % z konečné ceny zájezdu.

Sleva pro skupiny (od 11 osob)obrazek 4
Výše slevy pro každého účastníka skupiny je 8 %.
Organizátor navíc získává
- jeden poukaz ZDARMA a to už při celkovém počtu 21 osob
- 2 poukazy ZDARMA při počtu 42 osob
Při jiném počtu osob se hodnota poukazu pro organizátora navyšuje o 5 % za každou osobu z konečné průměrné ceny zájezdu (tj. 11. osoba = sleva 50 %, 13. osoba = 60 % atd.).
V případě uplatnění slevy pro skupinu již nelze uplatnit „Slevy Jednotlivec“.

Nabídka pro skupiny
Skupinám, které chtějí realizovat svůj vlastní nápad a nedaří se jim naplnit celou kapacitu busu, nabízíme po dohodě možnost připravit program na míru a zařadit jej do katalogové nabídky 2019. Kontaktujte: ck@intertrans.cz

Cyklovlek
Po letech praxe je již samozřejmostí zajištění šetrné a bezpečné přepravy kol.
Pro přepravu kol využíváme vlastní vyzkoušené vleky II. generace s kapacitou 44 nebo 36 kol. Naše cyklovleky jsou téměř dokonalé, ale i tyto vleky mají své rozměrové, hmotnostní a technické limity pro přepravu kol.
Každé kolo je upevněno do vlastního nosiče/držáku tak, že nedochází ke vzájemnému dotyku sousedních kol.
O nakládku se starají za Vaší asistence řidiči společně s technikem.
Před umístěním kola do nosiče/držáku vleku je nutné sejmout z jízdního kola případná zavazadla (brašny), lahve na nápoje, ev. dětské sedačky a také odstranit veškeré přídavné doplňky, např. cyklometr, světla, hustilku, blikačky apod., aby nedošlo při nakládce a v průběhu přepravy k jejich poškození.
Při přepravě elektrokola s odnímatelnou baterií je klient povinen baterii z kola vyjmout.

NOVINKA - Nový moderní cyklovlek BIKELINER – více informací naleznete ZDE
Přírůstkem do flotily našich cyklovleků bude od letní sezóny speciální cyklovlek III. generace, vyrobený na zakázku v Německu. Svými para­metry, systémem uložení a fixací kol, je ještě více tolerantní k atypickým kolům a prakticky umožní v rámci své kapacity neomezenou přepravu nestandardních kol.

Fotogalerie - ZDE

Přeprava elektrokol
a nestandardních kol
Z kapacitních důvodů je nutné nahlásit přepravu elektrokol, koloběžek, dvojkol a jiných atypických a nadměrných kol již při podpisu smlouvy.
CK INTERTRANS umožňuje přepravu elektrokol, koloběžek a kol tzv. „nestandardních velikostí“ za symbolický manipulační poplatek +100,- Kč/kus.
V případě překročení některého z níže uvedených parametrů je nutné přepravu konzultovat přímo s pracovníky CK Intertrans.
Standardně přepravujeme jízdní kola splňující následující parametry:
– hmotnost do 17 kg
– celková délka jízdního kola do 185 cm
– výška k nejvyššímu bodu řidítek do 115 cm
– rozměr spodní rámové trubky nepřevyšující   v průměru 8 cm
– šířka pláště do 6,5 cm
– šířka řidítek jízdního kola do 80 cm.

Nabídka cyklodresůobrazek 2
Pokud se chcete i vizuálně začlenit mezi naše stálé příznivce, můžete si zakoupit náš originální cyklodres. Dresy jsou vyrobeny z výborného funkčního materiálu Alketis s prošitím plochými švy, se skrytým zipem vpředu u krku. K dispozici jsou silniční dresy, které mají 3 kapsy na zádech i dresy volného střihu, které se označují jako MTB nebo freeride, které mají jednu kapsu na zádech. Oba typy jsou vyrobeny ve velikostech S, M, L, XL, XXL a můžete si je zakoupit buď v CK Intertrans, Slovanská tř. 5, Plzeň nebo přímo u vedoucího Vámi zvoleného zájezdu (po předchozí konzultaci požadované velikosti).
Ceny: silniční dres 700,- Kč; MTB, freeride dres 760,- Kč