VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduAktivní dovolená, cykloturistika, Chorvatsko

Severní Dalmácie - cyklozájezd

nabídkový leták

Program zájezdu

  • úchvatná příroda pohoří Jižního Velebitu
  • ubytování s bohatou polopenzí včetně nápojů
1. den: odjezd v 19.00 hod. z Plzně (z Prahy) přes Č. Budějovice, tranzit Rakouskem a Slovinskem.
2. den: dopoledne příjezd do vesničky Ražanac s výhledy na pohoří Velebit, cykloturistika přes městečko Vrsi, poloostrov Zečevo do historického městečka Nin, kde se zachovaly zbytky římského chrámu a kde se nachází kostel sv. Kříže, který je nejmenší katedrálou na světě. Dále přejezd kolem Ninské laguny s nádhernými písečnými plážemi do areálu Zaton, odpoledne ubytování, volno u moře, nocleh.
3. den: busem do sedla Prezid v pohoří Jižní Velebit (750 m), cykloturistika přes klášter Manastir Krupa (alternativně cykloturistika až k prameni řeky Krupa), dále přes Kaštel Žegarski, Dramotiči a Muškovci do Obrovace. Po cestě romantické výhledy na kaňony řek Krupa a Zrmanja, posezení či koupání u vodopádu v Berberi. Busem návrat na ubytování.
4. den: zastávka u „Pueblo“ - vyhlídky na kaňon řeky Zrmanja, přejezd busem do horské oblasti Přírodního parku Jižního Velebitu (860 m), turistika v úžasné přírodní scenérii Tulove Grede, alternativně horská cykloturistika. Odjezd busem zpět na ubytování.
5. den: busem do městečka Obrovac. Dopoledne fakultativně výlet lodičkou do kaňonu dolního toku řeky Zrmanja, odpoledne cykloturistika v oblasti Novigradského moře přes klášter Karin, rybářské městečko Novigrad do Posedarje. Návrat busem zpět na ubytování. Alternativně doporučujeme rafting/kajaking v horním toku kaňonu řeky Zrmanja z Kaštel Žegarski.
6. den: busem na ostrov Pag, ostrov soli, sýrů, jehněčího masa a krajky, zastávka s vyhlídkou Paški most. Cykloturistika z rybářské vesničky Lun, podél nejstarších olivovníků v Chorvatsku, přes letovisko Novalja do městečka Pag s možností koupání. Vpodvečer návrat busem na ubytování.
7. den: dopoledne relaxace a koupání u moře, ev. individuálně cykloturistika ostrov Vir. Odpoledne odjezd busem do Zadaru, prohlídka historického centra města. Večer odjezd do ČR.
8. den: příjezd do ČR do 10.00 hod.

Ceník

Severní Dalmácie - cyklozájezd - Zaton Holiday Resort
TermínNocíOdjezdyApartmán 4Apartmán 3
LůžkoLůžko
21.09. - 28.09.5ACHL12 170,-11 370,-OBS.
Zaton Holiday Resort, Apartmán 4*, doprava autobus
akce01
od21.09.
do28.09.
počet nocí5
Lůžko12 170 Kč

Zaton Holiday Resort, Apartmán 3*, doprava autobus
akce01
od21.09.
do28.09.
počet nocí5
Lůžko11 370 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 5 nocí v hotelovém komplexu Zaton – 2lůžková studia s kuchyňkou a příslušenstvím (na vyžádání až 4lůžkové apartmány), 5x bohatou polopenzi formou bufetu (nápoje při večeři v ceně – pivo, víno, nealko nápoje), pobytovou taxu, přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Ubytování

Zaton holiday resort (www.zaton.hr), se rozkládá podél písečné pláže v nádherném parkovém prostředí s bazény a vířivkami. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, příslušenstvím, SAT TV, WiFi zdarma.

Náročnost

střední (lze zvolit lehčí i těžší variantu)

Délka tras

35 - 50 km

Povrch

90 % asfalt, 10 % nezpevněný povrch

Doporučený typ kola

trekkingová, ev. horská

Doporučená částka na vstupy

vstupné přírodní park Jižní Velebit cca 35,- Kn, lodní výlet Zrmanja 130,- Kn, rafting/kajaking cca 300,- Kn

Sleva

dítě do 12 let se dvěma dospělými na pokoji sleva - 4 500,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT