VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduAktivní dovolená, cykloturistika, Francie

Alsasko - cykloturistika

nabídkový leták

Program zájezdu

  • krásné přírodní scenérie pohoří Vogézy
  • cyklotoulky mezi vinicemi a městečky
  • s typickou architekturou
  • ubytování v hotelu se snídaní
1. den: odjezd z Plzně v 8.00 hod. (z Prahy 6.30 hod.), tranzit Německem do Francie. Odpoledne příjezd do Colmaru. Prohlídka historického centra města, ev. cykloturistika v okolí Colmaru. Ubytování.
2. den: odjezd busem k hradu Haut Koenigsbourg, cykloturistika od hradu Haut Koenigsbourg, vinnou stezkou přes Ribeauvillé, město proslulé Rieslingem a Riquewihr, městečko plné nádherných hrázděných domečků.
3. den: busem do sedla Col de la Schlucht, cykloturistika ze sedla Col de la Schlucht (1258 m) po oblíbené horské silnici „Route des Cretes“ směrem na jih, ev. možnost pěšího výstupu na vyhlídkový vrchol Hohneck (1362 m). Lze dojet až k nejvyššímu vrcholu Vogéz – Grand Ballon (1424 m). Možnost návratu busem na ubytování.
4. den: cykloturistika přes Colmar, jedno z nejkrásnějších alsaských měst, přezdívaného „Malé Benátky“ a dále přes Eguis­heim s barevnými hrázděnými domy, zelenými vinicemi, přes typické vinařské vesnice v okolí Colmaru. Možnost zastávky u místních vinařů s ochutnávkou proslaveného alsaského vína.
5. den: busem do sedla Col de la Schlucht, cykloturistika ze sedla Col de la Schlucht (1258 m) po „Route des Cretes“ na sever. Možnost vystoupit pěšky na vyhlídku Gazon du Faing (1303 m), dále sjezd podél jezer Lac Blanc a Lac Noir. Po cestě návštěva Kaysersbergu. Možnost návratu busem na ubytování.
6. den: v ranních hodinách odjezd busem z Colmaru, zastávka v hlavním městě Alsaska – Strasbourgu s nádhernou pískovcovou katedrálou a se známou čtvrtí „Petite France“. Možnost projížďky lodičkou po kanálech v centru města (za příplatek). V odpoledních hodinách odjezd, příjezd do ČR do 23.00 hod.

Ceník

Alsasko - cykloturistika - Hotel se snídaní
TermínNocíOdjezdyLůžko
11.08. - 16.08.5ADHKLTU9 590,-OBSAZENO
Hotel se snídaní, doprava autobus
akce01
od11.08.
do16.08.
počet nocí5
Lůžko9 590 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 5 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Náročnost

střední (lze zvolit těžší i lehčí variantu)

Délka tras

40-60 km

Povrch

asfalt 90 %, nezpevněný povrch 10 %.

Doporučený typ kola

trekkingová ev. horská.

Doporučená částka na vstupy

40,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT