VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduAktivní dovolená, cykloturistika, Francie

Korsika - cyklozájezd

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně v 16.00 hod. (z Prahy 14.30 hod.), tranzit Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: ráno z přístavu Livorno trajekt na Korsiku (cca 4 hodiny plavby), v poledne připlutí do Bastie. Po východním pobřeží přejezd na jih ostrova, ubytování v Campo di Mare poblíž vyhlášeného přístavního městečka Porto Vecchio.
3. den: cykloturistika přes Porto Vecchio k zálivu Golfe de Santa Giulia, kolem majáku Faro Punta di Chiappa, který ční ve výšce 40 metrů nad mořem zpět na ubytování do Campo di Mare. Po cestě možnost koupání na nádherných plážích (St. Giullia, Palombagia aj.), díky kterým je tato oblast právem označována za Karibik středomoří.
4. den: busem do oblasti průsmyku Col de Vizzavonna (1163 m) pod majestátní horu Monte d´Oro (2389?m). Cykloturistika údolím Gravona až do města Ajaccio, rodiště Napoleona Bonaparta. Po cestě možnost návštěvy vodopádů Cascade des Anglais nebo Cascade du Voile de la Mariée. Návrat busem na ubytování.
5. den: dopoledne individuální volno, kolem poledne odjezd busem do města Bonifacio – perly Korsiky. Prohlídka historického města. Možnost pěšího nebo cyklistického výletu podél útesů k majáku Capo Pertusato, ev. výlet lodí podél pobřeží plného divokých a strmých útesů. Při zpáteční cestě vpodvečer zastávka v městečku Porto Vecchio. Návrat busem na ubytování.
6. den: busem do Col de Bavella (1218 m) a dále cykloturistika přes Purcaraccia po vyhlídkové cestě s nádhernými výhledy přes Col de Larone (608 m), kolem řeky Solenzara s možností osvěžení, až na pobřeží do Solenzara. Dále cykloturistika zpět na ubytování do Campo di Mare.
7. den: busem přejezd do rybářského městečka Propriano v zálivu Valinco s rybářským a jachetním přístavem, který zdobí krásný starý maják. Cykloturistika přes Sartene, dále údolím potoka Loreto kolem kamenných menhirů Alignements de Palaggiu, až k moři do letoviska Tizzano, kde svůj den můžete zakončit koupáním v moři. Busem návrat na ubytování.
8. den: busem přejezd do Col de Bavella (1218 m). Cykloturistika přes malebnou horskou vesničku Zonza, kde se pokocháme výhledy na krajinu l´Alta Rocca a na skalní jehly nad průsmykem Bavella, kolem přehrady Ospedale až do Campo di Mare. Po cestě možnost pěší procházky k nejvyššímu korsickému vodopádu Piscia de Gallo „Čůrající kohout“.
9. den: brzy ráno odjezd do přístavu do Bastie. Denní trajekt do Itálie, přejezd do ČR.
10. den: v brzkých ranních hodinách příjezd do ČR.

Ceník

Korsika - cyklozájezd - Campo di Mare
TermínNocíOdjezdy(2 x 2lůžk. ložnice s vlastním příslušenstvím)Č. zájezdu
Lůžko
13.09. - 22.09.7ACDHKLTU14 470,-19LAKR01 OBSAZENO
Campo di Mare, (2 x 2lůžk. ložnice s vlastním příslušenstvím), doprava autobus
akce01
od13.09.
do22.09.
počet nocí7
Lůžko14 470 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 2x trajekt, 7 nocí v bungalovu v Campo di Mare, spotřebu vody a energií, povlečení, závěrečný úklid (vyjma kuchyně), pobytovou taxu, přepravu kola, služby průvodce a technika, komplexní pojištění

Ubytování

v Campo di Mare (www.campodimare.fr), bungalovy pro 4 os. – společná obývací část, vybavená kuchyňka a 2 oddělené ložnice (1. ložnice se dvěma oddělenými lůžky, 2. ložnice s dvojlůžkem), každá ložnice má své příslušenství, terasa.

Náročnost

střední (lze zvolit lehčí i těžší variantu)

Délka tras

40 - 90 km

Povrch

asfalt 80 %, nezpevněný povrch 20 %

Doporučený typ kola

trekkingová, ev. horská

Doporučená částka na vstupy

40,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT