VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezdudovolená u moře, pobytové zájezdy

Chorvatsko 2021

obrazek 15Vítejte v jedné z nejkrásnějších částí chorvatského pobřeží, v srdci Dalmácie – na Makarské riviéře,obrazek 9 perle Jadranu. Na úpatí horského masivu Biokovo se nacházejí vyhlášená letoviska Brela, Baška Voda, Makarska a Podgora, známá svými oblázkovými plážemi, obklopenými borovými háji a průzračným mořem. Tyto původní rybářské vesnice se velmi rychle proměnily v přitažlivá rekreační střediska, která přes svůj rychlý rozvoj neztratila nic ze svého dalmatského půvabu. Jedině v Dalmácii si můžete ověřit pravdivost lidového rčení „hlava ve stínu, tělo na slunci a nohy v moři“ a natáhnout se pod palmy, cedry, pinie či fíkovníky. Pohádkovou kulisu už jen přizdobí azurově modrá voda v kontrastu s vápencovým pohořím.
Co víc si přát…
obrazek 1

PROGRAM AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
1. den: odjezd v pátek v 17.00 hodin z Plzně
(z Prahy), tranzit Rakouskem a Slovinskem.
2. den: ráno příjezd na Makarskou riviéru, uložení zavazadel, volný program, po poledni ubytování,
individuální program.
3.–8. den: pobyt u moře, fakultativní výlety.
9. den: ráno uvolnění pokojů a apartmánů, uložení zavazadel, volný program, v podvečerních hodinách odjezd do ČR.
10. den: příjezd v neděli do cca 10.00 hodin.
Doprava je zajištěna luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), ve všech termínech z A, C, D, K, T. Přesné časy v návaznosti na odjezd z Plzně (Prahy) obdržíte v pokynech k odjezdu.

Více informací k dopravě zde.

obrazek 17

Fakultativní výlety
1. Fish picnic – výlet lodí na ostrov Brač, třetí největší ostrov Jadranu. Návštěva malého městečka Povlja s koupáním a rybím obědem. V Povlje máte možnost poznat kostel, ve kterém se nachází nejstarší křtitelnice na světě. Příjemná atmosféra. Cena cca 180 Kn.
2. Noční Makarska – večerní projížďka lodí z Baška Vody až do centra Makarské riviéry – Makarské. Uvidíte letovisko Baško Polje, Promajnu, Bratuš a Krvavicu. Loď zakotví ve staré části města Makarska, kde máte možnost navštívit překrásná místa, jako je Kačičovo náměstí (kostel sv. Marka z 18. stol.) a trhy. Cena cca 90 Kn.
obrazek 143. Dubrovník – celodenní výlet do Dubrovníku, prohlídka města s místní průvodkyní. Toto starodávné a výjimečně krásné město s bohatým kulturním dědictvím bylo zařazeno do celosvětového seznamu památek UNESCO. Cena cca 350 Kn.
obrazek 124. Biokovo – výlet do pohoří nad pobřežím Makarské riviéry. Výjezd mikrobusem až na nejvyšší vrchol Sv. Jure 1762 m), kde jsou krásné výhledy na ostrovy Brač, Hvar, Korčula, poloostrov Pelješac a z druhé strany na území Bosny a Hercegoviny. Cena cca 250 Kn včetně malého občerstvení.
obrazek 13
5. Zip line – adrenalinová jízda po laně – Horní Tučepi – Biokovo. Celkové převýšení cca 500 metrů, odborný doprovod, 1000 metrů jízdy. Cena cca 250 Kn.

6. Rafting – báječný polodenní výlet, sjezd řeky Cetina (cca 9 km) pod vedením instruktora. Cena cca 200 Kn.
Podrobnosti k výše uvedeným výletům a další výlety (Split + Trogir, Imotski, Mostar, Hvar, Omiš a Pučišca) Vám doporučí delegátka CK Intertrans. Výlety se kupují v místě pobytu, platba v kunách.

Baška Vodaobrazek 4
Kdysi rybářské, nyní i turistické městečko, ležící přibližně 10 km severně od Makarské. Letovisko má dvě oblázkové pláže, které z obou stran obepínají městečko s přístavem. I ze vzdálenějších domů se na pláž dostanete během několika minut. Až se nabažíte koupání a slunění na horkém středozemním slunci, můžete si vyrazit na kratší nebo delší výlet. Po návratu z pláže nebo příjemného výletu a následném odpočinku začnete vnímat tep večerního ovzduší, jež vás vyláká do společnosti nebo na chutnou večeři. Večer můžete strávit na příjemné palmové promenádě při západu slunce nebo si vyjít plážovou promenádou do nedaleké Brely.

Podgoraobrazek 6
Podgora je jedno z nejmalebnějších míst Makarské riviéry, nachází se 9 km jihovýchodně od Makarské. V obci vyvěrá několik sladkovodních pramenů a léčivý pramen Klokun. Pěstuje se zde víno a olivovníky. Mezi dvěma světovými válkami zde bylo několik osad na pobřeží, jejichž obyvatelé se zabývali rybářstvím, námořnictvím a turismem. Roku 1923 byla založena Společnost pro zkrášlování místa. Podgora se z malé vesničky změnila v hezké, turisty vyhledávané letovisko s možností odpočinku na dlouhých oblázkových plážích. V letovisku se nachází malebný přístav pro rybářské lodě a promenáda s překrásným kamenným nábřežím.

Brelaobrazek 7
Brela leží v blízkosti Bašky Vody a je již desítky let známa jako jedno z nejpůvabnějších a nejpříjemnějších letovisek nejen v Dalmácii, ale i v celé Evropě. S nekonečnými oblázkovými plážemi, obklopená křišťálově čistým mořem, nabízí Brela v nedotčené přírodě s krásnou vegetací, sluncem a mořem pocit pohody a opravdový ráj na zemi. Světově známý časopis „Forbes“ zařadil pláž v Brele mezi 10 nejlepších pláží světa. Dnes je Brela jedno z nejlepších turistických míst, pravá perla chorvatského pobřeží. Pláž Punta Rata je mnoho let držitelem Modré vlajky, nejvyššího mezinárodního vyznamenání za čistotu moře a prostředí.

Makarskaobrazek 8
Je nazývána srdcem Makarské riviéry, pyšní se čistým pobřežím a průzračným mořem. Rozkládá se na úpatí horského masivu Biokovo, které se tyčí do výšek nad křišťálově modrým mořem a třpytivými oblázkovými plážemi. Historické jádro, postavené v benátském slohu s úzkými uličkami, restauracemi, kavárničkami a obchůdky, se rozkládá podél krásné pobřežní promenády, lemované staletými palmami. Naše ubytovací kapacity leží u velmi pěkné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Pláž poskytuje i odpočinek ve stínu mohutných pinií, které lemují celé pobřeží. Makarska je živým, rušným a oblíbeným letoviskem s kompletní nabídkou služeb.