VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezdudovolená u moře, pobytové zájezdy

Itálie - ostrov Sardinie 2021

obrazek 1Smaragdová barva moře, divoká skalnatá pobřeží, panensky nedotknutá příroda, pláže s bílým pískem, ale i tajuplná historie a kousek exotiky, to vše představuje Sardinie. Ostrov orchidejí, nazývaný „Karibik Středomoří“, se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Po Sicílii je Sardinie druhým největším ostrovem Itálie, má svou specifickou nezaměnitelnou atmosféru. Obyvatelé Sardinie vás potěší vyhlášenou pohostinností a výtečnou kuchyní, příroda Sardinie vás okouzlí.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod. (z Prahy ve 4.30 hod.), tranzit Německem, Rakouskem do Itálie. Večer příjezd do Livorna, nalodění a noční trajekt na Sardinii (plavba cca 9 hod., lůžko v kajutě za příplatek).
obrazek 2
2. den: ráno připlutí na Sardinii, dopoledne zastávka u vyhlídky Capo d´Orso, návštěva Santa Teresa di Gallura – nejsevernějšího města Sardinie. Přejezd do Isola Rossa, ubytování, odpoledne volno u moře.
3.–9. den: pobyt u moře, event. fakultativní výlety s delegátem.
10. den: ráno odjezd z letoviska, denní trajekt do Livorna (plavba cca 6,5 hod.).
11. den: tranzit Itálií, Rakouskem, Německem, příjezd do ČR do 10.00 hod.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

1. NP Asinara
Odjezd ráno autobusem do Porto Torres, lodí cca 1 hod. na ostrov Asinara, nazývaný též „sardinský Alcatraz“, turistika po prakticky neobydleném ostrově, kde potkáte divoké bílé oslíky a můžete navštívit památky českým vojákům z 1. sv. války. Možnost koupání. Večer lodí a busem zpět do Isola Rossa (doprava BUS 14,- EUR + loď 20,- EUR).

2. Celodenní výlet NP Arcipelago di La Maddalenaobrazek 3
Výlet lodí z Palau do NP, který zahrnuje sedm ostrovů a desítky ostrůvků s nádhernou středomořskou vegetací, krásnými plážemi a romantickými zálivy, zastávky ke koupání, ev. turistika (doprava BUS + plavba lodí mezi ostrovy včetně malého oběda cca 49,- EUR).

3. Večerní Castelsardo
Večer navštívíte starobylé městečko Castelsardo s dominantou středověkého hradu, Elephant Rock (9,- EUR).

4. Monte Limbara
Průjezd měsíčním údolím Valle della Luna s krásnými žulovými útvary, nuragh Maiori Nura. Cílem bude pohoří Monte Limbara, kde vás čeká lehká turistika s nádhernými výhledy na ostrov (13,- EUR + vstupy 3,- EUR).

5. Alghero, letovisko Argentiera
Navštívíte jedno z nejkrásnějších měst ostrova, historické Alghero. Cestou krátká zastávka u románské  baziliky  Santa Trinita di Sacaargia, kde budete obdivovat nevšední architekturu toskánského stylu.  Odpoledne koupání v letovisku Argentiera s možností posezení ve stylových hospůdkách či procházka k malým romantickým plážím (19,- EUR).

Delegát CK se účastní výletů jako průvodce, případně jako technický doprovod do přístavu.

LETOVISKO ISOLA ROSSA

Ubytování je situováno v klidném letovisku Isola Rossa („Červený ostrov“) na severozápadním pobřeží Sardinie, které je pojmenováno podle útesů z červené žuly. Z původně staré rybářské osady se Isola Rossa proměnila v malebné turistické středisko, které je díky své poloze rovněž skvělým výchozím bodem pro výlety k historickým a archeologickým památkám a do nejznámějších turistických lokalit severu Sardinie.

Isola Rossa se rozprostírá na pobřeží, charakteristickém svými plážemi a zálivy s jemným bílým pískem, které protínají útesy z červené žuly, přecházející v kontrastu s průzračným, smaragdově zbarveným mořem až do rudých odstínů. Moře Isola Rossy je nekonečným objektem pro podmanivé fotografie a díky své pestrosti je také opravdovým rájem pro milovníky šnorchlování a potápění. Isola Rossa je také ideálním místem pro rodiny s dětmi, nebot‘ její základní charakteristikou je minimální vzdálenost ubytování jak od pláže, tak i od všech služeb, které letovisko nabízí.
obrazek 6obrazek 5obrazek 7