VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezdudovolená u moře, pobytové zájezdy

Španělsko 2021

obrazek 15
V letošní sezoně jsme pro Vás opět připravili pobyty v katalánské části Španělska na pobřežích Costa Brava a Costa del Maresme.

Najdete zde osvědčené hotely, které Vás zaujmou atraktivní polohou, kvalitou služeb nebo příznivou cenou. 

Romantikům
doporučujeme věnovat pozornost letovisku Blanes, rodinám spíše oblasti Malgrat de Mar/Santa Susanna nebo Calella. Vyhledáváte-li dovolenou s bohatým nočním životem, je pro Vás ideální Lloret de Mar.

obrazek 1
Na celém pobřeží na Vás čeká sluncem vyhřátý písek, palmové promenády a šum moře. Úroveň služeb španělských hotelů je tradičně výborná a sami můžete porovnat, o kolik se zlepšily oproti Vaší poslední návštěvě. S jejich výběrem Vám rádi pomohou pracovníci naší cestovní kanceláře. Nezbývá než Vám popřát příjemný pobyt a dostatek sluníčka.

POČASÍ
KATALÁNSKO - COSTA BRAVA A COSTA DEL MARESME

KATALÁNSKO
obrazek 3
Katalánsko se rozkládá na území, které sahá od Pyrenejského pohoří na severu až k údolí řeky Ebro na jihozápadě. Délka pobřeží je 580 km a tvoří jej Costa Brava, Costa del Maresme a Costa Dorada. Katalánsko je jednou ze sedmnácti autonomních oblastí Španělska a jejím hlavním městem je Barcelona, která je cílem turistů ze všech koutů světa. Ve vnitrozemí, které je tvořeno středohořím, ale i úrodnými nížinami, také nalezneme další půvabné a historií bohaté vesničky a města (např. Girona, Lleida, Figueres, Tortosa).

obrazek 4COSTA BRAVA
Costa Brava neboli „Divoké pobřeží“ je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přímořských oblastí Španělska. Rozprostírá se od španělsko-francouzské hranice na severu Katalánska až po ústí řeky Tordera jižně od Blanes v celkové délce cca 220 km. Charakteristické jsou zde rozeklané, skalnaté břehy a útesy tyčící se z moře do výšky, které se střídají se sytě zelenými piniovými háji. Mnoho malých romantických zátok s hrubozrnným pískem je přístupných pouze z moře. Toto pobřeží nabízí skvělé koupání, spoustu historických památek, turistických atrakcí a zajímavostí.
Letoviska:
 • Lloret de Mar
 • Blanes
COSTA DEL MARESME
obrazek 5
Rozprostírá se asi 30 km severně od Barcelony až po Blanes, kterým začíná Costa Brava. Zatímco Costa Brava je charakteristická pro své skalnaté pobřeží, pro Maresme jsou typické dlouhé rozlehlé písečné pláže. Palmové promenády i uchvacující krajina ve vnitrozemí a pohostinnost místních obyvatel jsou zárukou kvalitní dovolené. Najdete zde spoustu turistických atrakcí i historických památek. Jako tradiční cíl výletů se samozřejmě nabízí hlavně Barcelona.
Letoviska:
 • Calella
 • Santa Susanna
 • Malgrat de Mar
DŮLEŽITÉ INFORMACE

PROGRAM AUTOBUSOVÉ DOPRAVY:
1. den: odjezd z Prahy v pátek v 9.00 hod., (z Plzně v 10.30 hod.), tranzit Německem a Francií.
2. den: ráno příjezd do pobytového místa, odpoledne ubytování, volný program.
3.–8. den: pobyt, individuální program, ev. fakult. výlety.
9. den: dopoledne uvolnění pokojů, volný program, v podvečerních hodinách odjezd do ČR.
10. den: příjezd v neděli do cca 14.00 hod.

ODJEZDY
Autobusová doprava za příplatek + 2 990,- Kč/os.
Doprava je zajištěna luxusními autobusy s klimatizací, WC, DVD a barem z vlastního vozového parku, v některých termínech využíváme autobusovou dopravu i jiných osvědčených dopravců. Odjezdy jsou ve všech termínech z trasy A (Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň), nebo za příplatek ze svozových míst C, D, K, T, event. na trasách, více viz "Ke stažení - Odjezdy - léto". Přesné časy v návaznosti na odjezd z Plzně obdržíte v pokynech k odjezdu.
Letecká doprava (na vyžádání) za přípl. + 8 490,- Kč/os.
Cena zahrnuje zpáteční letenku Praha – Girona – Praha včetně letištní a bezpečnostní taxy a transferu z a do hotelu. Z ceny letenky nelze uplatnit žádné slevy. Odlet/přílet je v sobotu ve večerních hodinách (přesné časy obdržíte v pokynech k odletu). Lety jsou zajišťovány leteckou společností Smartwings. Váhový limit je 8 kg příruční zavazadlo, 23 kg odbavené zavazadlo.

UBYTOVÁNÍ
Nabídka zahrnuje kvalitní ubytování a s ním související služby. Nabízíme ověřené kapacity ve ***/**** hotelech různých cenových kategorií k uspokojení potřeb všech klientů. Všechny pokoje jsou s příslušenstvím (WC, koupelna).

SLEVA „EARLY BOOKING“
Tuto slevu poskytují některé hotely za včasnou úhradu ubytování. U hotelu, který slevu nabízí, je uvedena výše slevy a termín platby zálohy v červeném piktogramu. Sleva se počítá z tabulkové ceny zájezdu. Vznikne tak nová nižší tabulková cena, ze které je dále možno uplatnit slevy: časová sleva/věrný účastník. Sleva se nevztahuje na příplatky (např. plná penze, ALL INCLUSIVE, doprava, cestovní pojištění). Podmínkou čerpání slevy je jednorázová platba min. 50% zálohy do uvedeného termínu.

STRAVOVÁNÍ
Stravování začíná vždy večeří v den příjezdu do hotelu a končí snídaní (ev. obědem při plné penzi) v den odjezdu z hotelu. U dětí na přistýlkách zdarma je nulový příplatek za plnou penzi. Rozsah a kvalita stravy jsou dány úrovní ubytovací kapacity. Strava je podávána formou švédských stolů. Nápoje k obědu a večeři nejsou zpravidla v ceně (vyjma ALL INCLUSIVE). V případě ALL INCLUSIVE můžete (u vybraných hotelů) čerpat snack a nápoje až do Vašeho odjezdu. Všechny osoby na pokoji musí mít stejný typ stravy (polopenze, plná penze nebo ALL INCLUSIVE).

DELEGÁT
V místě Vaší dovolené je k dispozici česky mluvící delegát, který pořádá prvotní informační schůzku, je nápomocen při úrazech a onemocněních, řeší žádosti a problémy hostů, nabízí výlety apod. Delegát s Vámi není každý den, má na starost více hotelů nejen ve vašem letovisku. Delegátský servis je zajišťován místní partnerskou cestovní kanceláří. Dále viz Důležité informace "Ke stažení - Důležité informace léto".

POBYTOVÁ TAXA
V Katalánsku je od roku 2013 zavedena pobytová taxa na ubytování. U hotelů *** činí 0,50 EUR/os. od 17 let/noc, u hotelů **** činí 1 EUR/os. od 17 let/noc. V případě pobytu na 14 nocí se platí taxa max. za 7 nocí. Pobytovou taxu hradí klienti až na místě na recepci při příjezdu.

DÍTĚ
Sleva dítě např. do 12 let, tj. nesmí ani v době pobytu dovršit 12. narozenin. Dítě do 2 let (infant) ZDARMA strava, bez nároku na lůžko a bez nároku na sedadlo při letecké dopravě. Platí pouze letištní poplatek a transfer z/na letiště nebo případnou autobusovou dopravu a pojištění.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

obrazek 61. Barcelona, fontány
 • jednodenní výlet do hlavního města Katalánska (Sagrada Familia, rušná promenáda Las Ramblas, pomník Kryštofa Kolumba aj.), večer fascinující show fontán a hudby se světelnými efekty pod Montjuicem (cca 38,- EUR, dítě do 12 let cca 28,- EUR).

obrazek 72. Water World
 • vodní zábavní park v Lloret de Mar se skluzavkami, tobogány, horskou dráhou na vodních člunech apod. Můžete zde také relaxovat v bazénu s mořskými vlnami nebo ve vířivých bazénech (cca 35,- EUR, senioři a děti dle výšky 80 až 120 cm cca 20,- EUR, děti do 80 cm zdarma).

3. Montserratobrazek 8
 • návštěva nejvýznamnějšího duchovního centra Katalánska – kláštera Montserrat, umístěného vysoko v horách (cca 38,- EUR, dítě do 12 let cca 28,- EUR).

4. Výlety lodí
 • lodí podél divokého pobřeží, ev. výlety lodí s proskleným dnem (cena dle délky plavby cca od 20,- EUR, dítě od 10,- EUR).

obrazek 9
5. Dalího svět
 • návštěva 2 míst, která jsou nerozlučně spjata se jménem Salvadora Dalího. Figueres a Museo Teatro Dalí – původní divadlo, které Dalí proměnil na ráj surrealismu a kde lze obdivovat jeho nejslavnější díla. Malebné městečko Pobol, kde se nachází zámeček, ve kterém žila Dalího životní láska Gala (cca 46,- EUR, dítě do 12 cca 33,- EUR).

  obrazek 10
6. Středověká večeře
 • stylová večeře na hradě s rytířským představením, ukázkami španělských tanců a nezapomenutelnou atmosférou (cca 55,- EUR, dítě do 12 let cca 28,- EUR).

7. Andorra
obrazek 11
 • návštěva horského bezcelního státu za poznáním přírodních krás Pyrenejí s možností výhodných nákupů (cca 55,- EUR, dítě do 12 let 45,- EUR).


8. Port Aventuraobrazek 12
 • „španělský Disneyland“ poblíž Salou, park pro děti i dospělé, zázračné atrakce, exotické země apod. (cca 63,- EUR, dítě do 12 let cca 53,- EUR).

9. Marineland
 • obrazek 13kouzelný vodní park poblíž Malgrat de Mar, který nabízí vystoupení delfínů, lachtanů, papoušků, ale najdete zde i řadu vodních atrakcí – divoká řeka, černá díra, kamikadze, tobogány aj. (cca 28,- EUR, dítě dle věku zdarma až 18,- EUR).

10. Španělská noc La Siesta
 • obrazek 14večerní program na typickém katalánském statku, s velmi chutnou večeří, několik vystoupení s tradičním španělským flamenkem. Živá hudba, možnost volného tance i zábavy (cca 46,- EUR, dítě do 12 let cca 23,- EUR).

Výlety jsou pořádány místní CK a nejsou součástí služeb CK Intertrans (CK Intertrans nenese odpovědnost za tyto služby). Při výběru výletů doporučujeme poradit se s delegátem na informační schůzce, u kterého si poté můžete výlety zakoupit. Platí se v EUR, uvedené ceny jsou orientační. Přesné ceny a kompletní nabídku Vám na místě sdělí delegát. Některé výlety jsou s českým průvodcem, jiné pouze s anglicky či německy mluvícím průvodcem.