VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Albánie

Albánie okruh

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně (z Prahy) v 16.00 hod., tranzit Rakouskem a Slovinskem.
2. den: ráno přejezd z Černé Hory do Albánie, odpoledne příjezd do albánského přímořského letoviska Shëngjin, ubytování, volno a odpočinek u moře. Nocleh.
3. den: cestou do albánského hlavního města Tirany zastávka v Krujë. Možnost návštěvy etnografického muzea a zajímavého bazaru. Odpoledne prohlídka metropole Tirana (Skanderbergovo náměstí, mešita Ethem Bey ze 17. století a řada dalších pamětihodností). Nocleh.
4. den: návštěva Beratu, jednoho z nejstarších měst v celé Albánii, které nemůžeme opomenout. Prohlídka nové části Beratu, ale hlavně starého opevněného města. Vpodvečer příjezd do přímořského letoviska Vlorë, druhého největšího albánského města a důležitého přístavu. Nocleh.
5. den: přejezd přes horský průsmyk Llogara (1027 m), který se nachází ve stejnojmenném národním parku. Vyhlídková trasa podél Albánské riviéry s výhledy na Otrantský průliv, řecké Diapontské ostrovy a Korfu, přes malebnou vesnici Dhërmi, přímořské letovisko Himare k Porto Palermo v Palermském zálivu, kde se nachází bývalá ponorková základna a pevnost Aliho Paši. Vpodvečer příjezd do přímořského letoviska Sarandë, ev. večerní procházka po promenádě. Nocleh.
6. den: návětěva archeologického areálu Butrint s pozůstatky starého antického města, údajně založeného uprchlíky z legendární Tróje. Odpoledne odjezd do oblasti krasového pramene Modré oko „Syri i Kaltër“, který vytváří malé jezírko, ve kterém vzniká řeka Bistrica. Vzdouvající se hladina vypovídá o síle pramene. Vpodvečer příjezd do města Gjirokaster, tzv. „města bílých střech“, nad kterým se tyčí Citadela ze 4. století a kde žije především obyvatelstvo řeckého původu. Nocleh.
7. den: krátká zastávka ve městě Tepelenë. Návštěva termálního jezírka Benjë, možnost koupání. Zastávka ve vesnici Petran a dále přejezd po panoramatické cestě podél řeky Vjosës a pohořím Gramoz do města Korcë. Nocleh.
8. den: dopoledne prohlídka Korcë, jednoho z nejkrásnějších albánských měst, které je obklopeno pohořím Moravë. Přejezd k Ochridskému jezeru, návštěva kláštera Sv. Naum, který se nachází již na území Severní Makedonie. Dále podél východního břehu Ochridského jezera do makedonského města Ochrid, které společně s jezerem přezdívaným „Makedonské moře“ byly zapsány v roce 1980 mezi památky světového dědictví UNESCO. Prohlídka města, nocleh.
9. den: po snídani odjezd do ČR, transit přes Makedonii, Srbsko a Maďarsko.
10. den: předpokládaný příjezd do ČR do 10.00 hod.

Ceník

Albánie okruh - Hotel s polopenzí
TermínNocíOdjezdyLůžko
16.10. - 25.10.7ABDHKLT12 850,-OBSAZENO
Hotel s polopenzí, doprava autobus
akce01
od16.10.
do25.10.
počet nocí7
Lůžko12 850 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 1x trajekt přes Boku Kotorskou, 7 nocí s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

30,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT