VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Česká Republika

Český ráj

nabídkový leták

Program zájezdu

! NOVINKA !

  • lehká turistika
  • polopenze v ceně zájezdu
Český ráj má své označení právem, protože tak krásný kout země, jako je mezi Turnovem, Jičínem a Mladou Boleslaví, najdeme v Čechách málokde. Pokusili jsme se vybrat ta nejznámější místa, pojeďte se s námi na ně podívat.

1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod., (z Prahy v 7.15 hod.). Prohlídka zámku Sychrov a anglického parku. Tento novogotický zámek určitě znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Čeká vás prohlídka interiérů letního sídla šlechtického rodu Rohanů z druhé poloviny 19. století. Zámek Sychrov jako jediný v České republice má klasické královské apartmá, které bylo připraveno pro nejvýznamnější hosty. V parku s bohatými botanickými sbírkami je nejvýraznější dominantou Oranžérie a Vyhlídka korunního prince Rudolfa. Turnov je považován za centrum Českého ráje. Jedinečnou příležitost k poznání města a celého regionu skýtají expozice Muzea Českého ráje s Klenotnicí, kde jsou vystaveny šperky a nádoby z drahých a ušlechtilých kamenů. Součástí muzea je národopisná expozice na Dlaskově statku v Dolánkách. V Jičíně budete obdivovat krásné náměstí s mnoha historickými domy s podloubím, Valdickou bránu i nedalekou Rumcajsovu ševcovnu. Nově vybudované Valdštejnovo muzeum má originálně vybavenou mincmistrovskou dílnu z doby, kdy zde Albrecht z Valdštejna razil své mince. A tento muž také nechal zbudovat letohrádek Valdštejnská lodžie s parkem Libosad, kterou s centrem města spojuje čtyřřadá lipová alej. Ubytování, nocleh.

2. den: po snídani se vydáte na Hruboskalsko – hojně navštěvované skalní město, kterým vede Zlatá stezka Českého ráje. Po ní budete procházet krajinou s mnoha impozantními věžemi a skalními vyhlídkami. Jednou z nejkrásnějších je Mariánská vyhlídka, která nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova. Další zastávkou jsou Trosky. Silueta zříceniny tohoto gotického hradu je snad nejznámějším symbolem Českého ráje. Dvě věže na čedičových sucích se vypínají nad okolní krajinu a poskytují výhledy nejen na velkou část Českého ráje, ale i na okolní památky a půdorys vlastního hradu. *V prvním červnovém termínu navštívíte hrad Kost, který je jedním z posledních středověkých hradů v České republice. Zachovalý pevný gotický hrad stojí podobně jako řada hradů na skále – ne však vysoko nad okolním terénem, ale v údolí, ukryt v lesích Českého ráje. Od hradu vychází Naučná stezka Údolí Plakánek – skalnaté a většinou borovým lesem obklopené romantické údolí. **Ve druhém říjnovém termínu se vydáte turistickými stezkami Prachovských skal. Toto jedinečné pískovcové skalní město vám nabídne vyhlídky, z nichž budete mít Český ráj jako na dlani. Předpokládaný návrat do 21.30 hod.

Poznámka

*1. termín - prohlídka hradu Kost

**2. termín - turistickými stezkami Prachovských skal

Ceník

Hotel s polopenzí

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdy2lůžkový pokoj
Lůžko
12.06. - 13.06.1ADKT2 390,-REZERVOVAT
23.10. - 24.10.1ADKT2 260,-REZERVOVAT
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD)
  • 1 noc v hotelu s polopenzí (2lůžk. pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • 1lůžkový pokoj + 490,- Kč

Doporučená částka na vstupy

  • 680,- Kč

Poznámka

  • 3/4lůžkové pokoje - na vyžádání
POTŘEBUJI PORADIT