VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Česká Republika

Český ráj

nabídkový leták

Program zájezdu

! NOVINKA !

  • lehká turistika
  • polopenze v ceně zájezdu
Český ráj má své označení právem, protože tak krásný kout země, jako je mezi Turnovem, Jičínem a Mladou Boleslaví, najdeme v Čechách málokde. Pokusili jsme se vybrat ta nejznámější místa, pojeďte se s námi na ně podívat.

1. den: odjezd z Plzně v 5.30 hod., (z Prahy v 6.45 hod.). Prohlídka zámku Sychrov a anglického parku. Tento novogotický zámek určitě znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Čeká vás prohlídka interiérů letního sídla šlechtického rodu Rohanů z druhé poloviny 19. století. Zámek Sychrov jako jediný v České republice má klasické královské apartmá, které bylo připraveno pro nejvýznamnější hosty. V parku s bohatými botanickými sbírkami je nejvýraznější dominantou Oranžérie a Vyhlídka korunního prince Rudolfa. Turnov je považován za centrum Českého ráje. Jedinečnou příležitost k poznání města a celého regionu skýtají expozice Muzea Českého ráje s Klenotnicí, kde jsou vystaveny šperky a nádoby z drahých a ušlechtilých kamenů. Součástí muzea je národopisná expozice na Dlaskově statku v Dolánkách. Poté přejedete na Hruboskalsko – hojně navštěvované skalní město, kterým vede Zlatá stezka Českého ráje. Po ní budete procházet krajinou s mnoha impozantními věžemi a skalními vyhlídkami. Jednou z nejkrásnějších je Mariánská vyhlídka, která nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.

2. den: po snídani se vydáte turistickými stezkami Prachovských skal. Toto jedinečné pískovcové skalní město vám nabídne vyhlídky, z nichž budete mít Český ráj jako na dlani. Další zastávkou jsou Trosky. Silueta zříceniny tohoto gotického hradu je snad nejznámějším symbolem Českého ráje. Dvě věže na čedičových sucích se vypínají nad okolní krajinu a poskytují výhledy nejen na velkou část Českého ráje, ale i na okolní památky a půdorys vlastního hradu. Poté přejedete do Jičína, kde budete obdivovat krásné náměstí s mnoha historickými domy s podloubím, Valdickou bránu i nedalekou Rumcajsovu ševcovnu. Nově vybudované Valdštejnovo muzeum má originálně vybavenou mincmistrovskou dílnu z doby, kdy zde Albrecht z Valdštejna razil své mince. A tento muž také nechal zbudovat letohrádek Valdštejnská lodžie s parkem Libosad, kterou s centrem města spojuje čtyřřadá lipová alej. Předpokládaný návrat do 21.30 hod.

Poznámka

*1. termín - prohlídka hradu Kost

**2. termín - turistickými stezkami Prachovských skal

Ceník

Hotel s polopenzí

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdy2lůžkový pokoj
Lůžko
12.06. - 13.06.1ADKT2 390,-OBSAZENO
23.10. - 24.10.1ADKT2 260,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD)
  • 1 noc v hotelu s polopenzí (2lůžk. pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • 1lůžkový pokoj + 490,- Kč

Doporučená částka na vstupy

  • 680,- Kč

Poznámka

  • 3/4lůžkové pokoje - na vyžádání
POTŘEBUJI PORADIT