VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Česká Republika

Krušné hory - příroda, lázně, doly, sklo a porcelán

nabídkový leták

Program zájezdu

! NOVINKA !

  • příroda a památky Krušných hor
  • sklárna Moser a porcelánka Thun
  • muzeum Mattoni
  • UNESCO – Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří
1.den: odjezd z Plzně v 7.00 hod. (z Prahy v 5.45 hod.). První zastávkou bude hornické muzeum v obci Krásno. Muzeum se rozkládá v prostoru cínového dolu Vilém, vybudovaném v období 1. světové války. Poté přejedeme do Karlových Varů (UNESCO), kde navštívíme sklárnu Moser. Zde vznikají nejlepší sklářská umělecká díla, jimiž se může pochlubit mnoho královských rodin. Nedaleko odtud jsou lázně Kyselka a muzeum Mattoni. Seznámíme se s příběhem slavné značky Mattoni a jejího zakladatele Heinricha Mattoniho. Následně přejedeme do města Ostrov, které lze charakterizovat jako barevnou mozaiku architektonických stylů od románského až po socialistický realismus 50. let 20. století, ve kterém je vystavěna celá nová část města. Čeká nás zde i prohlídka národní kulturní památky Rudé věži smrti, kde probíhaly v 50. letech 20. století nejtěžší práce ze všech uranových dolů. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

2.den: po snídani navštívíme Horní Hrad – původně středověký hrad Hauenstein, který byl vybudován na skalnatém ostrohu na strategicky velmi výhodném místě k ochraně zemské stezky, která vedla nedalekým údolím řeky Ohře. Přejezd do Klášterce nad Ohří, kde nahlédneme pod pokličku výroby porcelánu a navštívíme expozici Holky z porcelánu u největšího českého výrobce Thun 1794. Ústředním motivem jsou výjevy z filmu Holky z porcelánu, který se v právě v prostorách klášterecké porcelánky v roce 1974 natáčel. Dále nás čeká prohlídka Muzea porcelánu v místním zámku. Sbírka českého porcelánu dokumentuje více než 220letou historii výroby porcelánu v Čechách. Ev. procházka v zámeckých zahradách. Návštěva kaple na vrchu Mědník. Odtud se nám otevře pohled na podhůří Krušných a Doupovských hor. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den: po snídani začneme v bývalém dolu Svornost v Jáchymově. Důl Svornost podává jedinečné svědectví o jáchymovské těžbě stříbrných a uranových rud. Také si prohlédneme muzeum Královská mincovna Jáchymov. Celý hornický region Erzgebirge/Krušnohoří byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2019, do kterého spadá Jáchymov i vrch Mědník. Následuje výjezd na Klínovec (1244 m), odkud shlédneme na celé Krušné hory. Přejedeme do Božího Daru, kde nás dle zdatnosti čekají Božídarská rašeliniště, popř. Ježíškova cesta či turistika na německé straně – Fichtelberg (1215 m). Přejedeme do Abertam. Zdejší rukavičkářská expozice je doplněna filmem o výrobě rukavic a výkladem k historii rukavičkářství v Abertamech. Den zakončíme návštěvou tajemného místa – bývalého cínového dolu Rolava. Předpokládaný příjezd do Plzně v cca 21.00 hod.

Ceník

Hotel s polopenzí

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdy2lůžkový pokoj
Lůžko
15.10. - 17.10.2ADKT3 190,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem (WC, klima, DVD)
  • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce CK

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj + 990,- Kč

Doporučená částka na vstupy

  • 1000,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT