VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Česká Republika

Liberecko

nabídkový leták

Program zájezdu

  • Albrecht z Valdštejna i Svatá Zdislava z Lemberka
  • ubytování v centru Liberce
1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod. (z Prahy v 7.15 hod.). První zastávkou je Skalní hrad Sloup, který přechází ve skálu nebo skála, ze které vyrůstá hrad? To zjistíte při prohlídce hradu. Nedaleko odtud je další zajímavé místo naší historie, zámek Lemberk. Nejznámější z držitelů byl Havel z rodu Markvarticů a jeho manželka Zdislava, jejíž dobročinné skutky se staly legendami a v roce 1995 byla prohlášena za svatou. Její památku připomíná Zdislavina světnička a Zdislavina studánka, která se nachází pod zámkem. Exteriéry zámku se nyní staly známými i díky filmu Poslední aristokratka. Odpoledne strávíte v Liberci. S městem a jeho okolím se seznámíte při projížďce a procházce s místním průvodcem. Malým unikátem je i trať Liberec – Jablonec nad Nisou, úzkorozchodná a nejdelší meziměstská tramvajová trať v České republice.
2. den: po snídani vás čeká hlavní symbol Liberce, již z dálky viditelný Ještěd, horský hotel s televizním vysílačem, krytým vyhlídkovým ochozem, restaurací a kavárnou. Za krásnými výhledy vás dopraví kabinová lanovka z Liberce. Hrad a zámek Frýdlant patří k nejrozsáhlejším a nejvýznamnějším památkovým celkům v severních Čechách. Při prohlídce se seznámíte se spojením dvou architektonických útvarů: středověkého hradu a renesančního zámku. Mezi lety 1622–1634 patřil Frýdlant Albrechtu z Valdštejna. Pobyt na Liberecku zakončíte procházkou i posezením v Lázních Libverda, které se nacházejí v malebné kotlině v podhůří severního úpatí Jizerských hor. V lázních si prohlédnete kolonádu, klasicistní a empírové lázeňské pavilony a skutečný symbol městečka unikátní výletní restauraci Obří sud. Předpokládaný návrat do 20.30 hod.

Ceník

Liberecko - Hotel se snídaní
TermínNocíOdjezdy2lůžkový pokoj
Lůžko
05.09. - 06.09.12 040,-OBSAZENO
26.09. - 27.09.1ADKT2 040,-OBSAZENO
Hotel se snídaní, 2lůžkový pokoj, doprava autobus
akce0102
od 5.09.26.09.
do 6.09.27.09.
počet nocí11
Lůžko2 040 Kč2 040 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD), 1 noc v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), služby místního průvodce v Liberci, služby průvodce CK

Cena nezahrnuje

1lůžk. pokoj + 390,- Kč, večeře (3 chody) + 300,- Kč

Doporučená částka na vstupy

550,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT