VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Česká Republika

Za moravskou kulturou

Program zájezdu

  • návštěva vily Tugendhat (UNESCO) v ceně zájezdu
  • Plže - s možností ochutnání a nákupu vín
  • po stopách Tomáše Bati
1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod. (z Prahy 7.15 hod.). První zastávkou bude skanzen lidové architektury Jihomoravského kraje ve Strážnici. Poté se projedete lodí po Baťově kanálu a navštívíte Petrov, kde vás okouzlí vesnická památková rezervace Plže a její malované vinné sklepy budované již od 15. století. Odjezd na ubytování, večeře.

2. den: po snídani vás čeká exkurze do palírny R. Jelínka ve Vizovicích. Seznámíte se s historií a výrobou českých destilátů včetně degustace. Následuje přejezd do Zlína, kde se vám představí jeden z prvních mrakodrapů v Evropě, bývalá správní budova čís. 21 Baťových závodů. Zajímavostí této budovy je unikátní výtahová kancelář ředitele firmy Baťa. Dále vás čeká návštěva expozice „Princip Baťa“. Poté zavítáte na Velehrad – významné české poutní místo s velkolepou bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Odjezd na ubytování. Po večeři možnost procházky v Luhačovicích a okolí, ev. využití relaxačního wellness centra v hotelu (za příplatek).

3. den: po snídani přejedete do moravské metropole Brna. Z mohutné hradní pevnosti Špilberk shlédnete na celé město. Vrcholem dne bude prohlídka vily Tugendhat, jedné z nejvýznamnějších funkcionalistických vil na světě. Projdete si zahradu, technické zázemí a obytné prostory vily, kde byla podepsána dohoda o rozdělení Československa. Autorem této vily je architekt Ludwig Miese van der Rohe a je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách si prohlédnete historické centrum Brna s místním průvodcem. Předpokládaný návrat do 21.30 hod.

Poznámka

Cena zájezdu:
  • 4 690,- Kč
Termíny:
  • květen/červen 2021
  • září/říjen 2021
Přesné termíny zájezdu doplníme.

Ceník

Hotel s polopenzí

POTŘEBUJI PORADIT