VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Chorvatsko

Krásy severní Dalmácie

nabídkový leták

Program zájezdu

 • koupání v průzračném Jadranu
 • ubytování u moře s bohatou polopenzí a nápoji bez omezení v ceně
 • úchvatná příroda pohoří Velebitu
 • výlety v ceně zájezdu
Tato část středního Chorvatska – zadarská oblast – je ideálním místem pro odpočinek u moře spojený s poznáváním. Během zájezdu budete mít možnost poznat národní a přírodní parky, kaskády padajících vod, kaňon řeky Zrmanja, bílé skály Jižního Velebitu a Pagu, nádhernou neporušenou přírodu, historii Pagu a Zadaru.

1. den: odjezd v 19.30 hod. z Plzně (z Prahy v 18.00 hod.) přes Č. Budějovice, tranzit Rakouskem a Slovinskem.
2. den: dopoledne příjezd do centrální oblasti přírodního parku Velebit. Z horské osady Baške Oštarije (920 m) turistika ke skalnímu labyrintu Dabarski kukovi. Alernativně nenáročná procházka s návštěvou místní sýrárny. S oblastí se rozloučíte na vyhlídce Kubus (927m) s výhledy na pobřeží a ostrov Pag. V podvečer příjezd na ubytování, večeře, nocleh.
3. den: relaxace v areálu Zaton, koupání u moře, odpoledne možnost procházky do okolí podél moře a dále kolem Ninské laguny s nádhernými písečnými plážemi do historického městečka Nin, kde se zachovaly zbytky římského chrámu a kde se nachází kostel sv. Kříže, který je nejmenší katedrálou na světě. Vpodvečer návrat do areálu Zaton.
4. den: volný den, relaxace v areálu Zaton, koupání u moře.
5. den: výlet na ostrov Pag, ostrov soli, sýrů, jehněčího masa a krajky. Nejprve zastávka s vyhlídkou Paški most, následně přejedeme až na nejsevernější cíp ostrova, kde se poblíž rybářské vesničky Lun projdete podél nejstarších olivovníků v Chorvatsku. Přejezd do městečka Pag, prohlídka starého centra, možnost návštěvy muzea soli a krajky, koupání, možnost i procházky na výhlídku "Paška Vrata" s výhledy na Pag a Velebit. Večer návrat busem na ubytování.
6. den: volný den, relaxace v areálu Zaton, koupání u moře. Alternativně se zájemci (za příplatek) rafting/kajaking v horním toku kaňonu řeky Zrmanja z Kaštel Žegarski nebo návštěva NP Paklenica, který je součástí pohoří Velebit a následně koupání ve Starigradu. Večer návrat busem na ubytování.
7. den: volný den, relaxace v areálu Zaton, koupání u moře. Alternativně výlet do nejkrásnějších míst přírodního parku Velebit, nejprve zastávka u „Pueblo“, vyhlídce na kaňon řeky Zrmanja, následně přejezd busem do úžasné horské scenérie Tulove Grede (860 m), turistika v nedotčené přírodě, kultovní lokalitě natáčení filmových mayovek. Vpodvečer návrat do areálu Zaton.
8. den: relaxace v areálu Zaton, koupání u moře, v podvečer odjezd do Zadaru (UNESCO), prohlídka historického centra, procházka po nábřeží, večer odjezd do ČR.
9. den: příjezd do ČR do 10.00 hod.

Ceník

Zaton Holiday Resort

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyStudio Studio
LůžkoLůžko
11.06. - 19.06.6ACDHKLTU14 890,-13 590,-OBS.
03.09. - 11.09.6ACDHKLTU13 340,-12 420,-OBS.
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
 • 6 nocí v prázdninovém resortu Zaton***/**** – 2lůžková studia s kuchyňkou a příslušenstvím (na vyžádání 3 až 4lůžkové apartmány)
 • 6x bohatou a kvalitní polopenzi formou bufetu (nápoje při večeři v ceně a bez omezení – pivo, víno, nealko nápoje)
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění vč. storna + 437,- Kč
 • dospělý pobytová taxa 8,40 EUR

Ubytování

Zaton holiday resort (www.zaton.hr) se rozkládá podél písečné pláže v nádherném parkovém prostředí s bazény a vířivkami. Studia jsou vybavena kuchyňským koutem, příslušenstvím, SAT TV, WiFi zdarma.

Doporučená částka na vstupy

 • dospělý pobytová taxa 8,40 EUR
 • jednotlivé vstupné park Velebit cca 35,- Kn, NP Paklenica 60,- Kn
 • rafting/kajaking cca 300,- Kn

Sleva

dítě 5-12 let se dvěma dospělými na pokoji – sleva 3 700,- Kč
POTŘEBUJI PORADIT