VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Chorvatsko

Po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda

nabídkový leták

Program zájezdu

  • svou účast nám opět přislíbil zkušený odborník Dr. Jan Koten
  • bohatá polopenze formou all inclusive
Pojeďte s námi do míst, kde na úžasné vyhlídce na vlnící se Rio Pecos stávalo pueblo kmene Apačů, kde nocovali Cornelovi trampové nebo kde Vinnetou vlákal do pasti Utahy. Projdete se kultovní krajinou natáčení v oblasti pohoří jižního Velebitu, navštívíte jeskyni s pokladem u Stříbrného jezera a řadu dalších míst. Během tohoto zájezdu máte za doprovodu průvodce jedinečnou možnost navštívit méně známá i nejznámější místa natáčení slavných mayovek, která zároveň patří k nejkrásnějším oblastem v celém Chorvatsku.

1. den: odjezd z Plzně v 19.00 hod. (z Prahy 20.00 hod., z Brna 22.45 hod.), tranzit Rakouskem, Slovinskem do Chorvatska.
2. den: ráno příjezd do NP Plitvická jezera, kde mimo jiné navštívíte asi nejslavnější symbol mayovek, Stříbrné jezero a jeskyni s pokladem. Odpoledne odjezd na ubytování, nocleh.
3.–5. den: prohlídka Trogiru (UNESCO), města, které se během natáčení filmu Vinnetou – Poslední výstřel změnilo na Santa Fé. Vašim dalším cílem bude NP Krka, kde se vydáte ke klenotu celé oblasti, k vodopádům Skradinski buk. Budete se moci vykoupat na místě, kde vzniklo mnoho filmových scén (Sam Hawkens a Myší ocásek, Old Shatterhand a Nšo-či, loviště ryb Osaků, misie Bílé holubice). Dále vás čeká turistika v NP Paklenica, který je součástí pohoří Velebit, a který fanoušci mayovek znají zejména jako kaňon Duchů. Během prohlídky parku s nedotčenou přírodou uvidíte El Doro, známé paklenické mlýny a mnoho dalších míst z natáčení. Zastavíte se na jednom z nejúchvatnějších míst filmových záběrů – na planině nad Zrmanjou, kde stávalo pueblo Apačů a odkud si vychutnáte pohled na filmové Rio Pecos. Následovat bude fakultativní výlet lodí do kaňonu řeky Zrmanji, kde se natáčel např. souboj Old Shatterhanda a Inču-čuny. Krátce navštívíme Starigrad, kde byl v 60. letech ubytován filmový štáb (dnes Muzeum Vinnetoua a Old Shatterhanda). Dále vás bude čekat zlatý hřeb putování za filmovými mayovkami, turistika v oblasti vrcholů Tulove Grede (Nugget tsil) a Mali Alan – v kultovní lokalitě natáčení. Zde, na Louce s hroby, uvidíte místo, kde mají svůj filmový hrob Nšo-či a její otec Inču-čuna, navštívíte Zelenou louku, kde zemřel Vinnetou a další filmová místa. Po západu slunce nás už bohužel bude čekat návrat z nádherného světa příběhů Vinnetoua a Old Shatterhanda do reality a každodenních starostí.
6. den: předpokládaný návrat do 9.00 hod.

Ceník

Po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda - Zaton Holiday Resort
TermínNocíOdjezdyLůžkoLůžkoČ. zájezdu
14.05. - 19.05.3ABDKT8 280,-8 280,-19LVIN01 OBS.
Zaton Holiday Resort, doprava autobus
akce01
od14.05.
do19.05.
počet nocí3
Lůžko8 280 Kč

Zaton Holiday Resort, doprava autobus
akce01
od14.05.
do19.05.
počet nocí3
Lůžko8 280 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci v komplexu Zaton u moře (2lůžk. pokoje s přísl.), 3x bohatou polopenzi all inclusive, služby průvodce, komplexní pojištění

Ubytování

Zaton holiday resort*** (www.zaton.hr), komplex se rozkládá podél písečné pláže v nádherném parkovém prostředí s bazény a vířivkami. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, příslušenstvím, SAT TV, WiFi zdarma.

Doporučená částka na vstupy

470,- Kn

Sleva

dítě 3–12 let – sleva 2 200,- Kč (se 2 dosp. os. na pokoji), do 17 let – sleva 300,- Kč (s 1 dosp. os. na pokoji)
POTŘEBUJI PORADIT