VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Chorvatsko

Po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda II

Program zájezdu

Vydejte se s námi na další putování po místech, kde se natáčely známé filmy o Vinnetouovi. Navštivte místo, kde stávala vesnice Assinniboinů, údolí, v němž Old Shatterhand osvobodil Vinnetoua z rukou Kiowů, podívejte se s námi do Roswellu, na místo nočního rozhovoru Shatterhanda s Nšo-či nebo ke studánce Hbitého pantera a zavzpomínejte na své dětství na místě, kde Vinnetou tušil svoji smrt. Ve spolupráci s Dr. Janem Kotenem jsme pro vás připravili druhý zájezd na filmová místa, která sice nejsou tak výrazná, ale zachovala si svoji nezaměnitelnou atmosféru a jsou stejně nádherná.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: odjezd z Plzně ve 21.00 hod. (Praha 22.00 hod., Brno 0.45 hod.), přes Rakousko, Slovinsko do Chorvatska.
2. den: v ranních hodinách příjezd do Čavle, v této oblasti navštívíme vesnici Assinniboinů a vypálenou vesnici Ponků z filmu Vinnetou – Rudý gentleman, noční tábor Kiowů, kde Old Shatterhand osvobodil Vinnetoua a z vyhlídky si prohlédneme Grobničko polje, kde stávala Buttlerova farma a natáčely se hromadné jezdecké scény, např. přepadení kolony GWR z Vinnetoua I. Poté přejezd do Starigradu. Ubytování v Holiday resort Zaton.
3. den: vydáme se na jih, cestou zastávka u Bribirske Mostine, kde Old Shatterhand s kolonou GWR potkal Sama Hawkense a jeho přátele (Vinnetou I.), poté prohlídka místa, kde stával Roswell, vyhlídka na Manojlovački slap (nejkrásnější vodopád na řece Krka) s loučkou, kde Santer v úvodu Vinnetoua I. přepadl Černého orla a závěr dne strávíme v NP Krka u Roški slapu, kde se kromě mnoha jiných scén natáčel noční tábor Apačů s rozhovorem Old Shatterhanda a Nšo-či. Nocleh.
4. den: projedeme Llanem Estacadem (Suho polje) a navštívíme Vrliku, kde se natáčely scény z Vinnetoua – Posledního výstřelu (studánka Hbitého pantera a místo, kde Vinnetou a Shatterhand nalezli mrtvého kovboje). Kolem Peručko jezera přejedeme do oblasti Splitu, kde navštívíme Donje Sitno, kde padouch Forrester ve skalním žlebu našel svoji smrt (Vinnetou – Rudý gentleman). Před západem slunce zastavíme na místě, kde Vinnetou tušil svoji smrt. Ubytování v Holiday resort Zaton.
5. den: po krátké zastávce nad řekou Zrmanjou, kde stávalo pueblo Apačů strávíme den na Mali Alan – Tullove Grede, kde se tentokrát zaměříme na Skalní sedlo, kam Vinnetoua zahnala Rollinsova banda a zachránil ho Old Shatterhand se svojí henryovkou. Vpodvečer návrat zpět do ČR.
6. den: předpokládaný příjezd do 8.00 hod.

Ceník

Hotel

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžkoLůžko
28.05. - 02.06.3ABDKT8 640,-8 640,-OBS.
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
 • 2 noci v komplexu Zaton - 2lůžková studia s přísl. (na vyžádání 3 až 4 lůžk. apt.)
 • 2x bohatou polopenzi formou bufetu včetně piva, vína a nealko nápojů
 • 1 noc se snídaní v penzionu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím a s možností přistýlek)
 • služby průvodce a odborného průvodce

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění vč. storna + 323,-Kč
 • 1lůžkový pokoj + 1 300,- Kč
 • 2. noc možnost večeře o 3 chodech + 590,-Kč

Ubytování

Zaton holiday resort (www.zaton.hr), komplex se rozkládá podél písečné pláže v nádherném parkovém prostředí. Studia***  jsou vybavena kuchyňským koutem, příslušenstvím, SAT TV, WiFi zdarma.  2. noc v programu zájezdu je ubytování v oblasti Roški slap, penzion (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím a s možností přistýlek).

Doporučená částka na vstupy

 • 75,- KN a 4,50 EUR

Sleva

 • 3., 4. osoba  - sleva 300,- Kč/os./zájezd
 • dítě do 12 let - sleva 2 000,- Kč (se dvěma dospělými os. na pokoji)
POTŘEBUJI PORADIT