VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Finsko

Finsko - země tisíce jezer

nabídkový leták

Program zájezdu

  • ubytování v hotelu*** s bohatou snídaní
1. den: odjezd z Plzně ve 14.00 hod. (z Prahy 15.15 hod.), tranzit Německem.
2. den: ranní trajekt do Dánska, přejezd přes most Öresund do Švédska, odkud budete pokračovat až do švédského Stockholmu. Nádherné město plné barev, zeleně, historie, umění a designu si zamiluje každý, kdo vkročí na jeden ze čtrnácti ostrovů, na nichž se metropole Švédska rozkládá.  Večer se nalodíte na trajekt společnosti Viking Line, noční plavba Stockholm – Turku, nocleh v kajutách na lodi.
3. den: snídaně na lodi, ráno po vylodění v Turku budete pokračovat do Raumy – prohlídka největšího komplexu dřevěných budov ve Skandinávii (památka na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO). Odpoledne odjezd do Tampere, největšího vnitrozemského skandinávského města, které leží na unikátním místě sevřeno jezery Näsijärvi a Pyhäjärvi. Zde – v zábavním parku Särkänniemi – se Vám naskytne možnost vyhlídky z rozhledny na scenérii plnou jezer. Dále možnost prohlídky finské hokejové síně slávy, katedrály, radnice, peřejí na řece Tammerkoski… Odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
4. den: během průjezdu nádhernou finskou přírodou budete okouzleni blankytně modrými jezery a cestou do Kuopia se krátce zastavíte v univerzitním městě Jyväskylä, jež proslavil svými stavbami známý finský architekt Alvar Aalto a v jehož okolí se každoročně koná známá finská rallye. Po prohlídce Kuopia, které leží na březích jezera Kallavesi (zde Vám doporučujeme výjezd na vyhlídkovou věž Puijo s kruhovým rozhledem na okolní jezera a ostrovy), odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
5. den: průjezd severskou krajinou podél nádherných jezer se zastávkou v Nurmes u jezera Pielinen. Tento den vás čeká turistika v jedné z lahůdek přírodních krás Finska – Národním parku Ukko-Koli, s možností vyhlídky (347 m) na panorama typické finské přírody. Inspiraci pro své skladby zde nacházel i slavný finský hudební skladatel Jean Sibelius. Vpodvečer odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
6. den: dopoledne opět průjezd nejkrásnějšími partiemi finské jezerní plošiny, oblastí na březích jezera Saimaa (4377 km2) s návštěvou Savonlinny, města pyšnícího se největším hradem ve Finsku. Dále pak přes Punkaharju, kde budete obdivovat ledovci vytvořený ojedinělý přírodní útvar. Podél ruské hranice dojedete do města Lappeenranty, jemuž vévodí stejnojmenná pevnost. Odjezd na ubytování, nocleh v hotelu.
7. den: celodenní Helsinky, finská metropole, kde Vás čeká prohlídka města zahrnující Senátní náměstí, Skalní chrám, Uspenskou pravoslavnou katedrálu (největší pravoslavný chrám na západ od Ruska), Sibeliův památník a další za­­jímavosti. Přejezd do Turku, plavba nočním trajektem do Stockholmu, nocleh ve 4lůžkových kajutách na lodi.
8. den: snídaně na lodi, po vylodění ve Stockholmu přejezd do Dánska, trajekt do Německa a dále do ČR.
9. den: předpokládaný příjezd do 5.00 hod.

Ceník

Finsko - země tisíce jezer - Hotel se snídaní
TermínNocíOdjezdyLůžko
18.07. - 26.07.4ABCDHKLTU16 290,-OBSAZENO
Hotel se snídaní, doprava autobus
akce01
od18.07.
do26.07.
počet nocí4
Lůžko16 290 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 6 nocí (4x v hotelu se snídaní ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím a 2x ve 4lůžkové kajutě se snídaní na lodi), 6x trajekt, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj + 5 670,- Kč

Doporučená částka na vstupy

60 EUR
POTŘEBUJI PORADIT