VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Auvergne, krajem sopek

nabídkový leták

Program zájezdu

  • pozoruhodný kraj vyhaslých sopek
  • čistá příroda, lázeňská oblast
1. den: odjezd z Plzně ve 21.30 hodin (z Prahy ve 20.00 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: výlet zubačkou na sopku Puy de Dome (1485 m) s krásným výhledem na okolní sopky, prohlídka historického centra Clermont-Ferrand s gotickou katedrálou postavenou z černého sopečného kamene a románskou bazilikou Notre-Dame-du-Port (UNESCO), nocleh.
3. den: ráno zastávka v malebné vesničce Orcival s románskou bazilikou z 12. století, výjezd lanovkou na vrchol nejvyšší hory Francouzského středohoří Puy de Sancy (1885 m) s úchvatným výhledem na okolní hory a sopečné jezero Pavin, zastávka u jezera Lac Chambon s možností koupání, návštěva zdejší dominanty – mohutného hradu Murol, jednoho z nejkrásnějších hradů ve Francii, středověká vesnička Besse postavená z černého sopečného kamene, návrat na ubytování, nocleh.
4. den: zastávka na vyhlídce u Eiffelova mostu Garabit klenoucího se nad kaňonem říčky Truyere, přejezd přes nejvyšší silniční most na světě Viaduc de Millau, Roquefort – malebná horská vesnička proslulá výrobou světoznámého sýra, návštěva jeskyní, v nichž tento sýr zraje, spojená s ochutnávkou, nenáročná turistika ve skalním městě Chaos de Montpellier-le-Vieux, nocleh.
5. den: průjezd romantickým kaňonem řeky Tarn, zastávka ve středověké vesničce Sainte Enimie, úchvatné město Le Puy en Velay s románskou poutní bazilikou, kostelem Saint Michel postaveným na 60 metrů vysoké lávové skalní jehle, skálou Corneille se sochou Panny Marie a malebnými uličkami starého města, odjezd na ubytování, nocleh.
6. den: půvabné středověké městečko Pérouges, v němž se natáčelo mnoho historických filmů, nenáročná vycházka k vodopádům Cascades Hérisson, zastávka v kouzelném Besanconu, nad nímž se tyčí mohutná pevnost postavená z rozkazu Ludvíka XIV. baronem Vaubanem (UNESCO), noční přejezd.
7. den: předpokládaný příjezd do 6.00 hod.

Ceník

Hotel

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
30.06. - 06.07.4ACDHKLT10 260,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžkový pokoj s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění včetně storna + 249,- Kč
  • jednolůžkový pokoj + 3 860,- Kč

Doporučená částka na vstupy

60,- EUR

Sleva

  • 3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč/os./zájezd
POTŘEBUJI PORADIT