VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Auvergne, krajem sopek

nabídkový leták

Program zájezdu

  • pozoruhodný kraj vyhaslých sopek
  • čistá příroda, lázeňská oblast
1. den: odjezd z Plzně ve 21.00 hod. (z Prahy 19.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: v dopoledních hodinách příjezd do pohoří Jura, kde podniknete kratší túru podél vodopádů Cascades Héris­son. Dále návštěva půvabného středověkého městečka Pérouges, které několikrát posloužilo filmařům jako kulisa k natáčení historických filmů. Přejezd na ubytování v oblasti Clermont-Ferrand.
3. den: dopoledne výlet zubačkou na sopku Puy de Dôme (1465 m), s krásným výhledem na okolní sopky i město Clermont-Ferrand. Odpoledne přejezd do Riomu, typického auvergneského městečka postaveného z černého vulkanického kamene a prohlídka lázeňského města Clermont-Ferrand se zachovalým historickým centrem, s bazilikou Notre-Dame-du-Port a náměstím Place de Jaude. Návrat na ubytování.
4. den: ráno zastávka v Orcivalu, vesničce s břidlicovými střechami a románskou bazilikou z 12. století. Průjezd lázeňským městem Le Mont Dore, nad kterým se zvedá nejvyšší hora středofrancouzského masívu Puy de Sancy (1885 m). Výjezd lanovkou na vrchol, ze kterého se otevírá velkolepý výhled daleko do krajiny, za příznivého počasí i na 320 km vzdálený Mont Blanc. Následuje návštěva městečka Murol se středověkým hradem, cestou uvidíte jezero Lac Chambon v sopečném kráteru. Ubytování.
5. den: dopoledne návštěva půvabného města Le Puy en Velay, jehož dominantu tvoří poutní románský kostel sv. Michela, na 80 m vysokém lávovém kopci a skála Corneille se sochou Panny Marie. Možnost návštěvy zdejších jedinečných trhů (ovoce, zelenina, sýry, místní řemeslné výrobky...). V odpoledních hodinách přejezd do Lyonu, metropole známé svou vytříbenou gastronomií. Procházka historickým jádrem zapsaným na seznamu UNESCO (bazilika Notre Dame na kopci Fourviére, renesanční čtvrť tkalců s proslulými pasážemi „traboules“…). Ubytování.
6. den: po snídani odjezd přes Německo do ČR, s krátkou zastávkou v kouzelném Besanconu, kterému tvoří kulisu Vaubanova pevnost (UNESCO), předpokládaný příjezd do 23.00 hodin.

Ceník

Auvergne, krajem sopek - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
30.07. - 04.08.4ACDHKLTU9 970,-19LKSA01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od30.07.
do 4.08.
počet nocí4
Lůžko9 970 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžkový pokoj s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

50,- EUR

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč/os./zájezd
POTŘEBUJI PORADIT