VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Krásy Korsiky

nabídkový leták

Program zájezdu

  • úžasné přírodní scenérie
  • s relaxací u moře, Karibik středomoří
  • výlety v ceně zájezdu
Překrásné hory, křišťálově čisté horské potoky a kaskády, příznivé klimatické podmínky a nádherná ještě neporušená příroda, to jsou základní charakteristiky tohoto ostrova. Tento nejhornatější ostrov ve Středozemním moři je ideálním cílem pro milovníky horské turistiky, ale nadšeni budou i ti z vás, kteří dávají přednost spíše poznávání a odpočinku na nejlepších plážích ostrova.

1. den:
odjezd z Plzně v 16.00 hod. (z Prahy ve 14.30 hod.), tranzit Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: ráno z přístavu Livorno trajekt na Korsiku (cca 4 hodiny plavby), po poledni připlutí do Bastie, krátká prohlídka. Po východním pobřeží přejezd na jih ostrova, ubytování v Campo di Mare poblíž vyhlášeného přístavního městečka Porto Vecchio, které je ideálním místem pro poznávání této (asi vůbec nejkrásnější) části Korsiky.
3. den: dopoledne volno, odpočinek u moře či u bazénu. Odpoledne Bonifacio – nejjižnější a nejpozoruhodnější město Korsiky, které vás uchvátí malebnými uličkami a atmosférou starých časů. Během výletu lodí podél strmých bílých útesů poznáte, proč je Bonifacio považované za nejfotogeničtější místo na ostrově. Další možností je i krásná procházka podél útesů směrem k majáku Capo Pertusato.
4. den: výlet do hor ke skalním „jehlám“ Bavella s turistikou v nejkrásnější horské oblasti Korsiky. Ze sedla Col de Bavella (1218 m) se projdete pohodlnou cestou k vyhlídce ze skály Dame-Jeanne (1313 m) a dále lesní pěšinou až ke skalnímu otvoru Trou de la Bombe. Zdatnější turisté budou mít možnost výstupu až na vrchol Calanca Murata (1407 m) s nádherným výhledem na jihozápadní část Korsiky. Odpoledne turistika ve skalnaté krajině s kamennými pyramidami v oblasti vrcholu Punta di Diamante s výhledy na pobřeží a Sardinii.
5. den: výlet autobusem na vyhlášenou pláž Santa Giulia, koupání, vpodvečer návrat do Campo di Mare. Večerní výlet autobusem Porto Vecchio s prohlídkou starého města a přístavu, posezení ve stylových hospůdkách.
6. den: dopoledne prohlídka starobylého Corte (turistickým vláčkem do centra), odpolední zastávkou budou známé Anglické kaskády, kde vás uchvátí smaragdová barva v jezírkách s možností koupání. Příjemný podvečer prožijete v Sarténe, v „nejkorsičtějším“ městě ostrova.
7. den: celý den strávíte na pláži Palombaggia – nejvyhlášenější pláži celého ostrova, která pro svůj bílý písek a blankytně modré moře snese srovnání i s exotickými plážemi např. v dalekém Karibiku. Během dne doporučujeme navštívit i vedlejší pláž Tamaricciu.
8. den: návrat do horské oblasti jižně od skalního masivu Bavella, nenáročná turistika na vrchol Monte Calva (1377 m) s úžasnými výhledy na oblast Porto Vecchio. Odpoledne turistika k vodopádu Piscia di Gallo („Čůrající kohoutek“).
9. den: ráno odjezd do Bastie, ev. možnost nákupu suvenýrů a místních produktů před naloděním, odpolední trajekt do Itálie, večer přejezd z Livorna do ČR.
10. den: předpokládaný příjezd do 9.00 hodin.

Ceník

Krásy Korsiky - Campo di Mare
TermínNocíOdjezdyLůžkoLůžko
18.09. - 27.09.7ACDHKLTU11 490,-11 490,-OBS.
Campo di Mare, doprava autobus
akce01
od18.09.
do27.09.
počet nocí7
Lůžko11 490 Kč

Campo di Mare, doprava autobus
akce01
od18.09.
do27.09.
počet nocí7
Lůžko11 490 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 2x trajekt, 7 nocí v bungalovu v Campo di Mare (2lůžková ložnice s příslušenstvím), spotřebu vody a energií, povlečení, závěrečný úklid (vyjma kuchyně), pobytovou taxu, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj/prázdné lůžko + 3 500,- Kč

Ubytování

v Campo di Mare (www.campodimare.fr), velmi pěkné, účelně a vkusně zařízené bungalovy s obývací částí, vybavenou kuchyňkou (lednice, mikrovlnná trouba, vařič, kávovar, …), dvěma oddělenými ložnicemi (každá s vlastním příslušenstvím – viz plánek) a terasou s možností posezení. V areálu je k dispozici venkovní bazén s lehátky a slunečníky, velká vířivka pro 20 osob, dětský koutek, stolní tenis, pétanque, WiFi zdarma u bazénu a na recepci, místnost s TV. Menší písčitá pláž je cca 150 metrů od areálu. Obchod, restaurace a pizzerie do 10 minut pěšky. Během přejezdů v rámci programu plánujeme podvečerní zastávky u supermarketu s možností dokoupení potravin, zeleniny a ovoce, výborných sýrů, vína a dalších francouzských specialit.

Doporučená částka na vstupy

25,- EUR

Sleva

dítě do 14 let v obývací části jako 5., 6. osoba – sleva 3 000,- Kč/pobyt
POTŘEBUJI PORADIT