VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Krásy Korsiky

nabídkový leták

Program zájezdu

Překrásné hory, křišťálově čisté horské potoky a kaskády, příznivé klimatické podmínky a nádherná ještě neporušená příroda, to jsou základní charakteristiky tohoto nádherného ostrova. Tento nejhornatější ostrov ve Středozemním moři je ideálním cílem pro milovníky horské turistiky, ale nadšeni budou i ti z vás, kteří dávají přednost spíše poznávání a odpočinku na nejlepších plážích ostrova.

1. den: odjezd z Plzně v 16.00 hod. (z Prahy ve 14.30 hod.), tranzit Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: ráno z přístavu Livorno trajekt na Korsiku (cca 4 hodiny plavby), po poledni připlutí do Bastie, krátká prohlídka. Po východním pobřeží přejezd na jih ostrova, ubytování v Campo di Mare poblíž vyhlášeného přístavního městečka Porto Vecchio, které je ideálním místem pro poznávání této (asi vůbec nejkrásnější) části Korsiky.
3. den: dopoledne volno, odpočinek u moře či u bazénu. Odpoledne výlet do nejjižnějšího a nejpozoruhodnějšího města Korsiky – Bonifacio, které vás uchvátí malebnými uličkami a atmosférou starých časů. Během výletu lodí podél strmých bílých útesů poznáte, proč je Bonifacio považované za nejfotogeničtější místo na ostrově. Další možností je i krásná procházka podél útesů směrem k majáku Capo Pertusato.
4. den: výlet do hor ke skalním „jehlám“ Bavella s turistikou v nejkrásnější horské oblasti Korsiky. Ze sedla Col de Bavella (1218 m) se projdete pohodlnou cestou k vyhlídce ze skály Dame-Jeanne (1313 m) a dále lesní pěšinou až ke skalnímu otvoru Trou de la Bombe. Zdatnější turisté budou mít možnost výstupu až na vrchol Calanca Murata (1407 m) s nádherným výhledem na jihozápadní část Korsiky. Pozdě odpoledne zastávka v malebné horské vesničce Zonza, ležící na úpatí oblasti skalních věží Bavella.
5. den: výlet autobusem na vyhlášenou pláž Santa Giulia, koupání, vpodvečer návrat do Campo di Mare. Večerní výlet autobusem Porto Vecchio s prohlídkou starého města a přístavu s možným posezením ve stylových hospůdkách.
6. den: dopoledne prohlídka starobylého Corte, odpolední zastávkou budou známé Anglické kaskády, kde vás uchvátí smaragdová barva v jezírcích s možností koupání. Příjemný podvečer prožijete v Sarténe, v „nejkorsičtějším“ městě ostrova.
7. den: celý den strávíte na pláži Palombaggia – nejvyhlášenější pláži celého ostrova, která pro svůj bílý písek a blankytně modré moře snese srovnání i s exotickými plážemi, např. v dalekém Karibiku. Během dne doporučujeme navštívit i vedlejší pláž Tamaricciu.
8. den: návrat do oblasti poblíž skalního masivu Bavella, méně náročná turistika na vrchol Monte Calva (1377 m) s úžasnými výhledy na oblast Porto Vecchio a turistika ve skalnaté krajině s kamennými pyramidami v oblasti vrcholu Punta di Diamante. Odpoledne turistika k vodopádu Piscia di Gallo („Čůrající kohoutek“).
9. den: ráno odjezd do Bastie, možnost nákupu suvenýrů a místních produktů před naloděním, odpolední trajekt do Itálie, přejezd do ČR.
10. den: předpokládaný příjezd do 8.00 hodin.

Ceník

Krásy Korsiky - Campo di Mare
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
21.09. - 30.09.7ADHKLTU11 490,-18LAKO01 OBSAZENO
Campo di Mare, doprava autobus
akce01
od21.09.
do30.09.
počet nocí7
Lůžko11 490 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 2x trajekt, 7 nocí v bungalovech v Campo di Mare (2lůžková ložnice s příslušenstvím), spotřebu vody a energií, povlečení, závěrečný úklid (vyjma kuchyně), pobytovou taxu, služby průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje

jednolůž. pokoj/ doplatek prázdné lůžko + 3 190,- Kč

Ubytování

v Campo di Mare (www.campodimare.fr), velmi pěkné, účelně a vkusně zařízené bungalovy s obývací částí, vybavenou kuchyňkou (lednice, mikrovlnná trouba, vařič, kávovar, …), dvěma oddělenými ložnicemi (každá s vlastním příslušenstvím) a terasou s možností posezení – viz plánek. V areálu je k dispozici venkovní bazén s lehátky a slunečníky, dětský koutek, stolní tenis, pétanque, WiFi zdarma u bazénu a na recepci, místnost s TV. Menší písčitá pláž je cca 150 metrů od areálu. Supermarket, restaurace a pizzerie do 10 minut pěšky. Během přejezdů v rámci programu plánujeme podvečerní zastávky u velkého supermarketu s možností dokoupení potravin, zeleniny a ovoce, výborných sýrů, dalších francouzských specialit a vína.

Doporučená částka na vstupy

40,- EUR.

Sleva

5. os., dospělý/5., 6. os., dítě do 12 let – sleva 3 190,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT