VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Krásy Korsiky

nabídkový leták

Program zájezdu

 • úžasné přírodní scenérie
 • relaxace u moře, Karibik středomoří
 • oblíbený zájezd pro všechny věkové skupiny
Překrásné hory, horské potoky a kaskády, příznivé klimatické podmínky a nádherná ještě neporušená příroda, to jsou základní charakteristiky této středomořské krásky. Ostrov je ideálním místem pro milovníky horské turistiky, nadšeni budou ale i ti, kteří dávají přednost spíše poznávání a odpočinku na nejlepších a nejkrásnějších plážích ostrova.

PROGRAM ZÁJEZDU: (pořadí 3. - 8. den v závislosti na počasí)

1. den: odjezd z Plzně v 16.00 hod. (z Prahy v 14.30 hod.), tranzit Německem a Rakouskem do Itálie.
2. den: ráno z přístavu Livorno trajekt na Korsiku (cca 4 hodiny plavby), po poledni připlutí do Bastie, krátká prohlídka. Po východním pobřeží přejezd na jih ostrova na ubytování poblíž vyhlášeného přístavního městečka Porto Vecchio, které je ideálním místem pro poznávání této (asi vůbec nejkrásnější) části Korsiky.
3. den: celý den strávíte na pláži Palombaggia – nejvyhlášenější pláži celého ostrova, která pro svůj bílý písek a blankytně modré moře snese srovnání i s exotickými plážemi např. v dalekém Karibiku. Během dne doporučujeme navštívit i vedlejší pláž Tamaricciu.
4. den: výlet do hor ke skalním „jehlám“ Bavella s turistikou v nejkrásnější horské oblasti Korsiky. Ze sedla Col de Bavella (1218 m) se projdete pohodlnou cestou k vyhlídce ze skály Dame-Jeanne (1313 m) a dále lesní pěšinou až ke skalnímu otvoru Trou de la Bombe. Zdatnější turisté budou mít možnost výstupu až na vrchol Calanca Murata (1407 m) s nádherným výhledem na jihozápadní část Korsiky. Odpoledne turistika ve skalnaté krajině s kamennými pyramidami v oblasti vrcholu Punta di Diamante s výhledy na pobřeží a Sardinii.
5. den: dopoledne volno, odpočinek u moře či u bazénu. Odpoledne Bonifacio – nejjižnější a nejpozoruhodnější město Korsiky, které vás uchvátí malebnými uličkami a atmosférou starých časů. Během výletu lodí podél strmých bílých útesů poznáte, proč je Bonifacio považované za nejfotogeničtější místo na ostrově. Další možností je krásná procházka podél útesů směrem k majáku Capo Pertusato.
6. den: výlet autobusem na vyhlášenou pláž Santa Giulia, koupání, vpodvečer návrat na ubytování. Večerní výlet autobusem do Porto Vecchio s prohlídkou starého města a přístavu, posezení ve stylových hospůdkách.
7. den: návrat do horské oblasti jižně od skalního masivu Bavella, nenáročná turistika na vrchol Monte Calva (1377 m) s úžasnými výhledy na oblast Porto Vecchio. Odpoledne turistika k vodopádu Piscia di Gallo („Čůrající kohoutek“).
8. den: dopoledne návštěva „nejkorsičtějšího“ města Korsiky Sartene, možnost oběda v místní hospůdce. Odpoledne výlet mezi skalami na pláž Roccapina Lví pláž. Žulová skála, která se nad pláží vypíná, byla působením povětrnostních vlivů zformována do tvaru, který připomíná mohutnou lví hlavu.  Možnost koupání ve vlnách nebo možnost pěšího výletu k Janovské věži.
9. den: ráno odjezd do Bastie, možnost prohlídky Bastie a nákupu místních produktů před naloděním, odpolední trajekt do Itálie, večer přejezd z Livorna do ČR.
10. den: předpokládaný příjezd do 9.00 hodin.

Ceník

Bungalov

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
28.05. - 06.06.7ACDHKLTU11 480,-OBSAZENO
20.08. - 29.08.7ACDHKLTU13 150,-OBSAZENO
17.09. - 26.09.7ACDHKLTU10 990,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

 • dopravu pohodlným luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
 • 2x trajekt
 • 7 nocí v bungalovu (2lůžkový pokoj)
 • spotřebu vody a energií
 • povlečení
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění vč. storna + 475,- Kč
 • jednolůžkový pokoj/prázdné lůžko + 3 800,- Kč (záj. 02 + 5 300,- Kč, 03 + 3 300,- Kč)

Ubytování

 • účelně zařízené chatky/mobil home pro 4 osoby (v případě požadavku i pro 5 osob, na vyžádání pro 6 osob) s vybavenou kuchyňkou (lednice, vařič, kávovar, nádobí, příbory…) jídelní část, dvě oddělené 2lůžkové ložnice, společné příslušenství, terasa se zahradním nábytkem a možností posezení. V areálu je k dispozici menší market, restaurace, k dispozici navíc veřejné koupelny i toalety, dětský koutek, hřiště na pétanque.

Doporučená částka na vstupy

 • 35,- EUR

Sleva

 • 5. osoba na smlouvě – sleva 3 100,-Kč, (záj. 02 – sleva 4 300,- Kč, 03 – sleva 2 700,- Kč)

Poznámka

Pořadí 3. - 8. den v závislosti na počasí. V rámci programu zájezdu plánujeme několikrát zastávku u supermarketu s možností dokoupení potravin, zeleniny, ovoce, výborných fr. sýrů, vína, hotových jídel a dalších francouzských specialit za příznivé ceny.
POTŘEBUJI PORADIT