VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 31. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Pyreneje a tajemná jižní Francie

nabídkový leták

Program zájezdu

  • přírodní a historické krásy jihozápadní Francie
  • s koupáním v moři
  • s ochutnávkou vín
1. den: odjezd z Plzně ve 17.00 hod. (z Prahy 15.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: podvečerní návštěva Toulouse a jeho historického centra s největší románskou bazilikou v Evropě sv. Saturnina (UNESCO), velkolepým náměstí Capitole a jakobínským kostelem (hrob Tomáše Akvinského). Ubytování.
3. den: ráno přejezd do Pyrenejí, lanovkou na Pic du Midi de Bigorre (2876 m) s krásným rozhledem na Pyreneje – přejezd přes sedlo Tourmalet známé z Tour de France do vesničky Gavarnie, nenáročná turistika v grandiózním půlkruhovém údolí (UNESCO), s kulisami strmých horských stěn a vodopádů, včetně nejvyššího vodopádu Evropy Grande Cascade (413 m). Přejezd na ubytování.
4. den: návštěva malebné starobylé vesničky St. Bertrand de Comminges posazené v podhůří Pyrenejí. Přejezd do kouzelného Carcassonne (UNESCO), města s dokonale zachovalým historickým centrem chráněným důmyslným opevněním, které patří k nejzachovalejším v Evropě. Následuje Lastours – návštěva 4 hradů, tyčících se nad romantickým údolím v pohoří Montagne Noire, míst opředených mnoha tajemstvími, spojených se sektou katarů. Ubytování.
5. den: ráno odjezd na hrad Quéribus, přezdívaný křižáky prst Satanův, s krásným výhledem na východní Pyreneje. Návštěva pitoreskního přímořského letoviska Collioure, ležícího kousek od španělských hranic, s typickou katalánskou architekturou a palácem králů z Mallorky, možnost koupání v moři. Zastávka u mohutné barokní pevnosti Salse, která měla chránit hranici s Katalánskem. Přejezd na ubytování.
6. den: dopoledne prohlídka Nimes, města s římskými památkami, kterým vévodí nejlépe dochovaný amfiteáter svého druhu. Odjezd na degustaci vína Chateauneuf du Pape. Poslední krátká zastávka bude v pozoruhodném městě Vaison la Romaine, které je bohaté na různé římské památky.
7. den: předpokládaný návrat do 10.00 hod.

Ceník

Pyreneje a tajemná jižní Francie - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
05.08. - 11.08.4ADHKLT11 090,-19LPYR01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 5.08.
do11.08.
počet nocí4
Lůžko11 090 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

80,- EUR.

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT