VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

Pyreneje a tajemná jižní Francie

nabídkový leták

Program zájezdu

  • přírodní a historické krásy jihozápadní Francie
  • s koupáním v moři
  • s ochutnávkou vín
1. den: odjezd z Plzně v 17.00 hod. (z Prahy 15.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: podvečerní návštěva Toulouse a jeho historického centra s největší románskou bazilikou v Evropě sv. Saturnina (UNESCO), velkolepým náměstí Capitole a jakobínským kostelem (hrob Tomáše Akvinského). Ubytování.
3. den: ráno přejezd do Pyrenejí, lanovkou na Pic du Midi de Bigorre (2876 m) s krásným rozhledem na Pyreneje – přejezd přes sedlo Tourmalet známé z Tour de France do vesničky Gavarnie, nenáročná turistika v grandiózním půlkruhovém údolí (UNESCO) s kulisami strmých horských stěn a vodopádů včetně nejvyššího vodopádu Evropy Grande Cascade (413 m). Přejezd na ubytování.
4. den: návštěva malebné starobylé vesničky St. Bertrand de Comminges posazené v podhůří Pyrenejí. Přejezd do kouzelného Carcassonne (UNESCO), města s dokonale zachovalým historickým centrem chráněným důmyslným opevněním, které patří k nejzachovalejším v Evropě. Následuje Lastours – návštěva 4 hradů, tyčících se nad romantickým údolím v pohoří Montagne Noire. Tato místa jsou opředená mnoha záhadami spojenými s tajemnou sektou katarů. Ubytování.
5. den: ráno odjezd na hrad Quéribus, přezdívaný křižáky prst Satanův, s krásným výhledem na východní Pyreneje. Návštěva pitoreskního přímořského letoviska Collioure, ležícího kousek od španělských hranic, s typickou katalánskou architekturou a palácem králů z Mallorky, možnost koupání v moři. Zastávka u mohutné barokní pevnosti Salse, která měla chránit hranici s Katalánskem. Přejezd na ubytování.
6. den: dopoledne prohlídka Nimes, města s římskými památkami, kterým vévodí nejlépe dochovaný amfiteátr svého druhu. Odjezd na degustaci vína Chateauneuf du Pape. Poslední krátká zastávka bude v pozoruhodném městě Vaison la Romaine, které je bohaté na různé římské památky.
7. den: předpokládaný návrat do 10.00 hod.

Ceník

Hotel

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
17.08. - 23.08.4ACDHKLT10 950,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění vč. storna + 249,- Kč
  • jednolůžkový pokoj + 3 950,- Kč

Doporučená částka na vstupy

80,- EUR.

Sleva

  • 3. osoba na přistýlce – sleva 400,- Kč/os./zájezd.
POTŘEBUJI PORADIT