VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 30. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

To nejlepší z Bretaně a Belle-Ile

nabídkový leták

Program zájezdu

1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: návštěva Chartres s malebným centrem a slavnou gotickou katedrálou (UNESCO) proslulou svými vitrážemi, úchvatnou sochařskou výzdobou a tajemným labyrintem. Vitré – středověké městečko s úzkými uličkami plnými hrázděných domů a hradem z 11. století. Odjezd na ubytování.
3. den: jedna z nejkrásnějších památek Francie, klášter Le Mont Saint Michel (UNESCO) vystavěný na skalnatém ostrově uprostřed zátoky s největším rozdílem mezi přílivem a odlivem v Evropě, Saint Malo, přezdívané město pirátů, malebný přístav uzavřený ve svých hradbách, odkud francouzští korzáři vyráželi na své výpravy. Přejezd na Smaragdové pobřeží, zastávka u pevnosti Fort La Latte a u rozeklaných útesů na mysu Cap Fréhel. Odjezd na ubytování.
4. den: dopoledne Tréguier, typické bretonské městečko s krásnou gotickou katedrálou, následuje přímořské letovisko Ploumanach – procházka po Côte de Granit Rose  (Pobřeží růžové žuly), kde můžete obdivovat bizarní skalní útvary. Poté si prohlédnete renesanční farní dvorce v Guimilau a Pleybenu, kde se nachází sousoší kalvárie čítající až 200 postav, které můžete vidět právě jen v Bretani. Následuje exkurze v čokoládovně s degustací (zdarma). Odjezd na ubytování.
5. den: přejezd na mys Point du Raz, nejzápadnější výběžek Bretaně s úchvatnými výhledy na útesy, o něž se tříští vlny Atlantiku. Quimper – staré město s hrázděnými domy a gotickou katedrálou Sv. Correntina. Přejezd do oblasti Carnacu s tajemnými megalitickými poli, které zůstávají dodnes nerozluštěnou záhadou. V případě dostatečné časové rezervy bude ještě možnost podvečerní prohlídky městečka Auray malebně rozloženého na svazích nad řekou Loche. Odjezd na ubytování.
6. den: celodenní výlet lodí na ostrov Belle Ile (Krásný ostrov), nejkrásnější ze všech bretonských ostrovů. Podniknete okružní jízdu autobusem kolem ostrova, zastavíte se u útesů a skalních jehel na Côte Sauvage (Divoké pobřeží), na mysu Pointe des Poulains u vily slavné herečky Sáry Bernhardtové a prohlédnete si malebná městečka Le Palais a Sauzon. Po návratu na pevninu krátká podvečerní prohlídka opevněného přístavu Vannes. Přejezd do ČR.
7. den: předpokládaný příjezd do 12.00 hod.

Ceník

To nejlepší z Bretaně a Belle-Ile - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžkoČ. zájezdu
30.07. - 05.08.4ACDHKTU11 380,-18LBRE01 OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od30.07.
do 5.08.
počet nocí4
Lůžko11 380 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), průvodce, výlet lodí na Belle Ile a okružní jízdu místním autobusem, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

30,- EUR
POTŘEBUJI PORADIT