VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

To nejlepší z Normandie

nabídkový leták

Program zájezdu

  • degustace místních specialit – jablečného calvadosu, cidru a sýru Camembert
1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: dopoledne procházka městem Étretat a pěší turistika podél pobřeží s rozeklanými útesy. Poté přejedete přes známý Le Pont de Normandie, fantasticky řešený most, který se řadí k technickým a architektonickým zázrakům. Na závěr dne navštívíte malebné rybářské městečko Honfleur s téměř netknutým středověkým šarmem. Odjezd na ubytování.
3. den: po snídani navštívíte proslulou oblast vylodění spojeneckých vojsk za 2. světové války: vesničku Arromanches s muzeem vylodění, krvavou pláž Omaha a mys Pointe du Hoc. Přejezd do města Bayeux s krásnou gotickou katedrálou, tisíc let starou tapiserií zobrazující dobývání Anglie normanským vévodou Vilémem I. Dobyvatelem a válečným muzeem. Degustace calvadosu, typické jablečné pálenky, a jablečného moštu cidre. Odjezd na ubytování.
4. den: odjezd na Cherbourgský poloostrov, návštěva výrobce sýra Camembert spojená s degustací, přejezd do Granville, přímořského letoviska vystavěného na útesech, jehož stará část je stále sevřena ve svých hradbách, prohlídka kláštera Le Mont Saint Michel zapsaného na seznamu UNESCO. Gotický klášter (přezdívaný La Merveille de ľOccident – Zázrak západu) a malé městečko se nacházejí na žulovém ostrově na místě největšího rozdílu mezi přílivem a odlivem na kontinentu. Návrat na ubytování.
5. den: zastávka v pitoreskní středověké vesničce Beuvron, která je řazena mezi nejkrásnější francouzské vesnice. Odpoledne návštěva Rouenu, historické části hlavního města Normandie – velkolepé gotické katedrály, kterou zvěčnil na svých obrazech Claude Monet a náměstí Vieux Marché, na kterém byla upálena Johanka z Arku. Přejezd do Giverny, návštěva nádherných zahrad a domu Clauda Moneta, kde malíř strávil většinu svého života. Odpoledne transfer přes Francii a Německo do ČR.
6. den: předpokládaný příjezd do 6.00 hod.

Ceník

To nejlepší z Normandie - Hotel
TermínNocíOdjezdyLůžko
04.08. - 09.08.3ACDHKT8 490,-OBSAZENO
Hotel, doprava autobus
akce01
od 4.08.
do 9.08.
počet nocí3
Lůžko8 490 Kč

SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar), 3 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím), služby průvodce, komplexní pojištění

Doporučená částka na vstupy

40 EUR

Sleva

3. osoba na přistýlce – sleva 300,- Kč/zájezd
POTŘEBUJI PORADIT