VÝBĚR DESTINACE
...ta pravá dovolená 32. sezóna

Vyhledávání zájezduPoznávací zájezdy a poznávací pobyty, Francie

To nejlepší z Normandie

nabídkový leták

Program zájezdu

  • degustace místních specialit – jablečného calvadosu, cidru a sýru Camembert
1. den: odjezd z Plzně ve 22.00 hod. (z Prahy 20.30 hod.), tranzit Německem do Francie.
2. den: dopoledne procházka městem Étretat a pěší turistika podél pobřeží s rozeklanými útesy. Poté přejedete přes známý Le Pont de Normandie, fantasticky řešený most, který se řadí k technickým a architektonickým zázrakům. Na závěr dne navštívíte malebné rybářské městečko Honfleur s téměř netknutým středověkým šarmem. Odjezd na ubytování.
3. den: navštívíte proslulou oblast vylodění spojeneckých vojsk za 2. světové války: uvidíte pozůstatky německého Atlantického valu, jenž měl zadržet Spojence, vesničku Arromanches s muzeem vylodění a kinem 360°, krvavou pláž Omaha s americkým hřbitovem a mys Pointe du Hoc. Degustace calvadosu, typické jablečné pálenky, a jablečného moštu cidre. Odjezd na ubytování, nocleh.
4. den: Bayeux s krásnou gotickou katedrálou, tisíc let starou tapiserií zobrazující dobývání Anglie normanským vévodou Vilémem I. Dobyvatelem a válečným muzeem. Návštěva výrobce sýra Camembert spojená s degustací, prohlídka kláštera Le Mont Saint Michel zapsaného na seznamu UNESCO, který se nachází na žulovém ostrově, na místě největšího rozdílu mezi přílivem a odlivem na kontinentu. Návrat na ubytování, nocleh.
5. den: zastávka v pitoreskní středověké vesničce Beuvron, která je řazena mezi nejkrásnější francouzské vesnice. Odpoledne návštěva Rouenu, historické části hlavního města Normandie – velkolepé gotické katedrály, kterou zvěčnil na svých obrazech Claude Monet a náměstí Vieux Marché, na kterém byla upálena Johanka z Arku. Přejezd do Giverny, návštěva nádherných zahrad a domu Clauda Moneta, kde malíř strávil většinu svého života. Odpoledne transfer přes Francii a Německo do ČR.
6. den: předpokládaný příjezd do 6.00 hod.

Ceník

Hotel

Doprava: autobus

TermínNocíOdjezdyLůžko
27.07. - 01.08.3ACDHKT8 420,-OBSAZENO
SLEVY ODJEZDY

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 3 noci se snídaní v hotelu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím)
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění včetně storna + 227,- Kč
  • jednolůžkový pokoj + 2 550,- Kč

Doporučená částka na vstupy

40 EUR

Sleva

  • 3. osoba na přistýlce – sleva 300,- Kč/zájezd
POTŘEBUJI PORADIT